Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Questioner είπε

Το να ρωτάς συνέχεια το ίδιο και το ίδιο δεν βοηθάει ούτε εσένα ούτε κανέναν. Οι ερωτήσεις αυτές έχουν απαντηθεί στο νήμα, οπότε με ένα search θα μπορέσεις να βγάλεις άκρη.

Εψαξα αλλα δεν βρηκα σχετικη απαντηση γτ εχουν αλλαξει τα πραγματα σε σχεση με παλια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ανοιξα λογαριασμό πολύ γρηγορα και οντως η αποστολή της κάρτας ειναι δωρεαν και εκανα αμέσως παραγγελία.

Τα αρνητικά που παρατηρησα και θα ηθελα την εμπειρία σας ειναι οτι οταν εκανα top-up μεσω χρεωστικής μου ζητουσε προμηθεια 1,7%. Εβαλα τις δυο χρεωστικές καρτες της Leu-pay τις οποιες τις αναγνωρίζει σαν πιστωτικές και μαλιστα σε USD ενω και οι δυο ειναι debit και σε ευρώ. Οταν προσπαθησα να βαλω την debit της Ν26 για να κανω top-up μου εγραψε οτι δεν αναγνωρισει αυτην την κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 minutes ago, geo9419 said:

Ανοιξα λογαριασμό πολύ γρηγορα και οντως η αποστολή της κάρτας ειναι δωρεαν και εκανα αμέσως παραγγελία.

Τα αρνητικά που παρατηρησα και θα ηθελα την εμπειρία σας ειναι οτι οταν εκανα top-up μεσω χρεωστικής μου ζητουσε προμηθεια 1,7%. Εβαλα τις δυο χρεωστικές καρτες της Leu-pay τις οποιες τις αναγνωρίζει σαν πιστωτικές και μαλιστα σε USD ενω και οι δυο ειναι debit και σε ευρώ. Οταν προσπαθησα να βαλω την debit της Ν26 για να κανω top-up μου εγραψε οτι δεν αναγνωρισει αυτην την κάρτα.

https://community.revolut.com/t/n26-debit-mastercard-not-accepted-as-top-up/3474/30 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, geo9419 είπε

Ανοιξα λογαριασμό πολύ γρηγορα και οντως η αποστολή της κάρτας ειναι δωρεαν και εκανα αμέσως παραγγελία.

Τα αρνητικά που παρατηρησα και θα ηθελα την εμπειρία σας ειναι οτι οταν εκανα top-up μεσω χρεωστικής μου ζητουσε προμηθεια 1,7%. Εβαλα τις δυο χρεωστικές καρτες της Leu-pay τις οποιες τις αναγνωρίζει σαν πιστωτικές και μαλιστα σε USD ενω και οι δυο ειναι debit και σε ευρώ. Οταν προσπαθησα να βαλω την debit της Ν26 για να κανω top-up μου εγραψε οτι δεν αναγνωρισει αυτην την κάρτα.

Επιβεβαιώνω και εγω. Δεν κάνει πλέον Topup με n26. Μάλλον το μπλόκαρε η revolut....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο τη στιγμη που δεν θα κανει υποκαταστημα στην Ελλαδα ως ιδρυμα ηλεκτρονικου χρηματος (και οχι τραπεζα) δεν υπαγεται στον ελεγχο της ΤτΕ, παρολα αυτα ομως δεν ξερω που μπορουν να φτασουν οι ελεγκτικοι μηχανισμοι αν δουν πως πολλοι Ελληνες εχουν λογαριασμους στη revolut. φυσικα το να παρουν στοιχεια (και λογο του GDPR) ειναι πολυ δυσκολο αλλα οχι αδυνατο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, liverpoolman είπε

Θελω να αγορασω απο Αγγλια μεσω paypal... Aξιζει να κανω revolut να γλιτωσω ισοτιμια ή δεν αξιζει τον κοπο?

Για πόσα λεφτά μιλάμε?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήμουν στους πρώτους που την έβγαλαν στην Ελλάδα (με είχαν καλέσει και στο event) και ακόμα και σήμερα μου λύνει τα χέρια. Αν κάποιος ταξιδεύει (ειδικά σε χώρες χωρίς ευρώ) είναι απλά σωτήρια αλλά ακόμα και εδώ η ευελιξία του να βλέπεις αμέσως ειδοποιήση για χρέωση,να μπορείς να μπλοκάρεις την κάρτα άμεσα άμα γίνει στραβή κτλ είναι απίστευτη. Το μόνο αρνητικό είναι οτι δεν γεμίζει άμεσα αν και με Πειραίως με την επιλογή που έχει για και καλά πιο γρήγορα (+1 ευρώ?-_-) μπαίνουν την επόμενη εργάσιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, spartak1 είπε

Επιβεβαιώνω και εγω. Δεν κάνει πλέον Topup με n26. Μάλλον το μπλόκαρε η revolut....

Μπορείς να στείλεις από Ν26 σε Ρεβο με κόστος 0, το είχα κάνει πρόσφατα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, daioner1986 είπε

Ξαναρωταω

 ειναι καλυτερη σε σχεση με την leupay? κανονικα γινεται attach στην paypal σωστα? εχει οριο αναληωεις απο ΑΤΜ? Επισης ποια ειναι πιο ασφαλης οσο αφορα την διανομη προσωπικων στοιχειων?ευχαριστω

Εγώ έχω και τις δύο. Θεωρώ ότι η ρεβολουτ είναι καλύτερη γιατί δεν έχει καθόλου χρεώσεις. Μπαίνει στο PayPal άνετα αρκεί να έχει λίγα ευρώ μέσα. Όριο ανάληψης από ΑΤΜ έχει 5000€.  Μέχρι 200€ είναι δωρεάν από εκεί και πάνω έχει 2% προμήθεια. Όσο για τα προσωπικά δεδομένα αν ζητηθεί επίσημα από το κράτος στοιχεία είναι υποχρεωμένοι να τα δώσουν. Όπως και οι υπόλοιπες τράπεζες η οργανισμοί όπως leupay n26 κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, bandit650 είπε

Εγώ έχω και τις δύο. Θεωρώ ότι η ρεβολουτ είναι καλύτερη γιατί δεν έχει καθόλου χρεώσεις. Μπαίνει στο PayPal άνετα αρκεί να έχει λίγα ευρώ μέσα. Όριο ανάληψης από ΑΤΜ έχει 5000€.  Μέχρι 200€ είναι δωρεάν από εκεί και πάνω έχει 2% προμήθεια. Όσο για τα προσωπικά δεδομένα αν ζητηθεί επίσημα από το κράτος στοιχεία είναι υποχρεωμένοι να τα δώσουν. Όπως και οι υπόλοιπες τράπεζες η οργανισμοί όπως leupay n26 κλπ

Ευχαριστω μια ολοκληρωμενη απαντηση! σε ποσο καιρο κανει να ερθει η ρεβολυτ η καρτα περιπου? 5.000 την μερα η το μηνα η συνολικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το όριο κατάθεσης σε απλό πελάτη είναι 30000€ το οποίο με προϋποθέσεις μπορεί να ανέβει Όσο θέλεις. Αν υπάρχει ανάγκη για 5000 μετρητά τη μέρα και δε σε προβληματίζει τα 100€ προμήθεια οκ πάντως γίνεται. Όσο για κάρτα χθες στο εβεντ που έκανε η ρεβολουτ δίνανε δωρεάν και όλοι πήραμε από 3- 4 κάρτες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, bandit650 είπε

Το όριο κατάθεσης σε απλό πελάτη είναι 30000€ το οποίο με προϋποθέσεις μπορεί να ανέβει Όσο θέλεις. Αν υπάρχει ανάγκη για 5000 μετρητά τη μέρα και δε σε προβληματίζει τα 100€ προμήθεια οκ πάντως γίνεται. Όσο για κάρτα χθες στο εβεντ που έκανε η ρεβολουτ δίνανε δωρεάν και όλοι πήραμε από 3- 4 κάρτες

που εγινε αυτο ? τελειωσε? δεν υπαρχει αλλο εβεντ? το οριο αναληψης εννοεις μαλλον

Επεξ/σία από daioner1986
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...