Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο λόγος είναι ότι οι περιορισμοί γίνονται με βάση του ποιος ζητα τη χρέωση. Στη revolut η χρεωση ζητούνταν απο εταιρία που είναι γνωστός πάροχος διαχειρισης κεφαλαίων στο εξωτερικό. Αυτο ξεκάθαρα απαγορεύεται. Η leupay περνά (με κάποιες κάρτες Mastercard και όχι visa Ελληνικές) γιατί δεν είναι στη λίστα μπλοκαρίσματος. Ισως αυτό ισχύει γιατί έχει τα τερματικά Mypos

Οποτε η Leupay θεωρειται καλυτερη και πιο αξιοπιστη καρτα; Αν και με την revolut δεν ειχα θεματα στις αγορες που εχω κανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οποτε η Leupay θεωρειται καλυτερη και πιο αξιοπιστη καρτα; Αν και με την revolut δεν ειχα θεματα στις αγορες που εχω κανει.

Το ίδιο ρίσκο έχουν και οι δύο, απλά στη Leupay έχεις πρόσβαση και απο site όχι μόνο απο κινητό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μπορει τωρα καποιος τριτος να στειλει χρηματα μεσω τραπεζας στον Ευρωπαικο λογαριασμο ?? Πχ δολλαρια και να τα μετατρεπω σε ευρω για να τα βγαλω απο ΑΤΜ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μπορει τωρα καποιος τριτος να στειλει χρηματα μεσω τραπεζας στον Ευρωπαικο λογαριασμο ?? Πχ δολλαρια και να τα μετατρεπω σε ευρω για να τα βγαλω απο ΑΤΜ?

Δεν ξερω αν γινετε να στειλεις σε αλλο νομισμα στον EUR λογαριασμο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλημερα...ειχαμε μερες να μπω στο λογαριασμο κ τωρα ειδα τις αλλαγες σχετικα με το iban....παω κανονικα για το top up κ μολις παταω το activate account  δεν μου βγαζει τπτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Πειραιώς με καμία δύναμη δεν δέχεται να πραγματοποιήσει συναλλαγή.Εχω βαρεθεί να με παίρνουν και να τους εξηγω να καταλάβουν ότι Εθνική και Alpha δεν έχουν κάποιο πρόβλημα και πάλι να μην βγάζουμε άκρη.Βαρεθηκα να στέλνω email.Εχει προσπαθήσει κανένας άλλος να πιέσει λίγο καταστάσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, σήμερα προσπάθησα να κανω top up την κάρτα μου για να στειλω ευρώ με τον γνωστό τροπο αλλα δεν μου εμφανίζει ΙΒΑΝ Αγγλιασ αλλα λιθουανίας με εληπη στοιχει όπως reference bic κτλ. τι γινετε παιδιά? εγω παρόλα αυτα έκανα εμβασμα στο προηγούμε ΙΒΑΝ που είχε η καρτα και της ειχα στήλει χρήματα πρην 5-6 μερες. Τώρα θα φορτοθούνε κανονικά ή θα τα χάσω τα χρήματα? Αν το ΙΒΑΝ της Revolut δεν ειναι σωστό το έμβασμα εαν δεν βρει τον δικαιουχο θα επιστρεψει πίσω αυτόματα στον τραπεζικό μου λογαρισμαο στην eyrobank? ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Πειραιώς με καμία δύναμη δεν δέχεται να πραγματοποιήσει συναλλαγή.Εχω βαρεθεί να με παίρνουν και να τους εξηγω να καταλάβουν ότι Εθνική και Alpha δεν έχουν κάποιο πρόβλημα και πάλι να μην βγάζουμε άκρη.Βαρεθηκα να στέλνω email.Εχει προσπαθήσει κανένας άλλος να πιέσει λίγο καταστάσεις;

Η θα χρησιμοποιησεις άλλη τράπεζα (μέχρι η Πειραιως να το φτιάξει) ή θα στέλνεις στον παλιό λογαριασμό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, σήμερα προσπάθησα να κανω top up την κάρτα μου για να στειλω ευρώ με τον γνωστό τροπο αλλα δεν μου εμφανίζει ΙΒΑΝ Αγγλιασ αλλα λιθουανίας με εληπη στοιχει όπως reference bic κτλ. τι γινετε παιδιά? εγω παρόλα αυτα έκανα εμβασμα στο προηγούμε ΙΒΑΝ που είχε η καρτα και της ειχα στήλει χρήματα πρην 5-6 μερες. Τώρα θα φορτοθούνε κανονικά ή θα τα χάσω τα χρήματα? Αν το ΙΒΑΝ της Revolut δεν ειναι σωστό το έμβασμα εαν δεν βρει τον δικαιουχο θα επιστρεψει πίσω αυτόματα στον τραπεζικό μου λογαρισμαο στην eyrobank? ευχαριστώ

Νομίζω αν διαβάζεις τις τελευταίες σελίδες θα λυθούν όλες σου οι απορίες.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το ΙΒΑΝ της Revolut δεν ειναι σωστό το έμβασμα εαν δεν βρει τον δικαιουχο θα επιστρεψει πίσω αυτόματα στον τραπεζικό μου λογαρισμαο στην eyrobank? ή θα τα χάσω τα 50 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο παλιός τρόπος λειτουργεί κανονικά όπως είπαμε είναι και ο μοναδικός για τη Eurobank μιας και δεν αποδέχεται συναλλαγή με τα καινούργια IBAN.Οπως σου είπα όλα έχουν απαντηθεί στις τελευταίες σελίδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρώτησα για την κατάθεση χρημάτων από τρίτο πρόσωπο (όχι τον δικαιούχο) με τον νέο τρόπο (στο ΙΒΑΝ) και αναμένω απάντηση. Θα ενημερώσω εν ευθέτω χρόνω. 

 

Update : Μόλις μου απάντησαν (Because of the personal IBAN account you will be able to receive third party transfers).  

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...