Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μολις εκανα μεταφορα απο eurobank. κανονικα ολα...1 ευρο η μεταφορα.

Τωρα απλα περιμενω και μετα απο 2-3 μερες θα φανει στο app μου στο Revolut τα λεφτα? θα μ ερθει καποιο mail?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όταν δοκίμασα να βάλω την χρεωστικη στο ππ έλεγε κάτω ότι χρεώνει 1,50 ευρώ. Για αυτό έστειλα 2 ευρώ..

Μήπως για αυτό δεν μπορούσα να βάλω την χρεωστικη μου στο ππ? Και εκεί τόσο είχα στον λογαριασμό...

Το paypal σε χρεώνει 1€ για να "δει" την κάρτα όταν την πρωτοβάζεις και στο δίνει πίσω σε 2 εβδομάδες περίπου, και  1,5€ και στο δίνει πίσω όταν κάνεις verify την κάρτα. Σύνολο θέλει 2,5€ περίπου για να συνδέσεις κάρτα στο paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις εκανα μεταφορα απο eurobank. κανονικα ολα...1 ευρο η μεταφορα.

Τωρα απλα περιμενω και μετα απο 2-3 μερες θα φανει στο app μου στο Revolut τα λεφτα? θα μ ερθει καποιο mail?

θα δεις ειδοποιηση απ την εφαρμογη οτι φορτωθηκαν τα χρηματα. καλες αγορες
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους,μια χαρά οι οδηγίες και οι εικόνες αλλα βλέπω μια διαφορά σε σχεση με τον δικο μου ebanking της eurobank

 

η εικόνα απο τον οδηγό

revolut-eurobank.png

 

 

 

 

πλέον στο ebanking της eurobank δεν σου βγαζει να πληκτρολογησεις το ονομα της τραπεζας αλλα να επιλεξεις τραπεζα απο τις επιλογες,δεν υπαρχει η barcalys(syγνωμη που δεν βαζω εικονα αλλα δεν λειτουργει το printscr)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους,μια χαρά οι οδηγίες και οι εικόνες αλλα βλέπω μια διαφορά σε σχεση με τον δικο μου ebanking της eurobank

 

πλέον στο ebanking της eurobank δεν σου βγαζει να πληκτρολογησεις το ονομα της τραπεζας αλλα να επιλεξεις τραπεζα απο τις επιλογες,δεν υπαρχει η barcalys(syγνωμη που δεν βαζω εικονα αλλα δεν λειτουργει το printscr)

 

Εφόσον στο πεδίο "Κωδικός Τράπεζας (BIC)" βαλεις το SWIFT/BIC code της Barclays (όπως φαίνεται και στην εικόνα του οδηγού) θα σου αναγνωρίσει ότι πρόκειται για την Barclays αυτοματα.

 

Φανταζομαι στο πεδίο "Επιλέξτε χώρα" διαλέγεις United Kingdom, έτσι? Γιατί μόνο όταν έχεις επιλεγμένη χώρα την Ελλάδα σου βγάζει λίστα τραπεζών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και έχουν αναφερθεί αυτά που θα ρωτήσω, μου είναι δύσκολο να τα εντοπίσω παρότι ψάχνω αρκετή ώρα το θέμα.

 

Θέλω να μάθω 1)αν υπάρχει χρέωση για να γίνει επιστροφή χρημάτων από το revolut στον τραπεζικό μου λογαριασμό και 2)αν χάνονται μετά από κάποιο καιρό τα χρήματα που έχω στο revolut(νομίζω ότι είχα διαβάσει από κάποιο μέλος ότι αν για ένα χρόνο δεν κάνουμε κάποια συναλλαγή χάνουμε τα χρήματα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν δοκίμασα να βάλω την χρεωστικη στο ππ έλεγε κάτω ότι χρεώνει 1,50 ευρώ. Για αυτό έστειλα 2 ευρώ..

Μήπως για αυτό δεν μπορούσα να βάλω την χρεωστικη μου στο ππ? Και εκεί τόσο είχα στον λογαριασμό...

To 1 δολάριο το κρατάει για την προσθήκη της κάρτας και την 1 λίρα για το verify της κάρτας.

Τη χρεωστική δεν μπορούσες να τη βάλεις γιατί και 1000 ευρώ να είχες μέσα λόγω cc δεν μπορεί το paypal να τραβήξει αυτά τα 2,50 ευρώ που χρειάζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

KΑΛΗΜΕΡΑ

την περασμενη πεμπτη απο e-banking φιλου μου εστειλα εμβασμα 100€ στην δικη μου revolut καρτα. Ακομη δεν εχει φορτωθει το ποσο. Υπαρχει περιπτωση να υπαρχει προβλημα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει πρόβλημα γιατί στη revolut όταν πατάς top up by bank transfer εκεί που σου δίνει iban κλπ να στείλεις τα λεφτά αν δεις έχει και μήνυμα από κάτω που λέει ότι επιτρέπεται να στέλνεις μόνο από λογαριασμούς που είναι στο όνομά σου. Δεν θα χαθούν τα λεφτά φυσικά αλλά το πιθανότερο είναι να ακυρωθεί το έμβασμα και να επιστρεφούν πίσω. Αλλιώς, αν είσαι τυχερός, θα σου πουν να επιβεβαιώσεις τα στοιχεία τα δικά σου και του φίλου σου και θα σου τα βάλουν τα χρήματα. Έχει συμβεί και αυτό. Καλύτερα επικοινώνησε μαζί τους και πες του τι συνέβη για να το λύσουν μια ώρα αρχίτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

KΑΛΗΜΕΡΑ

την περασμενη πεμπτη απο e-banking φιλου μου εστειλα εμβασμα 100€ στην δικη μου revolut καρτα. Ακομη δεν εχει φορτωθει το ποσο. Υπαρχει περιπτωση να υπαρχει προβλημα ?

 

 

Υπάρχει πρόβλημα γιατί στη revolut όταν πατάς top up by bank transfer εκεί που σου δίνει iban κλπ να στείλεις τα λεφτά αν δεις έχει και μήνυμα από κάτω που λέει ότι επιτρέπεται να στέλνεις μόνο από λογαριασμούς που είναι στο όνομά σου. Δεν θα χαθούν τα λεφτά φυσικά αλλά το πιθανότερο είναι να ακυρωθεί το έμβασμα και να επιστρεφούν πίσω. Αλλιώς, αν είσαι τυχερός, θα σου πουν να επιβεβαιώσεις τα στοιχεία τα δικά σου και του φίλου σου και θα σου τα βάλουν τα χρήματα. Έχει συμβεί και αυτό. Καλύτερα επικοινώνησε μαζί τους και πες του τι συνέβη για να το λύσουν μια ώρα αρχίτερα.

 

μολις πιστωθηκαν τα χρηματα στο my relolut παρολο που σταλθηκαν απο e-baning (peiraius) φιλου μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιοι επιτελους!! πρεπει να καταλαβετε οτι το να στελνετε τα ιδια και τα ιδια ερωτηματα ή απλα να ανεβαζετε "οκ μπηκαν τα λεφτα απο το εμβασμα που εκανα προχθες" γεμιζετε μονο σελιδες και δυσκολευετε καποιον που θα ηθελε να παρει πληροφοριες!! ΕΛΕΟΣ!!
69 σελιδες τα ιδια και τα ιδια!! Υπαρχει καποιος να απαντησει 2-3 ερωτηματα που εχουν γινει τοσες φορες απο διαφορους χρηστες?

1ο Μπορει να φορτωθει ποσο απο ΑΤΜ στην φυσικη καρτα?? Αν ναι με τι χρεωση?
2ο Υπαρχει χρεωση οταν γινει επιστροφη χρηματων απο την Revolut στον τραπεζικο σου λογαριασμο?
3o Μετα απο καιρο χανονται τα χρηματα που εχεις την Revolut?
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην εχει απαντηθει, προφανως δεν εχει δοκιμασει κανείς να κάνει αυτα που ρωτας. Αν σε ενδιαφερουν, μπορεις να δοκιμασεις εσυ και να μας πεις το αποτελεσμα ωστε να το προσθεσω στον οδηγο.

 

Προσωπικα, δε ξερω και δε μπορω να απαντησω.

 

Οσο για το 3ο, για ποιο λογο να χαθουν; Απο που πηγαζει το ερωτημα σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιοι επιτελους!! πρεπει να καταλαβετε οτι το να στελνετε τα ιδια και τα ιδια ερωτηματα ή απλα να ανεβαζετε "οκ μπηκαν τα λεφτα απο το εμβασμα που εκανα προχθες" γεμιζετε μονο σελιδες και δυσκολευετε καποιον που θα ηθελε να παρει πληροφοριες!! ΕΛΕΟΣ!!

69 σελιδες τα ιδια και τα ιδια!! Υπαρχει καποιος να απαντησει 2-3 ερωτηματα που εχουν γινει τοσες φορες απο διαφορους χρηστες?

 

1ο Μπορει να φορτωθει ποσο απο ΑΤΜ στην φυσικη καρτα?? Αν ναι με τι χρεωση?

2ο Υπαρχει χρεωση οταν γινει επιστροφη χρηματων απο την Revolut στον τραπεζικο σου λογαριασμο?

3o Μετα απο καιρο χανονται τα χρηματα που εχεις την Revolut?

 

Ακολουθα την συμβουλη σου ! Για να μην σου εχει απαντησει κανεις την πρωτη φορα σημαινει πως δεν γνωριζει κανεις μας αρα, επικοινωνεις με την revolut και σου λενε . Εδω δεν ειναι το επισημο support της revolut οποτε κανεις δεν μπορει να σε παρει στον λαιμο του.

 

Οσον αφορα το 2ο ερωτημα εκανα επιστροφη χρηματων (μικρο ποσο για δοκιμη) σε αλλο λογαριασμο απο αυτον που τα εστειλα και δεν ειχα καμμια χρεωση. Για το 3ο ερωτημα σου γιατι να χαθουν τα χρηματα μετα απο καιρο ? γιαουρτι ειναι να ληξει??(lol)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,απο eurobank κανω κανονικα τον οδηγο.Παταω συνεχεια και μετα με βγαζει στην επομενη σελιδα οτι εχω επιλεξει κλπ μια μεταφορα κλπ με ολα τα στοιχεια προφανως για επικυρωση. Το θεμα ειναι δν υπαρχει κουμπι για επικυρωση ή να δωσω συνεχεια και να γινει η μεταφορα.Γραφει απο κατω "Η χρήση πιστοποιητικών υποστηρίζεται σε Internet Explorer, Mozilla Firefox και Opera" Δοκιμασα και chrome kai mozilla.Τα ιδια λεει ακριβως.Οποιος ξερει κατι να με βοηθησει,ευχαριστω πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...