Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, kickass είπε

Άντε επιτέλους το έκαναν και αυτό! Βάζουμε τα στοιχεία λογαριασμού  της revolut που βγάζει local ή swift?

Local. Έχει αναφερθεί ότι μπορεί να μην το δεχτεί με την πρώτη. Μπορεί να θέλει περισσότερες προσπάθειες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 ώρες πριν, jonkyr είπε

Εγω λογικα παραλαμβανω αυριο, ειδα οτι εφτασε στο ταχυδρομειο της περιοχης μου απο το απογευμα της Παρασκευης. Σημερα δεν ειχα ταχυδρομο, λογικα αυριο θα ερθει.

Ήρθε. Έφυγε από αυτούς στις 15 Ιανουαρίου με tracking number από Royal Mail, παρελήφθη σήμερα. Υποτίθεται ότι στις 13 Ιανουαρίου έπρεπε να είναι εδώ, το αργότερα 17 Ιανουαρίου, αφού υποτίθεται ότι είχε φύγει από εκείνους στις αρχές του μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/1/2018 στις 11:02 ΜΜ, donkoutras είπε

αυτό μου ζηταει το paypal όταν παω να βαλω καρτα η λογαριασμο

θελω όταν γινεται η αγορα μεσω paypal για τους λογους που υπαρχει το pay

Για να κάνεις αγορές με PayPal, αρκεί να περάσεις την κάρτα.

Το ΙΒΑΝ χρειάζεται για να στείλεις χρήματα στο λογαριασμό σου, έμβασμα δηλαδή PayPal -->Revolut.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, theseus είπε

παρελαβα σημερα την καρτα..για πληρη ενεργοποιηση χρειαζεται αναληψη μετρητων η αγορα;

Αναληψη η αγορα αλλα να πληρωσεις μεσω chip and pin

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, asdfnikos είπε

Αναληψη η αγορα αλλα να πληρωσεις μεσω chip and pin

σε ευχαριστω...ξερουμε σε τι ποσα και πανω θα χρειαστει να γινει εισαγωγη καρτας και πληκτρολόγηση του pin η δεν παιζει ρολο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, η ένδειξη Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) σημαίνει και απαραίτητα πως θα επιβληθούν επιπλέον δασμοί και φόροι στο δέμα; Η αξία του δέματος είναι 45€.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

20180130_160036.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα,μια ερωτηση να κανω για να ειμαι ησυχος :ρ...εκανα σημερα top up απο τραπεζα πειραιως και στο Ονοματεπώνυμο / Επωνυμία Δικαιούχου εβαλα το ονομα μου...Ενω απο κατω στις λεπτομερειες εχει Επωνυμία Τράπεζας Δικαιούχου : REVOLUT LTD. Εκανα βλακεια και επρεπε να βαλω REVOLUT LTD και στο πρωτο ? ή καλα ειναι ετσι ?

+ κατι ακομα, το reference που εχω δει πλεον δεν χρειαζεται ετσι? γιατι ουτε πουθενα το ζητουσε και ουτε το εδινε :Ρ 

Επεξ/σία από Tony10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Tony10 είπε

Καλησπερα,μια ερωτηση να κανω για να ειμαι ησυχος :ρ...εκανα σημερα top up απο τραπεζα πειραιως και στο Ονοματεπώνυμο / Επωνυμία Δικαιούχου εβαλα το ονομα μου...Ενω απο κατω στις λεπτομερειες εχει Επωνυμία Τράπεζας Δικαιούχου : REVOLUT LTD. Εκανα βλακεια και επρεπε να βαλω REVOLUT LTD και στο πρωτο ? ή καλα ειναι ετσι ?

+ κατι ακομα, το reference που εχω δει πλεον δεν χρειαζεται ετσι? γιατι ουτε πουθενα το ζητουσε και ουτε το εδινε :Ρ 

Μια χαρά, εσύ είσαι ο δικαιούχος πλέον δε χρειάζεται reference.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To "Link Card" που έχει στις "κάρτες" είναι απαραίτητο να το κάνουμε? Σήμερα μου ήρθε η φυσική κάρτα. Χρειάζεται να τη "συνδέσω" ε?

Επεξ/σία από ribo7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, ribo7 είπε

To "Link Card" που έχει στις "κάρτες" είναι απαραίτητο να το κάνουμε? Σήμερα μου ήρθε η φυσική κάρτα. Χρειάζεται να τη "συνδέσω" ε?

Για να σου ηρθε η φυσικη τοτε ειναι ηδη περασμενα τα στοιχεια της καρτας στον λογαριασμο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. 

Θέλω να ρωτήσω κάτι που πιστεύω ότι έχει απαντηθεί προηγουμένως αλλά δεν έχω τόσο χρόνο να το ψάξω στα σχόλια,και αν επιθυμεί κάποιος ας απαντήσει. 

Βρίσκομαι Ελβετία για δουλειά, πληρώνομαι στο χέρι σε φράγκα. Με συμφέρει η Revolut να την φορτώσω ότι έχω μαζέψει σε φράγκα και να πληρώνω έπειτα μ αυτήν Ελλάδα; από αγορές κινητών, ρούχων μέχρι σούπερ μάρκετ; για το συνάλλαγμα περισσότερο. 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Giorgos.Karataglidis είπε

Καλησπέρα παιδιά. 

Θέλω να ρωτήσω κάτι που πιστεύω ότι έχει απαντηθεί προηγουμένως αλλά δεν έχω τόσο χρόνο να το ψάξω στα σχόλια,και αν επιθυμεί κάποιος ας απαντήσει. 

Βρίσκομαι Ελβετία για δουλειά, πληρώνομαι στο χέρι σε φράγκα. Με συμφέρει η Revolut να την φορτώσω ότι έχω μαζέψει σε φράγκα και να πληρώνω έπειτα μ αυτήν Ελλάδα; από αγορές κινητών, ρούχων μέχρι σούπερ μάρκετ; για το συνάλλαγμα περισσότερο. 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Σε συμφέρει (αν βρείς τρόπο να τη γεμίζεις) αλλά γιατί δεν ανοίγεις και έναν ελβετικό λογαριασμό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, turbat0s είπε

Σε συμφέρει (αν βρείς τρόπο να τη γεμίζεις) αλλά γιατί δεν ανοίγεις και έναν ελβετικό λογαριασμό?

Έχω στο αντίστοιχο ταχυδρομείο λογαριασμό, χωρίς όμως κάποια debit card. Κρατάει πολύ προμήθεια στο συνάλλαγμα, όσες φορές χρειάστηκε να στείλω Ελλάδα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...