Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Hapatingo είπε

To θέμα είναι ότι θα μπει για τα καλά στο στόχαστρο των ελληνικών εφοριών, με ότι αυτό συνεπάγεται. 

true και αν κάνει υποκατάστημα (και όχι απλά ένα helpdesk, pr, marketing) θα ελέγχεται από τη Τράπεζα της Ελλάδος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 minutes ago, VICKR said:

true και αν κάνει υποκατάστημα (και όχι απλά ένα helpdesk, pr, marketing) θα ελέγχεται από τη Τράπεζα της Ελλάδος.

Καλά εάν ανοίξει υποκατάστημα δεν θα διαφέρει καθόλου από τις ελληνικές τράπεζες. Δεν νομίζω πως θα φτάσει μέχρι εκεί ένα απλό helpdesk όπως λες, ευελπιστούμε πως θα ανοίξει. Το οποίο θα δικαιολογεί και τον ελληνικό τραπεζικό λογαριασμό που θέλει να αποκτήσει, όπως υποσχέθηκε στο ελληνικό meeting για να γλυτώνουν οι άνθρωποι το 1 ευρώ. Όπως επίσης η revolut φαίνεται πως θέλει να εισχωρήσει για τα καλά στις ελληνικές συναλλαγές, κάτι για συναλλαγές δημοσίου και πληρωμές λογαριασμών είχαν ειπωθεί πριν μερικές σελίδες. 

Πάντως σε ένα από τα πρώτα διαφημιστικά spot της revolut, διαφημίζεται ένα ελληνικό iban της alpha bank ως μέρος της διαφήμισης. Λέγοντας πως ενώ βρίσκεσαι στο εξωτερικό μπορείς να αποπληρώσεις μέρος του δανείου πίσω στη χώρα σου. (στο 1.06 του βίντεο)

 

 

Επεξ/σία από Hapatingo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Doubt είπε

Δεν κοιτάνε καλύτερα να φτιάξουν την εφαρμογή ώστε να μη γεμίζει το κινητό επαφές χωρίς λόγο;

Μάλλον εσύ πρέπει να σταματήσεις να συγχρονιζονται οι επαφές με τη revolut 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, minotavros είπε

Μάλλον εσύ πρέπει να σταματήσεις να συγχρονιζονται οι επαφές με τη revolut 

Έχω και Ν26 και πρόσφατα Leupay wallet. Μόνο στη Revolut συμβαίνει, που αν δεν διορθωθεί θα σταματήσω να την έχω φυσικά.

Κι ας χώνουν όσα θέλουν στο insider για promo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, Doubt είπε

Έχω και Ν26 και πρόσφατα Leupay wallet. Μόνο στη Revolut συμβαίνει, που αν δεν διορθωθεί θα σταματήσω να την έχω φυσικά.

Κι ας χώνουν όσα θέλουν στο insider για promo.

2 πράγματα μπορεί να συμβαίνουν 

1)Έχεις δώσει δικαιώματα στην εφαρμογή να έχει πρόσβαση στις επαφές σου 

2) Στις ρυθμίσεις>συγχρονισμός είναι ενεργός ο συγχρονισμός με τις επαφές. 

Κλειστα και τα δύο 

Screenshot_2018-04-16-21-50-38-082_com.google.android.packageinstaller.png

Screenshot_2018-04-16-21-49-48-917_com.android.settings.png

Επεξ/σία από minotavros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δεύτερο συμβαίνει, αλλά είναι άλλο πράγμα ο συγχρονισμός επαφών κι άλλο το "εσύ σβήνεις, εγώ ξαναγράφω". Αν βγάλεις off το συγχρονισμό και μια επαφή σου παλιά ή νέα αποκτήσει revolut....τότε;

Sorry, αλλά αν τα  CC ξεκινούσαν τώρα, άπαντες Ν26 θα έβγαζαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Tsakman21 είπε

Την δωρεάν κάρτα πως μπορούμε να την πάρουμε? Έκανα εγγραφή μέσω του link αλλά δεν βρήκα κάτι που να λέει για δωρεάν κάρτα

Νομίζω πρέπει να καταθέσεις 10 ευρω μέσω τράπεζας πρώτα και μετά να ζητησεις την κάρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετά από προσωπική επικοινωνία με τον Country Manager της Revolut στην Ελλάδα, δίνεται η δυνατότητα παραγγελίας φυσικής κάρτας Revolut ΧΩΡΊΣ ΚΌΣΤΟΣ για νέους χρήστες απλά ακολoυθώντας αυτό το link: http://revolut.com/?p=insomniaGR

Θα συμπληρώσετε το τηλεφωνο με το οποίο θα γίνει η εγγραφή, θα λάβετε ένα sms και θα κατεβάσετε από εκεί την εφαρμογή. Αφού συμπληρώσετε τα στοιχεία (διευθυνση, ονομα κλπ στο προφίλ) θα παραλάβετε δωρεάν την κάρτα Revolut.

Επεξ/σία από mary
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...