Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστω για τις πληροφοριες. Χωρα δε μου εβγαλε καμια. Αν και στην διευθυνση που μου δειχνει οταν παταω διπλα απο το IBAN ειναι στην Αγγλια.


 

Αιτιολογία για εντολέα: Κατι δικο σου για να ξεχωριζεις την συνναλαγη αν θες το αφηνεις κενο

 
Αιτιολογία προς δικαιούχο:  Κενο
 
Τηλέφωνο επικοινωνίας εντολέα: Το τηλεφωνο σου
 
Διεύθυνση δικαιούχου: Την διευθνηση που εχεις δωσει στην revolut.
 

Χώρα παραλήπτριας τραπέζης: UK (Μαλλον θα στο βγαλει και αυτοματα με το που βαλεις το BIC)

 

Εχω alpha bank.

 

Αιτιολογία προς δικαιούχο: Θελει να γραψω κατι, δε με αφηνει κενο.

 

Χώρα παραλήπτριας τραπέζης: Και εδω υποχρεωτικο πεδιο. Αν βαλω Αγγλια μου λεει οτι το IBAN δεν ειναι σωστο. Αν βαλω ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ αλλη χωρα ( δοκιμασα 10+ ) δεν εχει καποιο θεμα.. Τι στο καλο;

 

Αμα τα βαλω σε δολλαρια, θα κανει καποια μετατροπη η alpha bank; Εξαλλου απο Κινα και Αμερικη θελω να κανω αγορες και θα ειναι σε δολλαρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ευχαριστω για τις πληροφοριες. Χωρα δε μου εβγαλε καμια. Αν και στην διευθυνση που μου δειχνει οταν παταω διπλα απο το IBAN ειναι στην Αγγλια.

 

Εχω alpha bank.

 

Αιτιολογία προς δικαιούχο: Θελει να γραψω κατι, δε με αφηνει κενο.

 

Χώρα παραλήπτριας τραπέζης: Και εδω υποχρεωτικο πεδιο. Αν βαλω Αγγλια μου λεει οτι το IBAN δεν ειναι σωστο. Αν βαλω ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ αλλη χωρα ( δοκιμασα 10+ ) δεν εχει καποιο θεμα.. Τι στο καλο;

 

Αμα τα βαλω σε δολλαρια, θα κανει καποια μετατροπη η alpha bank; Εξαλλου απο Κινα και Αμερικη θελω να κανω αγορες και θα ειναι σε δολλαρια.

Στείλτο σε ευρώ και άσε τη Revolut να στα αλλάξει
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα δεν με αφηνει αν βαλω United Kingdom. Οσοι εχετε alpha bank πως ακριβως στειλατε τα λεφτα;

 

Ειναι καλυτερα δλδ να αγοραζω απο το νομισμα του καθε site και να αφηνω την revolut να κανει την ισοτιμια; Γιατι συνηθως αλλαζα την ισοτιμια απο το καθε site. Πχ στο amazon.uk εβαζα να τα δειχνει σε ευρω, οπως και στο gearbest.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας

Έχω ένα πρόβλημα με την revolut και δεν ξέρω που να απευθυνθώ, καθώς το support της revolut δεν βοηθάει και τόσο. Είχα κάνει λογαριασμό πριν ένα χρόνο περίπου και όλα ήταν καλά. Είχα στείλει 2 με 3 φορές χρήματα και δεν είχα αντιμετωπίσει κανένα θέμα, μέχρι τώρα. Είχα να στείλω βεβαία χρήματα περίπου 8 μήνες και δεν ήμουν ενήμερος για τις αλλαγές που έχουν γίνει. Έστειλα κάποια χρήματα πρόσφατα τα οποία εμφανίστηκαν στον λογαριασμό της revolut μετά από 2 ημέρες αλλά για να μου τα πιστώσει ζητούσε φωτογραφίες. Εγώ αρνήθηκα και τους είπα να μου ακυρώσουν το top up και να μου επιστρέψουν τα χρήματα. μετά από μερικές μέρες τα χρήματα δεν εμφανιζόταν στο λογαριασμό της revolut αλλά δεν έχουν εμφανιστεί και στο λογαριασμό που έχω στην ελληνική τράπεζα , από όπου έστειλα και το έμβασμα. Έχουν περάσει σχεδόν 3 εβδομάδες και τα χρήματα πουθενά. Το support της revolut λέει ότι έχει ακυρωθεί και θα ζητήσουν από τους υπεύθυνους περισσότερες λεπτομέρειες αλλά 3 εβδομάδες τώρα δεν έχω λάβει τίποτα. Επικοινώνησα και με την ελληνική τράπεζα αλλά ούτε αυτοί μπορούσαν να βοηθήσουν

Έχει τύχει σε κανέναν κάτι παρόμοιο γιατί έχει αρχίσει και μου μυρίζει μεγάλη απάτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μην ασχολείστε μέχρι να λυθεί. Μιλάω με την revolut και της είπα ακριβώς τι προβλήματα υπάρχουν (έχω μόνο Εθνική και Πειραιώς) για να λυθεί το πρόβλημα στην Πειραιώς. Αυτοί θα αναλάβουν την ενημέρωση της τράπεζας μου είπαν άμεσα.

 

Μέχρι τότε η απάντηση τους για να λυθεί το πρόβλημα προσωρινά είναι:

 

In the meantime you can transfer to our alternate account details:


GB98 LOYD 3080 1286 5682 90
LOYD GB2L


& then use your account reference number.

 

Οπότε βάζουμε λεφτά όπως πριν με λίγα λόγια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως ούτε με alpha Bank μπορώ να στείλω. Το ποσό είναι μεγάλο, οπότε θέλω να είμαι σίγουρος. Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα σας παιδες.και εγω το ιδιο προβλημα συναντησα.με το iban και το bic που δεν το αναγνωριζει η τραπεζα, eurobank.πηγα ομως εκει που λεει pound αντι για ευρω.μου εβγαλε κανονικα iban, bic, reference number σε κοκκινο πλαισιο, στοιχεια τραπεζας loyd. Τα περασα ολα αυτα στη eurobank και εγινε κανονικα η μεταφορα με χρεωση ενα ευρω.δεν ταχω δει ακομα τα χρηματα στη revolut γιατι το εκανα χτες.επισης δεν ξερω σε τι νομισμα θα τα παρω.αν και στο support του fb μου ειπαν οτι θα τα δω σε οτι νομισμα τα εστειλα.τοχει κανει ετσι κανεις; ή δεν θα παρω τα χρηματα και θα φαω το χρονο μου στο να τους αποδειξω οτι υα στειλα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι νόημα έχει τότε;θα πάρεις την ισοτιμία της Eurobank που είναι χειρότερη της Revolut.Κ ο ίδιο τρόπος υπάρχει και για Ευρώ οπότε γιατί να κάνεις τέτοια διαδικασία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος εχει θεμα με την μεταφορα χρηματων απο Eurobank ζητατε απο support Revolut να σας δωσουνε τον παλιο τροπο. Το αλλαζουν μεσα σε κατι δευτερολεπτα. Και οταν θελησουμε εμεις και δουμε οτι η Eurobank ανανεωσε το BIC ζηταμε παλι να μας γυρισουνε σε δικο μας IBAN(LT)+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα σας παιδες.και εγω το ιδιο προβλημα συναντησα.με το iban και το bic που δεν το αναγνωριζει η τραπεζα, eurobank.πηγα ομως εκει που λεει pound αντι για ευρω.μου εβγαλε κανονικα iban, bic, reference number σε κοκκινο πλαισιο, στοιχεια τραπεζας loyd. Τα περασα ολα αυτα στη eurobank και εγινε κανονικα η μεταφορα με χρεωση ενα ευρω.δεν ταχω δει ακομα τα χρηματα στη revolut γιατι το εκανα χτες.επισης δεν ξερω σε τι νομισμα θα τα παρω.αν και στο support του fb μου ειπαν οτι θα τα δω σε οτι νομισμα τα εστειλα.τοχει κανει ετσι κανεις; ή δεν θα παρω τα χρηματα και θα φαω το χρονο μου στο να τους αποδειξω οτι υα στειλα;

Οταν πανε με το καλο πες μας και ποσα πηγαν απο αυτα που εστειλες, θα εχει ενδιαφέρον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...