Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γινεται και με ελληνικη prepaid εχουν ολες οι τραπεζες και η viva. Αυτη η φοβια του που εχουμε οι Ελληνες με την ταυτοποιηση στοιχειων δεν την καταλαβαινω :-D

Δεν είναι φοβία απλός δεν είναι λογικό να στέλνεις τα στοιχεία σου σε μια ξένη και για έμενα κύριός αναξιόπιστη τράπεζα

Και ξένες τουλάχιστον από ΕΕ δεν έχει, έχει μόνο κάτι περίεργες που φορτίζουν με bitcoin

Κάποια ελληνική δουλεύει τουλάχιστον;

Έχω μια κάρτα τις Eurobank visa και δεν δουλεύει

Επεξ/σία από eprototype
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@eprototype

1. Aν ηταν οπως λες μη αξιοπιστες ΔΕΝ θα σου ζητουσαν στοιχεια, πραγμα πλεον αδυνατο για χωρες εντος ΕΕ με ολες αυτες τις διακρατικες συμφωνιες ανταλλαγης στοιχειων πελατων που εχουν υπογραφει. ΑΝΩΝΥΜΙΑ ΤΕΛΟΣ. Ισως αν ψαξεις κατα Αζερμπαιτζαν μερια .. :)

2. Τα CC ακομη υπαρχουν (και θα υπαρχουν για πολυ καιρο ακομη), οποτε οι Ελληνικες καρτες για αγορες προιοντων απο το Διαδικτυο αναλογα με το προιον ποτε περνανε ποτε οχι.

Αν λοιπον θελεις να ψωνιζεις χωρις περιορισμους βγαλε μια καρτα εξωτερικου, κανε ταυτοποιηση και τελος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@eprototype

1. Aν ηταν οπως λες μη αξιοπιστες ΔΕΝ θα σου ζητουσαν στοιχεια, πραγμα πλεον αδυνατο για χωρες εντος ΕΕ με ολες αυτες τις διακρατικες συμφωνιες ανταλλαγης στοιχειων πελατων που εχουν υπογραφει. ΑΝΩΝΥΜΙΑ ΤΕΛΟΣ. Ισως αν ψαξεις κατα Αζερμπαιτζαν μερια .. :)

2. Τα CC ακομη υπαρχουν (και θα υπαρχουν για πολυ καιρο ακομη), οποτε οι Ελληνικες καρτες για αγορες προιοντων απο το Διαδικτυο αναλογα με το προιον ποτε περνανε ποτε οχι.

Αν λοιπον θελεις να ψωνιζεις χωρις περιορισμους βγαλε μια καρτα εξωτερικου, κανε ταυτοποιηση και τελος.

Στην αρχή δεν σου ζητούσαν αλλά πλέον αναγκαστικά...Για έμενα είναι μη αξιόπιστες απλός δεν τις εμπιστεύομαι και το ότι η με τα λεγόμενα της revolut κλείδωσε το ήδη υπάρχον χρήμα στον λογαριασμό μου δεν ξέρω αν ισχύει δεν έχω αγοράσει κατι ακόμη έτσι μου είπε το support...τέλος πάντων ο καθένας κάνει ότι πιστεύει ότι καλύτερο  ας μην εστιάσουμε εκεί.To γνωρίζω για ότι έχουμε ακόμη έλεγχο κεφαλαίου.Τώρα για τις Ελληνικές κάρτες τι προϊόντα μπορώ να αγοράσω δηλαδή π.χ ανταλλακτικα κινητών μπορώ ή κατι σαν αυτό http://www.ebay.com/itm/Novus-7080-Plastic-Polish-3/371926294065?_trksid=p2055119.c100022.m2048&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIM.MBE%26ao%3D1%26asc%3D41130%26meid%3Db04278ce338645c6876ecc3331e832ff%26pid%3D100022%26rk%3D2%26rkt%3D4%26sd%3D262633904950 γνωρίζεις ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν επιλέξεις topup με την μέθοδο bank transfer και επιλέξεις και κάποιο νόμισμα (εκτος ευρω και λιρας) θα στο εμφανίσει

να ρωτήσω κάτι εεε στην winbank εκεί που λέει επιλογή νομίσματος βάζω ευρώ ή κάποιο άλλο νόμισμα πχ USD το ρωτάω γιατί δεν υπάρχει reference στο ευρώ στην revolut

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην αρχή δεν σου ζητούσαν αλλά πλέον αναγκαστικά...Για έμενα είναι μη αξιόπιστες απλός δεν τις εμπιστεύομαι και το ότι η με τα λεγόμενα της revolut κλείδωσε το ήδη υπάρχον χρήμα στον λογαριασμό μου δεν ξέρω αν ισχύει δεν έχω αγοράσει κατι ακόμη έτσι μου είπε το support...τέλος πάντων ο καθένας κάνει ότι πιστεύει ότι καλύτερο ας μην εστιάσουμε εκεί.To γνωρίζω για ότι έχουμε ακόμη έλεγχο κεφαλαίου.Τώρα για τις Ελληνικές κάρτες τι προϊόντα μπορώ να αγοράσω δηλαδή π.χ ανταλλακτικα κινητών μπορώ ή κατι σαν αυτό http://www.ebay.com/itm/Novus-7080-Plastic-Polish-3/371926294065?_trksid=p2055119.c100022.m2048&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIM.MBE%26ao%3D1%26asc%3D41130%26meid%3Db04278ce338645c6876ecc3331e832ff%26pid%3D100022%26rk%3D2%26rkt%3D4%26sd%3D262633904950 γνωρίζεις ;

Αναλογα πως εχει δηλωθει ο εμπορος / προιον στη λιστα των CC, δοκιμαζεις και βλεπεις αν γινεται η αγορα με τις ελληνικες καρτες. Αλλα γιατι να πειραματιζεσαι; Εγω χρησιμοποιω και τις 3 καρτες που εχουν νηματα στο παρον φορουμ N26, Revolut, Leupay εδω και δυο χρονια και σαν φυσικες καρτες στο εξωτερικο και ποτε δεν ειχα προβλημα αποτυχημενης συναλλαγης λογω CC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Revolut με εθνική μπορούμε κατευθείαν με τα καινούργια iban? Παίζει ρόλο αν δν είναι δικός μας ο λογαριασμός?

Όχι, κανέναν. 

Προ 15 ημερών έκανα από τον δικό μου λογαριασμό (εντολέας δηλαδή και δικαιούχος, ένα πρόσωπο) και η μεταφορά ολοκληρώθηκε κανονικά. 

Προ μιας εβδομάδος, έκανε κατάθεση ο αδερφός μου και τα λεφτά μπήκαν επίσης κανονικά (εντολέας και δικαιούχος, άλλο πρόσωπο). 

 

ΚΑΙ οι δύο συναλλαγές με τον καινούριο τρόπο (προσωπικό ΙΒΑΝ), μέσω ΕΤΕ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλογα πως εχει δηλωθει ο εμπορος / προιον στη λιστα των CC, δοκιμαζεις και βλεπεις αν γινεται η αγορα με τις ελληνικες καρτες. Αλλα γιατι να πειραματιζεσαι; Εγω χρησιμοποιω και τις 3 καρτες που εχουν νηματα στο παρον φορουμ N26, Revolut, Leupay εδω και δυο χρονια και σαν φυσικες καρτες στο εξωτερικο και ποτε δεν ειχα προβλημα αποτυχημενης συναλλαγης λογω CC

οκ Ευχαριστώ.Η λίστα των CC είναι αυτή που είχαν αρχικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα παιδιά. επειδη εχω μείνει λίγο πίσω και εχω μα παρα πολυ καιρο να στηλω λεφτα στην revolut, τι παιζει; κατι διάβασα αποσματικα οτι κατι εχουν αλλαξει.

πειραιως εχω σαν τράπεζα μπορω να κανω μεταφορα; γιατι βλεπω στο app της revolut οταν πας για το νομισμα ευρω τα εχουν αλλάξει. γιατι θελω να παρω κατι συμπληρώματα απο το iherb και οι ελληνικές κάρτες δεν περνάνε εδω και παρα πολυ καιρο μονο η revolut και θα ηθελα να κανω μεταφορά χρημάτων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω κάνει verify τον λογαριασμό μου. Έστειλα εμβάσματα με τον παλιό τον τρόπο και δεν μου έχουν μπει ακόμα τα χρήματα εδώ και τέσσερις μέρες τι ισχύει τελικά? Βγαίνει μόνο ένα αυτοματοποιημένο σύστημα ονόματι Rita ,παλιά υπάρχει κι ένας live agent να μπορείς να βγάλεις άκρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω κάνει verify τον λογαριασμό μου. Έστειλα εμβάσματα με τον παλιό τον τρόπο και δεν μου έχουν μπει ακόμα τα χρήματα εδώ και τέσσερις μέρες τι ισχύει τελικά? Βγαίνει μόνο ένα αυτοματοποιημένο σύστημα ονόματι Rita ,παλιά υπάρχει κι ένας live agent να μπορείς να βγάλεις άκρη.

γράψε live agent στο chat για να σε συνδέσει.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου καλή τύχη. Εγώ περιμένω 12 μέρες τώρα να μπούνε στην κάρτα αλλά τίποτα. Με όποιον και να μιλήσεις δεν θα μπορέσει να σε βοηθήσει. 12 μέρες τώρα μου λένε συνέχεια ψέματα και δικαιολογίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...