Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πλακα ρε μας κανουν οι βρετανοι..? δεν δεχονται καρτα της εθνικης? αφου το λεει καθαρα: Credit or Debit card. Και με της eurobank τα ιδια μου λεει ! :angry:

Screenshot_2018-04-19-14-17-59-777_com.revolut.revolut.jpg

Τι και καλα δωρεαν καρτα μεχρι τις 20/04 και μολις πας να βαλεις την καρτα δεν τη δεχονται..!!! να δεις που μεθαυριο (21/04) που θαχει παρελθει το δωρεαν (βεβαιως βεβαιως) δια μαγειας θα αποδεχεται μια χαρα εθνικης, eurobank, και ολες τις καρτες..  ουστ λαμογια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

21 λεπτά πριν, Demetris77 είπε

Πλακα ρε μας κανουν οι βρετανοι..? δεν δεχονται καρτα της εθνικης? αφου το λεει καθαρα: Credit or Debit card. Και με της eurobank τα ιδια μου λεει ! :angry:

Screenshot_2018-04-19-14-17-59-777_com.revolut.revolut.jpg

Τι και καλα δωρεαν καρτα μεχρι τις 20/04 και μολις πας να βαλεις την καρτα δεν τη δεχονται..!!! να δεις που μεθαυριο (21/04) που θαχει παρελθει το δωρεαν (βεβαιως βεβαιως) δια μαγειας θα αποδεχεται μια χαρα εθνικης, eurobank, και ολες τις καρτες..  ουστ λαμογια..

Λόγω capital control αυτά απαγορεύονται εδώ και πάρα πολύ καιρό. Όταν το αλλάξουν - δεν θα χρειαζόμαστε την  revolut - θα χρησιμοποιούμε ελληνικές κάρτες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μισο λεπτο ρε φιλε. Εγω πληρωνω καθε μηνα συνδρομη στο εξωτερικο. τι εννοεις "δεν θα χρειαζόμαστε την  revolut" ? τωρα που τη χρειαζεστε δηλαδη..? 

 

Και το πιο σημαντικο: πως διαολο θα βγαλω καρτα σε αυτους αφου πρεπει να βαλω 10€ , και δεν δεχονται τις καρτες μου..???? θα τους τα παω με τα ποδια  ??? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Demetris77 είπε

Μισο λεπτο ρε φιλε. Εγω πληρωνω καθε μηνα συνδρομη στο εξωτερικο. τι εννοεις "δεν θα χρειαζόμαστε την  revolut" ? τωρα που τη χρειαζεστε δηλαδη..? 

Και το πιο σημαντικο: πως διαολο θα βγαλω καρτα σε αυτους αφου πρεπει να βαλω 10€ , και δεν δεχονται τις καρτες μου..???? θα τους τα παω με τα ποδια  ??? :P

Ο τρόπος για να στείλεις χρήματα είναι με έμβασμα στο εξωτερικό για εμάς στην Ελλάδα. Για αγορές προϊόντων πχ. από Κίνα την χρειάζεσαι. Γιατί? Γιατί είναι μπλοκαρισμένες αυτές οι συναλλαγές. Κάποιες από αυτές.

Μελέτησε λίγο το νήμα από την αρχή του και θα βρεις όλες τις απαντήσεις. Είναι στη σελίδα 781 γιατί απαντώνται συχνά όλα αυτά. ;) 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@Demetris77 εισαι τελείως αδιάβατος, με τις ελληνικές κάρτες δεν μπορείς να κάνεις topup εδώ και τρία χρόνια, στην ουσία στη revolut δεν μπορούσες ποτέ, γιατί εκδόθηκε μετά τα capital control

 

Από το PayPal μπορείς να στείλεις λεφτά στη revolut.

Επεξ/σία από NikosKallithea
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να θέλω να προσβάλω κανέναν, καλό είναι να βγάζετε κάρτα στη revolut ή στην N26 ή οπουδήποτε αλλού, μόνο αν ξέρετε τα βασικά της ηλεκτρονικής τραπεζικής. Αν δεν έχετε κάνει ούτε μία συναλλαγή μέσω e-banking, μην πέφτετε στα βαθιά κατευθείαν, χαμένοι θα βγείτε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, daioner1986 είπε

δεν εχω eurobank γτ αν τραβηξεις χρηματα σε ελληνικη τραπεζα αμεσως θα φανεις και θα σε ρωτησουν τι εγινε και πωσ κτλπ

 

Εκτος και αν ειναι κανα σοβαρο ποσο, κανεις δε θα ασχοληθει. Imho, στειλτα σε δόσεις, σε μικρότερα ποσά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Υπάρχει post που εξηγεί πως κάνουμε top-up στο λογαριασμό της revolut που έχουμε πλέον(το tab local και όχι το swift) κατευθείαν χωρίς το λογαριασμό κουβά όπου γράφεις το reference id και περιμένεις 2-3 μέρες(όπως εξηγεί το 1ο ποστ δηλαδή); Υπάρχει πάλι η προμήθεια λογικά των 2 ευρώ; Βασικά τα βήματα μοιάζουν εύκολα απλά για επιβεβαιώση το θέλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, mad-proffessor είπε

Υπάρχει post που εξηγεί πως κάνουμε top-up στο λογαριασμό της revolut που έχουμε πλέον(το tab local και όχι το swift) κατευθείαν χωρίς το λογαριασμό κουβά όπου γράφεις το reference id και περιμένεις 2-3 μέρες(όπως εξηγεί το 1ο ποστ δηλαδή); Υπάρχει πάλι η προμήθεια λογικά των 2 ευρώ; Βασικά τα βήματα μοιάζουν εύκολα απλά για επιβεβαιώση το θέλω.

Η προμήθεια είναι 1 ευρω από τις 4 μεγαλύτερες τράπεζες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, spartak1 είπε

Η προμήθεια είναι 1 ευρω από τις 4 μεγαλύτερες τράπεζες

Άρα δεν υπάρχει step-by-step post με screenshots που εξηγεί τη διαδικασία αλλά λειτουργεί κανονικά το έμβασμα με 1 ευρώ προμήθεια σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι step-by-step να υπαρχει ενα εμβασματακι είναι από το e-banking σου, και η οδηγία δεν εχει να κάνει με την ρεβο αλλά με την τράπεζα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Τι step-by-step να υπαρχει ενα εμβασματακι είναι από το e-banking σου, και η οδηγία δεν εχει να κάνει με την ρεβο αλλά με την τράπεζα

Με προβλημάτισε το πεδίο sort code επειδή στο web banking δε παρατήρησα κάτι σχετικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, mad-proffessor είπε

Με προβλημάτισε το πεδίο sort code επειδή στο web banking δε παρατήρησα κάτι σχετικό

Το sort code είναι για λίρες, λίρες θέλεις να στείλεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...