Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 ειχα αγορασει την πρωτη μερα που το βαλανε Litecoin στα 80 και πουλησα στα 300... λεφτα τσακ μπαμ

Επεξ/σία από NemeSis1990
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να ρωτήσω κάτι....τι παίζει με το Location-based Security όταν βγαίνουμε εξωτερικό?  Θέλω να πω σε τι ρύθμιση πρέπει να είναι προκειμένου να γίνεται δεκτή η κάρτα στις συναλλαγές? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Προσπαθώ να κάνω top up από την κάρτα μου από την εθνική βάζοντας τα στοιχεία της κάρτας μου και δεν με αφήνει. Πρέπει να κάνω κάποια ειδική διαδικασία; Να καλέσω στην εθνική ή ισχύει ακόμη ότι μόνο με κατάθεση κάνεις top up?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, djkokalis είπε

Καλημέρα. Προσπαθώ να κάνω top up από την κάρτα μου από την εθνική βάζοντας τα στοιχεία της κάρτας μου και δεν με αφήνει. Πρέπει να κάνω κάποια ειδική διαδικασία; Να καλέσω στην εθνική ή ισχύει ακόμη ότι μόνο με κατάθεση κάνεις top up?

Ισχύει ακόμη και πιθανότατα για πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, μου έγινε ένα Refund από eBay και μπήκαν σήμερα τα χρήματα στην Revolut απλά είδα ότι η επιστροφή έγινε σε Αγγλικές Στερλίνες κι αυτή τη στιγμή έχω δύο πόσα μέσα στον λογαριασμό. Κανονικά δεν έπρεπε να επιστραφούν σε ευρώ; ή τέλος πάντων να γίνει η μετατροπή αυτόματα από την Revolut; Γνωρίζει κάποιος αν μπορώ να "εξαργυρώσω" σε κάποια αγορά ή αν μπορώ να τα συγχωνέυσω στο αρχικό ποσό των ευρώ που έχω μέσα; Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, dimcop είπε

Καλημέρα, μου έγινε ένα Refund από eBay και μπήκαν σήμερα τα χρήματα στην Revolut απλά είδα ότι η επιστροφή έγινε σε Αγγλικές Στερλίνες κι αυτή τη στιγμή έχω δύο πόσα μέσα στον λογαριασμό. Κανονικά δεν έπρεπε να επιστραφούν σε ευρώ; ή τέλος πάντων να γίνει η μετατροπή αυτόματα από την Revolut; Γνωρίζει κάποιος αν μπορώ να "εξαργυρώσω" σε κάποια αγορά ή αν μπορώ να τα συγχωνέυσω στο αρχικό ποσό των ευρώ που έχω μέσα; Ευχαριστώ.

Μπορείς να τα μετατρέψεις άμεσα, ανα πάσα στιγμή, μέσω της εφραμογής.

Δεν υπάρχει λόγος πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, turbat0s είπε

Μπορείς να τα μετατρέψεις άμεσα, ανα πάσα στιγμή, μέσω της εφραμογής.

Δεν υπάρχει λόγος πάντως.

εννοείς απ το Exchange; Ποιός ο λόγος να έχω πόσο σε λίρες; Νομίζω ότι ο μόνος λόγος που αξίζει να έχεις χρήματα μέσα σε τέτοιο νόμισμα είναι μόνο αν πας Αγγλία ή σε χώρα που χρησιμοποιούν λίρες Αγγλίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με την μετατροπή στα refund είναι τέρμα λαμογια της revolut παιδιά.

Στο refund υποχρεούται να στο επιστρέψει με την ισοτιμία που είχες αγορασει. Αυτοί όμως στο επιστρέφουν με την τότε ισοτιμία σε άλλο νόμισμα και κερδίζουν την διαφορά στο σήμερα.

Προσωπικά συνέχεια τους ζητάω μετατροπή του ποσού του refund στο νομισμα πληρωμής. Δεν λένε κιχ και στο κάνουν αμέσως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Billator είπε

Αυτό με την μετατροπή στα refund είναι τέρμα λαμογια της revolut παιδιά.

Στο refund υποχρεούται να στο επιστρέψει με την ισοτιμία που είχες αγορασει. Αυτοί όμως στο επιστρέφουν με την τότε ισοτιμία σε άλλο νόμισμα και κερδίζουν την διαφορά στο σήμερα.

Προσωπικά συνέχεια τους ζητάω μετατροπή του ποσού του refund στο νομισμα πληρωμής. Δεν λένε κιχ και στο κάνουν αμέσως. 

Για αυτο ευθύνεται το παυπαλ και οχι η ρεβολυτ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια έκανα αναβάθμιση την εφαρμογή και ειδα άλλαξε παλι το top up πως κανουμε καταθεση τωρα μπορεί να με βοηθήσει κάποιος ανεβαζω και φωτογραφίες ποια στοιχεία βαζω στην τραπεζα να στείλω τα λεφτα στην revolut στο LOCAL H SWIFT?

20180206_143417.png

20180206_143558.png

Επεξ/σία από PANOS93GR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, NikosKallithea είπε

Για αυτο ευθύνεται το παυπαλ και οχι η ρεβολυτ.

Η paypal γυρίζει στο νόμισμα πληρωμής γτ να αλλάξει την ισοτιμία; Επειδή βλέπει ότι η κάρτα δεν έχει συγκεκριμένο κύριο νόμισμα;

Έχω κ άλλες κάρτες με πολλαπλα νόμισμα αλλά δεν είχα τέτοιο θέμα σε εκείνες ποτέ. Για αυτό κατέληξα σε τέτοιο "συμπέρασμα".

Edit: Είναι σίγουρα θέμα της revolut, είχα κάνει πρόσφατα μια αγορά από taobao (που δεν έχει καν paypal) σε γουαν και το refund το πήρα σε λίρες αντί για ευρώ.

Επεξ/σία από Billator
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...