Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, spartak1 είπε

Η αγορα αγαθού/υπηρεσιας σε bitcoins προυποθετει αποστολη bitcoin στον εμπορο. Ομως στη revolut τα bitcoin δε γινεται να αποσταλουν εκτος revolut....

Εε ας το δούμε τότε σαν χρηματιστηριακή υπηρεσία για να παίξουμε με cryptocurrencies για  την πλάκα μας:P  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 ώρες πριν, Billator είπε

Εε ας το δούμε τότε σαν χρηματιστηριακή υπηρεσία για να παίξουμε με cryptocurrencies για  την πλάκα μας:P  

κατα κυριο λογο για αυτο υπαρχει αυτη η υπηρεσια.Για να 'παιζεις' με της ισοτιμιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, larry10 είπε

Καλημέρα γνωρίζει κανείς τι παίζει με την εθνική και δεν δέχεται την μεταφορά προς ρεβολουτ;προσπαθώ από χθες αλλά τιποτα

Με την Εθνική μίλησες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα την εξης βλακεία. Εστειλα απο Ελλάδα χρήματα στον uk λογαριασμό μεσω swift δίνοντας reference κ iban. Παιζει να γινει καμια στραβή? Ή απλα θα αργήσουν να φανούν τα χρήματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, bilya είπε

Εκανα την εξης βλακεία. Εστειλα απο Ελλάδα χρήματα στον uk λογαριασμό μεσω swift δίνοντας reference κ iban. Παιζει να γινει καμια στραβή? Ή απλα θα αργήσουν να φανούν τα χρήματα?

λογικά θα στα μετατρέψει σε λίρες με την τρέχουσα ισοτιμια. Κάνε μια ερώτηση στο chat να δεις τι θα σου πουν και εαν θες ενημέρωσέ μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, theo-gr είπε

λογικά θα στα μετατρέψει σε λίρες με την τρέχουσα ισοτιμια. Κάνε μια ερώτηση στο chat να δεις τι θα σου πουν και εαν θες ενημέρωσέ μας.

Εκανα αλλα μου είπαν μια δημιουργική ασάφεια κ  να περιμένω λιγο παραπάνω απο το κανονικό.

Επεξ/σία από bilya
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, bilya είπε

Εκανα αλλα μου είπαν μια δημιουργική ασάφεια κ  να περιμένω λιγο παραπάνω απο το κανονικό.

 

38 λεπτά πριν, bilya είπε

Εκανα αλλα μου είπαν μια δημιουργική ασάφεια κ  να περιμένω λιγο παραπάνω απο το κανονικό.

Σίγουρα λίγο παραπάνω αναμονή λόγω του ότι θα πιστωθούν χειροκίνητα. Φυσιολογικό είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι είναι κάτοχοι iOS συσκευών κι έχουν δηλώσει τοποθεσια την Ελλάδα γνωρίζουν πως το Apple Pay είναι απενεργοποιημένο. Εάν όμως δηλώσουμε πχ Ηνωμενο Βασίλειο τοτε ενεργοποιείται κ μπορούμε να δηλώσουμε κάρτα. Στην περίπτωση αυτή θα λειτουργήσει με μια κάρτα Revolut? Το έχει δοκιμάσει κάνεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 minutes ago, _filippos_ said:

Όσοι είναι κάτοχοι iOS συσκευών κι έχουν δηλώσει τοποθεσια την Ελλάδα γνωρίζουν πως το Apple Pay είναι απενεργοποιημένο. Εάν όμως δηλώσουμε πχ Ηνωμενο Βασίλειο τοτε ενεργοποιείται κ μπορούμε να δηλώσουμε κάρτα. Στην περίπτωση αυτή θα λειτουργήσει με μια κάρτα Revolut? Το έχει δοκιμάσει κάνεις;

Δεν παρέχεται ακόμα το apple pay για την revolut

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/13/2018 στις 1:25 ΜΜ, larry10 είπε

Καλημέρα γνωρίζει κανείς τι παίζει με την εθνική και δεν δέχεται την μεταφορά προς ρεβολουτ;προσπαθώ από χθες αλλά τιποτα

Η revolut παραδεχεται σήμερα ότι υπάρχουν προβλήματα στην αποστολή εμβασμάτων από κάποιες τράπεζες προς αυτην. Απο ότι λένε κάναν κάποιες δοκιμές και άλλαξαν το bic τους. Μολις καταλαβαν τα προβληματα το ξαναγυρισαν στο αρχικό. Αρα είτε δοκιμάζεις να στείλεις ξανα και αν δε γίνεται στέλνεις από άλλη τράπεζα μέχρι να φτιάξει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, spartak1 είπε

Η revolut παραδεχεται σήμερα ότι υπάρχουν προβλήματα στην αποστολή εμβασμάτων από κάποιες τράπεζες προς αυτην. Απο ότι λένε κάναν κάποιες δοκιμές και άλλαξαν το bic τους. Μολις καταλαβαν τα προβληματα το ξαναγυρισαν στο αρχικό. Αρα είτε δοκιμάζεις να στείλεις ξανα και αν δε γίνεται στέλνεις από άλλη τράπεζα μέχρι να φτιάξει

Γεια σας κι από μένα... Το ίδιο πρόβλημα αντιμετώπισα κι εγώ... Επικοινώνησα με Revolut και μου είπαν ότι δεν έχουν αλλάξει λέει το BIC τους... Αλλά κάποιες τράπεζες χρησιμοποιούν λανθασμένα το ΒIC: REVOGBL αντί για REVOGB21 ....  Έχουν λέει ήδη ειδοποιήσει τις τράπεζες που υπάρχει πρόβλημα για το τι πρέπει να κάνουν, αλλά μου συνέστησαν να περάσω εκ νέου εγώ το BIC της τράπεζας χειροκίνητα... Έτσι λοιπόν με την καθοδήγηση υπαλλήλου από την τράπεζα Πειραιώς προχώρησα στην αποστολή νέου εμβάσματος με το διορθωμένο BIC και το έκανα αποθήκευση στις φιλικές ονομασίες...

 

Εν αναμονή λοιπόν μέχρι την Παρασκευή λογικά για να δούμε αν θα αποσταλλεί το νέο έμβασμα επιτυχώς ... ή επιστραφεί όπως έγινε και με το προηγούμενο... :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...