Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

οι SEPA συναλλαγές εξωτερικού δεν μπορούν να υπερβαίνουν σε προμήθεια τις εγχώριες.Οποτε εφόσον δεν διαθέτεις λογαριασμό λογικά θα σου δώσουν να συμπληρώσεις τα απαραίτητα στοιχεία του παραλήπτη σε χαρτί.Το ερώτημα όμως είναι αν η Revolut δεχτεί κάτι τέτοιο,που καλό θα ήταν να το εξακριβώσεις μέσω των εκπροσώπων της.Οσο για το ύψος της προμήθειας η Πειραιώς έχει online υπολογιστή https://goo.gl/zNoVBo .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ύποπτο αυτό. Βλέπουν δηλαδή άμεσα τα χρήματα στη Revolut, αλλά αργούν να τα πιστώσουν;

τι να σου πω... αντίστοιχες κινήσεις από Άλφα κάνανε 3 μέρες οπότε γρήγορη την είδα την συγκεκριμμένη μεταφορά

 

Όχι όχι, εντελώς διακριτοί οι λογαριασμοί. Οκ, κατάλαβα τι παίζει.

 

αν δε κάνει κόπο/πρόβλημα να μας αναφέρεις για να υπάρχει κατάληξη στο θέμα πχ είδαν το επώνυμο μόνο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, στο εξτρέ που μου έστειλε ο αδερφός μου (αυτό που εκδίδει ηλεκτρονικά η ΕΤΕ μετά από κάθε συναλλαγή), είχε γράψει κανονικά το όνομά του στην αιτιολογία (με λατινικούς χαρακτήρες). Όταν μπήκαν τα λεφτά, μπήκα στο application και ως καταθέτης φαινόμουν εγώ (προφανώς το καθεστώς του κουβά υφίσταται ακόμα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γνωρίζω αν βοηθώ ή επιβαρύνω την κατάσταση (πολά post) αλλά :

Παρασκευή (11/8) στις 12 το μεσημέρι έγινε κατάθεση με ebanking Εθνικής από εταιρία (ουδεμία σχέση έχω ως μέλος ή οτεδήποτε άλλο)

Έβαλα το IBAN (ατομικό),

Το BIC εμφανίστηκε αυτόματα (REVOGB21),

Δικαιούχο έβαλα το ονομά μου όπως φένεται στην Revo κάρτα,

Αιτιολογία έβαλα SHOPING,

Το reference ΔΕΝ το έβαλα πουθενά !

 

Σήμερα Δευτέρα στις 11 τα χρήματα είταν στην κάρτα,

 

με αναφορά payment from ....................... (το όνομα διαχειριστή της εταιρίας)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γνωρίζω αν βοηθώ ή επιβαρύνω την κατάσταση (πολά post) αλλά :

Παρασκευή (11/8) στις 12 το μεσημέρι έγινε κατάθεση με ebanking Εθνικής από εταιρία (ουδεμία σχέση έχω ως μέλος ή οτεδήποτε άλλο)

Έβαλα το IBAN (ατομικό),

Το BIC εμφανίστηκε αυτόματα (REVOGB21),

Δικαιούχο έβαλα το ονομά μου όπως φένεται στην Revo κάρτα,

Αιτιολογία έβαλα SHOPING,

Το reference ΔΕΝ το έβαλα πουθενά !

 

Σήμερα Δευτέρα στις 11 τα χρήματα είταν στην κάρτα,

 

με αναφορά payment from ....................... (το όνομα διαχειριστή της εταιρίας)

Ναι έτσι γίνεται πλέον η διαδικασία.

Το παλαιό reference είναι τα τελευταία ψηφία του ατομικού ΙΒΑΝ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις με ηρθε ειδοποιηση οτι εβαλαν τα GB ΙΒΑΝ!Δεν δοκιμασα να στειλω αλλα μαλλον θα δουλευει!

Τί έκαναν?

Για ανέβασε την ειδοποίηση να δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις με ήρθε ειδοποιηση οτι εβαλαν τα GB ΙΒΑΝ!Δεν δοκιμασα να στειλω αλλα μαλλον θα δουλευει!

 

Βέβαια σε λίγο θα παρακαλάμε να ηταν στην Λιθουανία το ιβαν γιατί η Αγγλία σε ενα χρονο το πολύ μας χαιρετά και εμας εδω μας βλέπω και τοτε ακομα με cc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...