Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βάλε τον κωδικό που σου έστειλε στο sms και είσαι εντάξει. Δεν θα σου ξαναζητήσει τίποτα εκτός κι αν κάνεις clear data ή αλλάξεις ρομ κλπ. Σε κάθε περίπτωση ο αριθμός λογαριασμού σου δεν αλλάζει και είναι συνδεδεμένος με τον αριθμό τηλεφώνου που έδωσες στο πρώτο login.

 

χωρις να εχω κανει τιποτα, παρα μονο αποσυνδεση... όταν παω να μπω μου ζηταει παλι αριθμο κινητου και να στειλουν το σμσ.....

τι παιζει?

εχω κανει κατι λαθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οχι κανενα λαθος .
Οποτε κανεις αποσυνδεση  , παντα για να ξαναμπεις σου ζηταει  αριθμο  για να σου στειλουνε sms .
Ειναι  καποιο ειδος αφαλειας .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρις να εχω κανει τιποτα, παρα μονο αποσυνδεση... όταν παω να μπω μου ζηταει παλι αριθμο κινητου και να στειλουν το σμσ.....

τι παιζει?

εχω κανει κατι λαθος?

Τώρα που το ανέφερες πρόσεξα ότι υπάρχει επιλογή αποσύνδεση! Εγώ βγαίνω από την εφαρμογή με το back ή με το home button και όταν πάω να ξαναμπώ μου ζητάει μόνο το pin. Υποθέτω η αποσύνδεση είναι για όταν χρησιμοποιήσις την εφαρμογή από άλλο κινητό (πχ ενός φίλου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lol βλεπω οτι παλι αλλαξανε τις ημερομηνιες στην καρτα ?

Στη αρχη μου ελεγε posted στις 30 /11 , προχτες το αλλαξανε στισ 25 /12 και τωρα παλι μου λεει posted 30/11 και ειναι τσεκαρισμενο , οτι δηλαδη την στειλανε .

Αλλαξε και σε εσας παλι στα παλια ?

Κατ αρχάς ένα μεγάλο μπράβο στην Mary για τον πληρέστατο οδηγό.

Σχετικά με τις ημερομηνίες παραλαβής της κάρτας, μου τις είχε αλλάξει Και εμένα με πολύ μεταγενέστερες. Μπήκα τώρα να τσεκάρω αν τις επανέφερε και βλέπω ότι η μπάρα με τις ημερομηνίες έχει εξαφανιστεί!

Anyway φαντάζομαι όχι κάτι το ανησυχητικό αφού υποτίθεται ότι η κάρτα έχει ήδη σταλεί, απλώς το αναφέρω μήπως το παρατήρησε και κάποιος άλλος...

 

Και μια ερώτηση:

Είναι δυνατόν να σταλεί εμβασμα από λογαριασμό που είναι σε διαφορετικό όνομα από την κάρτα? Το έχει δοκιμάσει κάποιος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ αρχάς ένα μεγάλο μπράβο στην Mary για τον πληρέστατο οδηγό.

Σχετικά με τις ημερομηνίες παραλαβής της κάρτας, μου τις είχε αλλάξει Και εμένα με πολύ μεταγενέστερες. Μπήκα τώρα να τσεκάρω αν τις επανέφερε και βλέπω ότι η μπάρα με τις ημερομηνίες έχει εξαφανιστεί!

Anyway φαντάζομαι όχι κάτι το ανησυχητικό αφού υποτίθεται ότι η κάρτα έχει ήδη σταλεί, απλώς το αναφέρω μήπως το παρατήρησε και κάποιος άλλος...

Και μια ερώτηση:

Είναι δυνατόν να σταλεί εμβασμα από λογαριασμό που είναι σε διαφορετικό όνομα από την κάρτα? Το έχει δοκιμάσει κάποιος? 

Και σε εμένα εξαφανίστηκε η μπάρα (υποτίθεται ότι θα παραλάμβανα την περασμένη Πέμπτη-Παρασκευή).

Υποθέτω ότι τα ταχυδρομεία μας καθυστερούν λίγο αλλά για να έχω ήσυχο το κεφάλι μου μέχρι να την πάρω δε βάζω χρήματα...

 

Σε ό,τι αφορά τη δεύτερη ερώτησή σου, έχω διαβάσει εδώ στο νήμα ότι το όνομα πλέον πρέπει να είναι το ίδιο στο λογαριασμό σου και στη revolut.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μια ερώτηση:

Είναι δυνατόν να σταλεί εμβασμα από λογαριασμό που είναι σε διαφορετικό όνομα από την κάρτα? Το έχει δοκιμάσει κάποιος?

Ναι το δοκιμασα (λογαριασμος συζυγου) και ζηταγανε και τα δυο διαβατηρια και φωτογραφιες και των 2 για πιστοποιηση στοιχειων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το δοκιμασα (λογαριασμος συζυγου) και ζηταγανε και τα δυο διαβατηρια και φωτογραφιες και των 2 για πιστοποιηση στοιχειων.

Έτσι γινόταν πρώτα όμως τωρα πια το λένε ότι δεν επιτρέπεται να στείλεις λεφτά από λογαριασμό που είναι σε άλλο όνομα. Το γράφει στην εφαρμογή κάτω κάτω όταν πατάς top up via bank transfer, εκεί που σου δίνει τα στοιχεία iban κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα!Μπηκα απο το ιντερνετ banking για να στειλω ενα ποσο!Αλλα το internet banking δεν ειναι στο ονομα μου,αλλα ο λογαριασμος οπου θα φυγει το ποσο ειναι δικος μου!Θα υπαρξει καποιο προβλημα??Ξερει κανενας??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα!Μπηκα απο το ιντερνετ banking για να στειλω ενα ποσο!Αλλα το internet banking δεν ειναι στο ονομα μου,αλλα ο λογαριασμος οπου θα φυγει το ποσο ειναι δικος μου!Θα υπαρξει καποιο προβλημα??Ξερει κανενας??

 

Αυτοί τον δικαιούχο του λογαριασμού που στέλνει το έμβασμα βλέπουν υποθέτω. Οπότε δεν νομίζω να αντιμετωπίσεις πρόβλημα. Αλλά τι εννοείς ότι το internet banking δεν είναι στο όνομά σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοί τον δικαιούχο του λογαριασμού που στέλνει το έμβασμα βλέπουν υποθέτω. Οπότε δεν νομίζω να αντιμετωπίσεις πρόβλημα. Αλλά τι εννοείς ότι το internet banking δεν είναι στο όνομά σου;

Όταν μπαίνω μέσα στο ίντερνετ banking επάνω δεξιά.Εβαλα μια φώτο από το Google.

(http://www.betarades.gr/images/uploads/No-Second-Use-Photos/stoiximan-banks/ethniki-2.png)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν στη revolut εκανες λογαριασμο με ονομα "ταδε παπαταδε" τοτε το εμβασμα που θα παει στην revolut θα πρεπει να ειναι απο τον τραπ.λογαριασμο με ονομα "ταδε παπαταδε".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν στη revolut εκανες λογαριασμο με ονομα "ταδε παπαταδε" τοτε το εμβασμα που θα παει στην revolut θα πρεπει να ειναι απο τον τραπ.λογαριασμο με ονομα "ταδε παπαταδε".

Όταν! Άρα δεν υπάρχει πρόβλημα λογικά..

Ο τραπεζικός λογαριασμός δικός μου είναι..

Ευχαριστω για την βοήθεια και τον χρόνο σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε εμένα εξαφανίστηκε η μπάρα (υποτίθεται ότι θα παραλάμβανα την περασμένη Πέμπτη-Παρασκευή).

Υποθέτω ότι τα ταχυδρομεία μας καθυστερούν λίγο αλλά για να έχω ήσυχο το κεφάλι μου μέχρι να την πάρω δε βάζω χρήματα...

 

 

Εγώ φίλε από  1 Δεκεμεβρίου  αλλά ακόμα τίποτα .. Ένα παιδί εδώ είχε γράψει ότι του ήρθε μετά από 2 βδομάδες από την προβλεπόμενη ημερομηνία .. Απλά αναμένουμε , υπομονή (λόγο των ημερών και γενικά από το πολύ φόρτε από τις  παραγγελείες από Κίνα κτλ , θα έχουμε πολλές καθυστερήσεις) .. Εγώ έβαλα χρήματα έκανα την αγορά μου και έχω και ένα μίρκο υπόλοιπο μέσα .. Για μένα άμα θες να αγοράσεις , βάλε το πόσο της αγοράς και λίγα παραπάνω .. Η αλλιώς βάλε ένα 5 ευρώ και κάνε confirm τη revolut κάρτα  στο paypal , για να  είσαι έτοιμος για τις  μελλοντικές σου  αγορές  ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι κανενα λαθος .

Οποτε κανεις αποσυνδεση  , παντα για να ξαναμπεις σου ζηταει  αριθμο  για να σου στειλουνε sms .

Ειναι  καποιο ειδος αφαλειας .

σε ευχαριστω... αν και βλεπω ότι και αν "κλεισω" απλα την εφαρμογή, οτνα μπω παλι μου ζηταει αριθμο και σμσ από την αρχη,

ελπιζω απλα να είναι δικλείδα ασφαλείας τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...