Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μάλλον βρήκα τι έφταιγε και δεν γινόταν οι συναλλαγές με την κάρτα..

Ψάχνοντας την εφαρμογή μόλις είδα ότι η κάρτα ήταν σε κατάσταση freeze...!!!! Πολύ πιθανόν να το πάτησα καταλάθος στην οθόνη αφής και να επελεξα το πάγωμα της κάρτας. Μόλις έκανα unfreeze και αύριο θα κάνω μια απόπειρα αγοράς. 

Και τελικά....μάλλον αυτό έφταιγε! Δοκίμασα σήμερα και λειτούργησε κανονικά. Τόσο δύσκολο της ήταν αυτηνης που μιλούσαμε στο support να το δει και να μου το πει.....τέλος καλό όλα καλά λοιπόν. Το κακό είναι ότι έχασα μια δημοπρασία χτες αλλά όπως λένε κάθε εμπόδιο για καλό!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στο είπα παραπάνω για το support, είναι προκάτ οι απαντήσεις τους. Δεν το ψάχνουν παραπέρα. Στις 10 φορές, δύο ή τρεις με έχουν εξυπηρετήσει ουσιαστικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίδες, θυμάμαι ότι το ΡΡ και το ΙΒΑΝ της Ρεβολουτ δεν συνεργάζονταν. Κάπου διάβασα όμως κάτι εδώ πριν λίγες ημέρες, το οποίο προσπέρασα στο ντούκου (και ίσως απλά δεν το κατάλαβα): είναι δυνατόν να κάνουμε withdraw στο ΙΒΑΝ της Ρεβ από το ΡΡ; Κι αν ναι, βάζουμε το ΙΒΑΝ "local";

Ευχαριστώ.

EDIT: Με μία προσπάθεια που έκανα, πήρε κανονικά το ΙΒΑΝ. Έστειλα τώρα χρήματα για να δω αν λειτουργεί, δεν μου έδωσε τη δυνατότητα confirmation (ίσως επειδή έχω κι άλλον λογαριασμό τραπέζης συνδεδεμένο εκεί).

Επεξ/σία από jonkyr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, jonkyr είπε

Παίδες, θυμάμαι ότι το ΡΡ και το ΙΒΑΝ της Ρεβολουτ δεν συνεργάζονταν. Κάπου διάβασα όμως κάτι εδώ πριν λίγες ημέρες, το οποίο προσπέρασα στο ντούκου (και ίσως απλά δεν το κατάλαβα): είναι δυνατόν να κάνουμε withdraw στο ΙΒΑΝ της Ρεβ από το ΡΡ; Κι αν ναι, βάζουμε το ΙΒΑΝ "local";

Ευχαριστώ.

EDIT: Με μία προσπάθεια που έκανα, πήρε κανονικά το ΙΒΑΝ. Έστειλα τώρα χρήματα για να δω αν λειτουργεί, δεν μου έδωσε τη δυνατότητα confirmation (ίσως επειδή έχω κι άλλον λογαριασμό τραπέζης συνδεδεμένο εκεί).

Παλιότερα δεν δεχόταν το IBAN της Revolut.Ειδα το μήνυμα σου δοκίμασα και εγω και το πηρε κανονικά!Θα με λύσει τα χερια αν δουλεύει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, asdfnikos είπε

Παλιότερα δεν δεχόταν το IBAN της Revolut.Ειδα το μήνυμα σου δοκίμασα και εγω και το πηρε κανονικά!Θα με λύσει τα χερια αν δουλεύει!

Όπως έγραψα, έστειλα χρήματα ήδη στον λογαριασμό. Είμαι 99.99999% σίγουρος ότι θα πάνε όλα καλά. Φαντάζομαι ότι δεν ανακάλυψα την Αμερική, όλο και κάποιος συμφορουμίτης θα το έχει ήδη κάνει και θα μας το επιβεβαιώσει μέσα στην ημέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, asdfnikos είπε

Παλιότερα δεν δεχόταν το IBAN της Revolut.Ειδα το μήνυμα σου δοκίμασα και εγω και το πηρε κανονικά!Θα με λύσει τα χερια αν δουλεύει!

 

17 ώρες πριν, jonkyr είπε

Όπως έγραψα, έστειλα χρήματα ήδη στον λογαριασμό. Είμαι 99.99999% σίγουρος ότι θα πάνε όλα καλά. Φαντάζομαι ότι δεν ανακάλυψα την Αμερική, όλο και κάποιος συμφορουμίτης θα το έχει ήδη κάνει και θα μας το επιβεβαιώσει μέσα στην ημέρα.

Τα χρήματα μπήκαν πριν από λίγα λεπτά. Good news.

Το νέο ερώτημα τώρα είναι (επειδή δεν θυμάμαι τι ισχύει): μπορώ να στείλω π.χ. δολάρια από τον λογαριασμό ΡΡ στη Ρεβολούτ ΧΩΡΙΣ να γίνει conversion πριν την μεταφορά; Αυτό πραγματικά δεν το θυμάμαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, jonkyr είπε

Τα χρήματα μπήκαν πριν από λίγα λεπτά. Good news.

Το νέο ερώτημα τώρα είναι (επειδή δεν θυμάμαι τι ισχύει): μπορώ να στείλω π.χ. δολάρια από τον λογαριασμό ΡΡ στη Ρεβολούτ ΧΩΡΙΣ να γίνει conversion πριν την μεταφορά; Αυτό πραγματικά δεν το θυμάμαι...

Καλημέρα Επειδή δεν ξέρω μπορείς να μας πεις τι παραπάνω πράγματα έχουμε αν συνδέσουμε το Iban στο PP  ?

Εγώ έχω την κάρτα μόνο συνδεδεμένη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, jonkyr said:

Τα χρήματα μπήκαν πριν από λίγα λεπτά. Good news.

Το νέο ερώτημα τώρα είναι (επειδή δεν θυμάμαι τι ισχύει): μπορώ να στείλω π.χ. δολάρια από τον λογαριασμό ΡΡ στη Ρεβολούτ ΧΩΡΙΣ να γίνει conversion πριν την μεταφορά; Αυτό πραγματικά δεν το θυμάμαι...

To PP ζητάει εγχώριες (αμερικάνικες) δολαριακές τράπεζες. Προς το παρών δεν μπορείς, μετά το expansion της revolut στην αμερική όπου θα παρέχει ατομικά στοιχεία στον καθένα τότε θα είναι εφικτό.

17 minutes ago, ntelis1 said:

Αν κάποιος γνωρίζει υπάρχει τρόπος να κανω κατάθεση στο revolut με paysafecard ;

Top up με προπληρωμένες δεν γίνεται

Επεξ/σία από Hapatingo
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, jonkyr είπε

Τα χρήματα μπήκαν πριν από λίγα λεπτά. Good news.

Το νέο ερώτημα τώρα είναι (επειδή δεν θυμάμαι τι ισχύει): μπορώ να στείλω π.χ. δολάρια από τον λογαριασμό ΡΡ στη Ρεβολούτ ΧΩΡΙΣ να γίνει conversion πριν την μεταφορά; Αυτό πραγματικά δεν το θυμάμαι...

Λογικά όχι διότι έχεις συνδέσει το IBAN της REVOLUT που είναι ευρώ ενώ για το $ δεν έχουμε IBAN personal ακόμα.

1 ώρα πριν, ntelis1 είπε

Αν κάποιος γνωρίζει υπάρχει τρόπος να κανω κατάθεση στο revolut με paysafecard ;

Κάνε μια προσπάθεια.Το ελάχιστο ήταν 10 ευρώ που το δοκίμασα πριν κατι μέρες με SKRILL που είναι θεωρητικά προπληρωμένη και φυσικά χωρίς καμία προμήθεια.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, nikos154 είπε

Καλημέρα Επειδή δεν ξέρω μπορείς να μας πεις τι παραπάνω πράγματα έχουμε αν συνδέσουμε το Iban στο PP  ?

Εγώ έχω την κάρτα μόνο συνδεδεμένη. 

 

Παραπάνω πράγματα; Πιθανώς τίποτα για εσένα, ίσως πολλά για κάποιον άλλον. Απλώς είναι ένας ακόμα τρόπος επιστροφής χρημάτων από το ΡΡ σε έναν λογαριασμό τραπέζης (βάλε εισαγωγικά, η Ρεβ δεν είναι τράπεζα και το ΙΒΑΝ δεν είναι πραγματικό). Απλά, αυτός ο λογαριασμός είναι στην Αγγλία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Billator είπε

Παιδιά πως συνδεσατε το iban της Revolut στην paypal?

Εμένα δεν το δέχεται. 

Δεν έκανα κάτι ιδιαίτερο. Ζορίστηκα στην αρχή, δεν το έπαιρνε για να είμαι ειλικρινής. Αλλά αφού πήγα λίγο μπρος-πίσω στη σελίδα του ΡΡ, ξαναγύρισα στο πορτοφόλι και στην πρώτη απόπειρα που έκανε, το πήρε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, jonkyr είπε

Δεν έκανα κάτι ιδιαίτερο. Ζορίστηκα στην αρχή, δεν το έπαιρνε για να είμαι ειλικρινής. Αλλά αφού πήγα λίγο μπρος-πίσω στη σελίδα του ΡΡ, ξαναγύρισα στο πορτοφόλι και στην πρώτη απόπειρα που έκανε, το πήρε.

Μιλάμε για το Euro IBAN έτσι;

Δοκίμασα τόσες φορές που μου κλείδωσαν το account στην paypal :P 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...