Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 12/01/2018 στις 7:17 ΜΜ, agnostos99 είπε

Καλησπέρα

Παρακαλώ ας μου απαντήσει κάποιος που έχει δοκιμάσει το παρακάτω...

Αν έχουμε ήδη μια φυσική κάρτα και ζητάμε μια virtual θέλει 6 ευρώ για την έκδοση. Αν την καταργήσεις στη συνέχεια και ξαναζητήσεις άλλη virtual ζητάει ξανά 6 ευρώ ή θεωρεί πλέον ότι μπορείς να έχεις 2 χωρίς επιπλέον κόστος?

Σε άλλο λογαριασμό χωρίς φυσική μπορείς να καταργείς και να επανεκδίδεις όσες virtual θες...

Ευχαριστώ

Νομίζω θα σε ξανά χρεώσει 6 ευρώ. Για κάθε επιπλέον κάρτα, πέρα της πρώτης που έβγαλες χρεώνει 6€,είτε virtual είτε φυσική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 13/1/2018 στις 2:40 ΜΜ, MauroPaltoudias είπε

Πρέπει να το πλήρωσες "χρυσό". Έδωσες 1€ προμήθεια; 

 Απο πειραιως ενα ευρω επιπλεων κοστος νομιζω! μεχρι χτες ολα καλα εκανα καποιες αγορες στο ebay πληρωθηκαν κανονικοτατα. δοκιμαζω σημερα να παρω κατι και δεν μου ολοκληρωνει την πληρωμη με την  revolut.. τι εγινε παλι ρε παιδια? ετυχε και σε κανεναν αλλον? μου βγαζει το εξης: 

Unfortunately, we can't process your payment. Here are your options:

  • Check out with another PayPal method, like the one we're showing now.
  • Select a different payment option.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, mangastyle είπε

kalhspera 

den kserw kai polu kala apo revolut ala shmera ekana ena account kai pigane ola kala ala omos twra thelw na kanw top up apo trapeza kai exei 2 epilogies 

LOCAL kai SWIFT 

otan pao sto tamio stin trapeza ti dino kai ti tous lew ekei ?

an mpori kapios na mou pei apo sas gt einai i proti fora pou 8a kanw top up se revolut 

thanks

Δεν έχεις ebanking? Στο ταμείο εκτιμώ θα πληρώσεις μεγάλη προμήθεια για να κάνεις έμβασμα.

Σε κάθε περίπτωση χρειάζεσαι τον αριθμό λογαριασμού σε ΕUR που σου αναγράφει η revolut (το local).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 minutes ago, fotis6900 said:

 Απο πειραιως ενα ευρω επιπλεων κοστος νομιζω! μεχρι χτες ολα καλα εκανα καποιες αγορες στο ebay πληρωθηκαν κανονικοτατα. δοκιμαζω σημερα να παρω κατι και δεν μου ολοκληρωνει την πληρωμη με την  revolut.. τι εγινε παλι ρε παιδια? ετυχε και σε κανεναν αλλον? μου βγαζει το εξης: 

Unfortunately, we can't process your payment. Here are your options:

  • Check out with another PayPal method, like the one we're showing now.
  • Select a different payment option.

Έκαναν συντήρηση, επηρεάζονται και άλλες κάρτες. 

 

91308CF3-A8EA-4762-8A12-2344D1DBB7C9.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Έκαναν συντήρηση, επηρεάζονται και άλλες κάρτες. 

91308CF3-A8EA-4762-8A12-2344D1DBB7C9.png

 μολις εποικινωνησα με το support..βασικα εμνενα δεν μου ειπαν για συντητηση... τους ειπα οτι μεχρι χτες εκανα κανονικα τις πληρωμες μου αλλα δημερα δεν ολοκληρονονται. η απαντηση ηταν η εξης 

i can see the transaction is still pending in your account. a pending transaction is a payment which has been authorizedbut is still awaiting the merchantsconfirmation or reversal. the amount wont be avialable on your balance until the merchant either cancels the payment or 7 working days have passedand the money hasnt been claimed. after this time your balance should be adjasted  automatically, otherwice you will have to contact support and we will revert it  manually.

τωρα τι γινεται με τις αγορες που ειναι σε εκρεμοτητα? παλι καλα που ηταν buy now και οχι δημοπρασιες..

Επεξ/σία από fotis6900
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Ώπα, άλλο αυτό. Αυτό είναι φυσιολογικό. Όλες οι πληρωμές πρώτα περνούν από εκκρεμότητα και μετά ολοκληρώνονται.

δεν μου εχει ξανατυχει κατι τετοιο ομως μεχρι τωρα... αντε να μεσολαβουσε κανα 10λεπτο το πολυ, αμεσως μετα μολις τσεκαρα στην εφαρμογη στο κινητο ειχε αφεραιθει ηδη το ποσο της αγορας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, fotis6900 είπε

δεν μου εχει ξανατυχει κατι τετοιο ομως μεχρι τωρα... αντε να μεσολαβουσε κανα 10λεπτο το πολυ, αμεσως μετα μολις τσεκαρα στην εφαρμογη στο κινητο ειχε αφεραιθει ηδη το ποσο της αγορας..

Η συναλλαγή σου στο ebay έχει όμως ολοκληρωθεί; Έλαβες μήνυμα ότι ολοκληρώθηκε η αγορά (από το ebay); 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, MauroPaltoudias είπε

Η συναλλαγή σου στο ebay έχει όμως ολοκληρωθεί; Έλαβες μήνυμα ότι ολοκληρώθηκε η αγορά (από το ebay); 

μαλλον οχι, γιατι τσεκαροντας στις αγορες μου δεν μου βγαζει καπιο αντικειμενο προς πληρωμη, αλλα ουτε οτι κατι πηρα και εκρεμει η πληρωμη. πλεον το ebay δεν λειτουργει οπως πριν 2-3 χρονια.  

το θεμα ειναι πως αν οντως προκειται για καποια συντηρηση στις υπηρεσιες της  revolut, πως θα ξερω ποτε μπορω και αν μπορω να κανω και παλι πληρωμες? 

κοιταξα και στο mail μου μηπως ειχα καποια ενημερωση σχετικα με την καρτα, δεν ειδα τιποτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, fotis6900 είπε

μαλλον οχι, γιατι τσεκαροντας στις αγορες μου δεν μου βγαζει καπιο αντικειμενο προς πληρωμη, αλλα ουτε οτι κατι πηρα και εκρεμει η πληρωμη. πλεον το ebay δεν λειτουργει οπως πριν 2-3 χρονια.  

το θεμα ειναι πως αν οντως προκειται για καποια συντηρηση στις υπηρεσιες της  revolut, πως θα ξερω ποτε μπορω και αν μπορω να κανω και παλι πληρωμες? 

κοιταξα και στο mail μου μηπως ειχα καποια ενημερωση σχετικα με την καρτα, δεν ειδα τιποτα..

Κοίτα, στο email γενικά δεν θα δεις κάτι από Revolut. Ο, τι βλέπεις, το βλέπεις από την εφαρμογή (ή από τα notification messages, όταν και όποτε αυτά λειτουργήσουν σωστά ξανά). 

Κανονικά και εφόσον είχε ολοκληρωθεί η αγορά (έκανα πριν 8 ημέρες την τελευταία μου, από ebay), θα σου ερχόταν confirmation email ότι αυτή έχει περατωθεί. Οπότε, μάλλον η Revolut στο εμφανίζει ως pending και αύριο το πολύ, θα το αλλάξει σε canceled. 

Γενικά πάντως, μου κάνει φοβερή εντύπωση ότι αντιμετωπίζεις τόσα προβλήματα (δεν μπορώ να σκεφτώ κάποιο λόγο, πλην της περίπτωσης συντήρησης από πλευράς Revolut). Ας μας διαφωτίσει κάποιος που έκανε αγορά χθες ή σήμερα. 

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, MauroPaltoudias είπε

Κοίτα, στο email γενικά δεν θα δεις κάτι από Revolut. Ο, τι βλέπεις, το βλέπεις από την εφαρμογή (ή από τα notification messages, όταν και όποτε αυτά λειτουργήσουν σωστά ξανά). 

Κανονικά και εφόσον είχε ολοκληρωθεί η αγορά (έκανα πριν 8 ημέρες την τελευταία μου, από ebay), θα σου ερχόταν confirmation email ότι αυτή έχει περατωθεί. Οπότε, μάλλον η Revolut στο εμφανίζει ως pending και αύριο το πολύ, θα το αλλάξει σε canceled. 

 ετσι ακριβως.. ομως το θεμα ειναι ποτε θα γνωριζουμε οτι λειτουργει και παλι κανονικα? χτες τετοια ωρα εκανα αγορες κανονικα χωρις κανενα θεμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακό με αυτήν την κατά τα άλλα βολική κάρτα, είναι ότι έχει πολύ μέτριο support. Οπότε, όσες φορές και να επικοινωνήσεις μαζί τους, άλλες τόσες φορές θα ακούσεις διαφορετικές μεταξύ τους απόψεις. Μάλλον περισσότερο θα μπερδευτείς, παρά θα βγάλεις άκρη.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Παιδιά το κουράζουμε χωρίς λόγο, εάν έκανες συναλλαγή θα σου φύγουν τα χρήματα, εάν όχι θα σου τα επιστρέψουν σε καμιά εβδομάδα.

συμφωνω, ομως πως θα ξερουμε αν μια συναλλαγη θα ειναι εφικτη να ολοκληρωθει η οχι? στην περιπτωση μιας δημοπρασιας δεν ειναι οτι καλυτερο παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον βρήκα τι έφταιγε και δεν γινόταν οι συναλλαγές με την κάρτα..

Ψάχνοντας την εφαρμογή μόλις είδα ότι η κάρτα ήταν σε κατάσταση freeze...!!!! Πολύ πιθανόν να το πάτησα καταλάθος στην οθόνη αφής και να επελεξα το πάγωμα της κάρτας. Μόλις έκανα unfreeze και αύριο θα κάνω μια απόπειρα αγοράς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...