Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δοκιμασε κανεις να μεταφερει ποσό απο eurobank ή πειραιως στο προσωπικο του iban ;

Απλα δεν γινετε!Δεν προχωραει την συνναλαγη γιατι βλεπει λιθουανικο IBAN και βρετανικο BIC και βγαζει σφαλμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι γίνεται αλλα μόνο εθνική και Alpha δέχονται τον νέο Iban

Louros, αν απαντάς σε εμένα, απλά για να μην μπερδεύονται και οι άλλοι που διαβάζουν, δεν πόσταρα σχετικά με το από ποιες τράπεζες γίνεται και ΑΝ γίνεται. Αναφέρθηκα στο αν τρίτο πρόσωπο (και όχι ο δικαιούχος) μπορεί να κάνει κατάθεση στο ΙΒΑΝ σου, προκειμένου να σου κάνει top up (κάτι δηλαδή, που παλαιότερα δεν ήταν δυνατό να γίνει). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασα να κανω μεταφορα σε δικο μου (Ελληνικο) τραπεζικο λογαριασμο,Στο Paypal (Top-up με εμβασμα) και στην skrill (Με εμβασμα) απο την Revolut και τα χρηματα εφτασαν μεσα σε 3 ωρες στο paypal, την επομενη μερα το πρωι στην skrill(Η μεταφορες σε εταιρικους λογαριασμους IBAN στελνονται με την ''turbo'' μεταφορα) και στον τραπεζικο λογαριασμο μου.Οποτε η revolut στελνει τα χρηματα με αποστολεα του εμβασματος εμενα και οχι την revolut.Οποτε δουλεύει σαν ενας τραπεζικός λογαριασμος.Αμα δεν ειχαμε θεμα και με το EUR IBAN θα ηταν πολύ θετικό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως μπορώ να πάω στον παλιό τρόπο για να βάλω λεφτά στην κάρτα γιατί και εγώ έχω  το ίδιο θέμα με την eurobank? ευχαριστώ πολυ

Θα στείλεις σε αυτο το λογαριασμό:GB98LOYD30801286568290

Μην ξεχασεις το Reference number σου όμως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Louros, αν απαντάς σε εμένα, απλά για να μην μπερδεύονται και οι άλλοι που διαβάζουν, δεν πόσταρα σχετικά με το από ποιες τράπεζες γίνεται και ΑΝ γίνεται. Αναφέρθηκα στο αν τρίτο πρόσωπο (και όχι ο δικαιούχος) μπορεί να κάνει κατάθεση στο ΙΒΑΝ σου, προκειμένου να σου κάνει top up (κάτι δηλαδή, που παλαιότερα δεν ήταν δυνατό να γίνει).

Ναι γίνεται σου λέω δεν νομίζω να υπάρχει κάτι το αντιφατικό σε αυτό που είπα.Το γράφει κιολας πάνω στο IBAN σου.Απλα σου ανέφερα τις τράπεζες για να μην ταλαιπωρεις κάποιον που δεν έχει λογαριασμό σε αυτές τις δύο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αν γίνεται ή όχι ΜΕ ΒΕΒΑΙΟΤΗΤΑ, δεν το απάντησε κανείς προηγουμένως (είχε ρωτήσει ένας φίλος παραπάνω και δεν έλαβε ποτέ απάντηση). Αυτό είδα και θεώρησα σωστό να ρωτήσω το support σχετικά με την δυνατότητα ή μη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αν γίνεται ή όχι ΜΕ ΒΕΒΑΙΟΤΗΤΑ, δεν το απάντησε κανείς προηγουμένως (είχε ρωτήσει ένας φίλος παραπάνω και δεν έλαβε ποτέ απάντηση). Αυτό είδα και θεώρησα σωστό να ρωτήσω το support σχετικά με την δυνατότητα ή μη.

Τι πιο ξεκάθαρα από πληρωμή από το μισθό;Εξ αρχής το γράφουν.Το θέμα είναι ότι ακόμα δεν το δέχονται όλες οι τράπεζες.

post-338338-0-95011200-1500546889_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι πιο ξεκάθαρα από πληρωμή από το μισθό;Εξ αρχής το γράφουν.Το θέμα είναι ότι ακόμα δεν το δέχονται όλες οι τράπεζες.

Ειναι προβλημα των τραπεζων και οχι της Revolut.Και ενας φιλος μου που προσπαθησε να στειλει απο γερμανικο λογαριασμο ειχε το ιδιο προβλημα.Δεν προχωρουσε την συνναλαγη γιατι δεν συμπιπταν η χωρα του IBAN με την χωρα του BIC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να κανω καταθεση απο alpha bank. Με το καινουριο iban υπαρχουν πολλα κενα.

 

 

Αιτιολογία για εντολέα:
 
Αιτιολογία προς δικαιούχο:
 
Τηλέφωνο επικοινωνίας εντολέα:
 
Διεύθυνση δικαιούχου:
 

Χώρα παραλήπτριας τραπέζης:

 

 

Τι βαζω σε ολα αυτα; Τα αφηνω ετσι;

 

 

 

Επισης η alpha bank εχει αποθηκευμενο το προηγουμενο IBAN που εστελνα στην revolut. Αμα στειλω εκει θα πανε τα λεφτα;

 

Τελος, δε καταλαβαινω το πλεονεκτημα αυτης της αλλαγης. Δε τα παω καλα με τα τραπεζικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Θελω να κανω καταθεση απο alpha bank. Με το καινουριο iban υπαρχουν πολλα κενα.

 

 

Αιτιολογία για εντολέα:
 
Αιτιολογία προς δικαιούχο:
 
Τηλέφωνο επικοινωνίας εντολέα:
 
Διεύθυνση δικαιούχου:
 

Χώρα παραλήπτριας τραπέζης:

 

 

Τι βαζω σε ολα αυτα; Τα αφηνω ετσι;

 

 

 

Επισης η alpha bank εχει αποθηκευμενο το προηγουμενο IBAN που εστελνα στην revolut. Αμα στειλω εκει θα πανε τα λεφτα;

 

Τελος, δε καταλαβαινω το πλεονεκτημα αυτης της αλλαγης. Δε τα παω καλα με τα τραπεζικα.

 

Αιτιολογία για εντολέα: Κατι δικο σου για να ξεχωριζεις την συνναλαγη αν θες το αφηνεις κενο

 
Αιτιολογία προς δικαιούχο:  Κενο
 
Τηλέφωνο επικοινωνίας εντολέα: Το τηλεφωνο σου
 
Διεύθυνση δικαιούχου: Την διευθνηση που εχεις δωσει στην revolut.
 

Χώρα παραλήπτριας τραπέζης: UK (Μαλλον θα στο βγαλει και αυτοματα με το που βαλεις το BIC)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...