Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, studiokristo είπε

Ναι το ξέρω αυτό. Ευχαριστώ για τη διευκρίνιση. Απλώς το PayPal αν έχεις balance μέσα δε σου επιτρέπει να χρησιμοποιείς την κάρτα. Τραβάει αυτόματα από το balance και κάνει τη μετατροπή αυτό!!

Και σου ειπα, τραβά το balance του paypal στην revolut αν δεν θες να το ψάξεις παραπάνω κ δεν θα έχεις τέτοιο πρόβλημα.

Επίσης το paypal σε "αναγκαζει" να πληρώσεις με balance μόνο όταν το νόμισμα αγοράς είναι ίδιο με του balance. Αν εσύ αγοράζεις από ebay με δολάρια ή λίρες μπορείς να διαλέγεις πριν την πληρωμή να πληρώσεις με revolut στην paypal. Δεν σε αναγκάζει να πληρώσεις με balance.

 

Επεξ/σία από Billator
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, Billator είπε

Και σου ειπα, τραβά το balance του paypal στην revolut κ δεν θα έχεις τέτοιο πρόβλημα.

Επίσης το paypal σε "αναγκαζει" να πληρώσεις με balance μόνο όταν το νόμισμα αγοράς είναι ίδιο με του balance. Αν εσύ αγοράζεις από ebay με δολάρια ή λίρες μπορείς να διαλέγεις πριν την πληρωμή να πληρώσεις με revolut στην paypal.

Έγινε, σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/2/2018 στις 8:13 ΜΜ, turbat0s είπε

Μπορεί ο οποιοσδήποτε να στέλνει χρήματα στο λογαριασμό σου.

Μπορείς να κάνεις αναλήψεις ανέξοδα έως 200€/μήνα, μετά έχει κάποια μικρή προμήθεια (τα γράφει στην εφαρμογή)

με λιγα λογια μπορει να μου στελνει η μητερα μου λεφτα στην καρτα εως 200 τον μηνα σωστα?θα τα βαζει σε λιρες και θα τα κανω μετατροπη σε ευρω που σιγουρα υπαρχει μια χρεωση σωστα?απο το ατμ τα σηκωνω χωρις χρεωση αν θυμαμαι καλα?

Στις 10/2/2018 στις 9:49 ΜΜ, spartak1 είπε

Ταυτοποίηση στο λογαριασμο σου έχεις κάνει; Αν εχεις κάνει θα έπρεπε να βλέπεις τα στοιχεία του λογαριασμού σου

δυστυχως δεν εχω κανει!να υποθεσω οπως τα λες ειναι υποχρεωτικο ετσι?

Στις 10/2/2018 στις 10:36 ΜΜ, NikosKallithea είπε

Aν έχεις πολυ καιρο να την χρησιμοποιήσεις ο τραπεζικός λογαριασμός σε ευρω δεν φαίνεται, πρέπει να τον εμφανίσεις-δημιουργησεις πατάς "More->profile->Account details-> Eur" και σε αυτο το βήμα, αν θυμάμαι καλα, σου λεει να δημιουργήσεις τον λογαριασμό, αν το κανεις στην συνέχεια σου εμφανίζει το προσωπικό σου ιβαν στην αγγλια και σε ευρω που αρχίζει απο GB...

να υποθεσω οτι πρεπει να κανω ταυτοποιηση οπως μου εγραψαν πριν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Dynamics είπε

να υποθεσω οτι πρεπει να κανω ταυτοποιηση οπως μου εγραψαν πριν?

Επρεπε ηδη να εχεις κανει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, turbat0s είπε

Δηλαδή?

1.Αλλαξε παλι το ΙΒΑΝ?Μου βγαζει διαφορετικο απ αυτο που ειχα
2.Στο BANK TRANFER μου βγαζει πλεον 2 επιλογες α)LOCAL b)SWIFT(Μου αναβοσβηνει το reference,ειναι υποχρεωτικο πλεον? ).Πιο επιλεγω??στο local ζηταει ενεργοποιηση πρεπει να την κανω??
3.Απο λογαριασμο 3ου μπορει να γινει μεταφορα χρηματων στον λογαριασμο μου της revolut η δεν γινεται?το λεω γιατι στις αρχες  επρεπε να στειλεις τα χρηματα απο λογαριασμο που ειχε ονομασια τον ιδιο δικαιουχο με το ονομα της revolut!!!αν μπορει να γινει μεταφορα θα πρεπει να δωσω κ το reference η ειναι επικινδυνο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, larry10 είπε

1.Αλλαξε παλι το ΙΒΑΝ?Μου βγαζει διαφορετικο απ αυτο που ειχα
2.Στο BANK TRANFER μου βγαζει πλεον 2 επιλογες α)LOCAL b)SWIFT(Μου αναβοσβηνει το reference,ειναι υποχρεωτικο πλεον? ).Πιο επιλεγω??στο local ζηταει ενεργοποιηση πρεπει να την κανω??
3.Απο λογαριασμο 3ου μπορει να γινει μεταφορα χρηματων στον λογαριασμο μου της revolut η δεν γινεται?το λεω γιατι στις αρχες  επρεπε να στειλεις τα χρηματα απο λογαριασμο που ειχε ονομασια τον ιδιο δικαιουχο με το ονομα της revolut!!!αν μπορει να γινει μεταφορα θα πρεπει να δωσω κ το reference η ειναι επικινδυνο?

Ωπα περίμενε, πόσο καιρό έχεις να δουλέψεις την εφαρμογή?

Επεξ/σία από turbat0s
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, larry10 είπε

απο 12 ιανουαριου 2018!!!!η τελευταια μου μεταφοραμε μεβασμα

Στέλνεις τα χρήματα στο local iban. Μπορεί να σου στείλει και άλλος σε αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, spartak1 είπε

Στέλνεις τα χρήματα στο local iban. Μπορεί να σου στείλει και άλλος σε αυτό

Moυ ζηταει να κανω ενεργοποιηση λογαριασμου αλλα δεν μπαινει.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, larry10 είπε

Moυ ζηταει να κανω ενεργοποιηση λογαριασμου αλλα δεν μπαινει.......

Eχεις βάλει την τελευταία έκδοση της εφαρομογης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...