Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, corsair04 είπε

Κατανοώ ότι τα 1200€  δεν θα είναι 1200 λίρες το θέμα είναι ότι από τα 1200€ μπήκαν 1160€ και μόλις τα έκανα μετατροπη σε ευρώ και μου κράτησε αλλά 20€ ......

Το ίδιο έπαθα και εγώ (με σαφώς λιγότερο χρηματικό ποσό-εμβασμα). Το σοκ ήταν μεγαλύτερο όταν πλήρωσα με paypal που αφού είχα ανταλλάξει το απαιτούμενο ποσό για να έχω ευρώ για τη πληρωμή σε ελληνικό e-shop αυτοί αντάλλαξαν τις λίρες που είχαν μείνει σε ευρώ (με ισοτιμία paypal και ενώ είχα ήδη δηλώσει στο paypal την μετατροπή συναλλάγματος να τη κάνει η τράπεζα σύμφωνα με το λίνκ εδω μέσα)  και βγήκα πάλι χαμένος.

Επεξ/σία από mad-proffessor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, daioner1986 είπε

Μπηκα και μου εδινε ειναι διαφοετικο απο το οτι εστειλα!

ουδεποτε ...

Ακομα και τωρα γινεται εφοσον και προχθες το ειδα απλα σημερα δεν το εχει ( ισως ειναι bug)

Αυτό που λες και προσπαθείς να υποστηρίξεις με το συγκεκριμένο βίντεο δηλαδή μεταφορά χρημάτων απο το balance του paypal σε κάρτα απλά ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ στην ΕΛΛΑΔΑ και ίσως στην ΕΥΡΩΠΗ.  Το βιντεάκι έχει ανέβει απο ενα Βούλγαρο χακερ που πιθανότατα έχει πειράξει κάτι εφόσον όπως μπορείς να παρατηρήσεις σε ενα λογαριασμό paypal ο τύπος έχει δυο balance σε ευρω και σε δολλάριο !  (που στην ΕΥΡΩΠΗ απλά δεν γίνεται).  Εχει αναφερθεί άπειρες φορές πως αν δεχτείς χρήματα σε δολλάρια στο paypal europe θα στα μετατρέψει σε ευρώ! Πιστεύω να λύθηκε η απορία σου...απλή παρατηρητικότητα :lol: 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίδες καλησπέρα, λόγω άτυχης στιγμής το πλαστικό της Revolut έχει σπάσει και αναγκαστικά θα προβώ σε καινούργια. Πήγα να την παραγγείλω και ενώ στην αρχή μου λέει κόστος 5.99€ κατά την ολοκλήρωση βλέπω ότι το κόστος γίνεται 11.99€. Τα υπόλοιπα 6 ευρώ είναι τα έξοδα για την Ελλάδα; Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 ώρες πριν, daioner1986 είπε

Μπηκα και μου εδινε ειναι διαφοετικο απο το οτι εστειλα!

ουδεποτε ...

Ακομα και τωρα γινεται εφοσον και προχθες το ειδα απλα σημερα δεν το εχει ( ισως ειναι bug)

Σοβαρά τώρα, νομίζεις ότι θα πουλήσεις εξυπνάδα με κάτι "είδα στο youtube" σε κάποιους που έχουμε και χρησιμοποιούμε Paypal από τη μέρα που δημιουργήθηκε; Και θα το κάνεις και σε λάθος topic; Το "bg" στη URL το είδες; Το ότι το Interface που εμφανίζεται έχει αλλάξει εδώ και καιρό το είδες; Έστω ενδεικτικά κάποια σχόλια που του γράφουν από κάτω έκανες τον κόπο να τα κοιτάξεις; Ανάληψη ποσού από Ελληνικό/Ευρωπαϊκό Paypal σε κάρτα (οποιαδήποτε κάρτα) δεν γίνεται και ουδέποτε γινόταν.- (τελεία και παύλα).

edit: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_display-country-functionality-outside&dispatch=5885d80a13c0db1f8e263663d3faee8db8175432b4df92754f4b4adb5a123d61

Για όποιον ενδιαφέρεται τι υπηρεσίες υποστηρίζονται σε κάθε χώρα. Και όποιος moderator μπορεί ας μεταφέρει τα άσχετα στο topic του Paypal γιατί αρκετά τράβηξε το offtopic του κάθε "είδα φως και μπήκα"...

 

Επεξ/σία από theopan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 4/28/2018 στις 4:47 ΜΜ, dimcop είπε

παίδες καλησπέρα, λόγω άτυχης στιγμής το πλαστικό της Revolut έχει σπάσει και αναγκαστικά θα προβώ σε καινούργια. Πήγα να την παραγγείλω και ενώ στην αρχή μου λέει κόστος 5.99€ κατά την ολοκλήρωση βλέπω ότι το κόστος γίνεται 11.99€. Τα υπόλοιπα 6 ευρώ είναι τα έξοδα για την Ελλάδα; Ευχαριστώ.

Αποκλείεται κάτι λάθος πάει εδώ. Στείλε μου ένα PM το e-mail που έχεις βάλει κατά την εγγραφή για να δω πως μπορώ να βοηθήσω ή απλά κάνε in-app chat και κάποιος agent θα σε βοηθήσει! 

Στις 4/27/2018 στις 3:16 ΜΜ, VICKR είπε

η revolut εχει σκοπο με τους επιχειρηματικους λογαριασμους να παρεχει και αποδοχη καρτων μεσω pos ή online ?

Αν έχεις Revolut for Business μπορείς από σήμερα κιόλας να δέχεσαι πληρωμές μέσω Revolut (wallet-2-wallet) χωρίς προμήθειες.

Τα Merchant Accounts (για αποδοχή καρτών) είναι μέσα στο Roadmap για υλοποίηση.

Στις 4/28/2018 στις 1:08 ΠΜ, daioner1986 είπε

Πλεον δεν μπορεις να στειλεις απο paypal σε χρεωστικη καρτα δεν σου δινει την επιλογη η paypal Μονο σε IBAN ! εχει κανεις καμια λυση σε αυτο?

Επισης το ΙΒΑΝ tτης Revolut δεν το δεχετε!!! καμια λυση?>

Μπορείς κανονικά να στείλεις Euro από PayPal στο αντίστοιχο EUR Wallet της Revolut.

Δες παρακάτω screenshot για του λόγου το αληθές:

 

Screen Shot 2018-04-29 at 19.27.56.png

 

Επεξ/σία από dimitrislitsikakis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, καθότι νέος στo Revolut θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις. 

1. Με την δημιουργία λογαριασμού και απόκτηση φυσικής κάρτας, αποκτάς και λογαριασμό στην Lloyds με δικό σου IBAN? Ή είναι λογαριασμός της revolut που μπαίνουν τα χρήματα με δικό μου όνομα?

2. Το top up γίνεται μόνο με τραπεζικό έμβασμα ή μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε και debit card (ελληνική). 

3. Γίνεται να μεταφέρουμε χρήματα από PayPal στο Revolut? (Το ανάποδο από ότι κατάλαβα γίνεται).

Ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα,είχα κάνει χρήση της revolut πριν κανα χρόνο.
Απλά επειδή πρόσφατα άνοιξα καινούργιο λογαριασμό θα θελα να ρωτήσω αν στέλνουμε στον λογαριασμο swift έμβασμα προκειμένου να ενεργοποιηθεί η κάρτα γιατί τα στοιχεία του personal δεν είναι ορατά.

edit:άκυρο,μόλις κλτβα τη μλκια μ

Επεξ/σία από IchoriD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 ώρες πριν, Thanasis159 είπε

Καλησπέρα,

Πλέον σε καινούριους λογαριασμούς, για να αποκτήσεις φυσική κάρτα πρέπει οπωσδήποτε να πληρώσεις, σωστά;

Αν δεν κάνω κάποιο φοβερό λάθος, ναι. Εκτός βέβαια των περιπτώσεων όπου γίνονται δωρεάν διανομές καρτών (κατά τη διάρκεια διαφόρων events που οργανώνονται ανά διαστήματα από την Revolut στην Ελλάδα π.χ.).

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

8 ώρες πριν, MauroPaltoudias είπε

Αν δεν κάνω κάποιο φοβερό λάθος, ναι. Εκτός βέβαια των περιπτώσεων όπου γίνονται δωρεάν διανομές καρτών (κατά τη διάρκεια διαφόρων events που οργανώνονται ανά διαστήματα από την Revolut στην Ελλάδα π.χ.).

Στις 4/16/2018 στις 10:14 ΜΜ, mary είπε

Μετά από προσωπική επικοινωνία με τον Country Manager της Revolut στην Ελλάδα, δίνεται η δυνατότητα παραγγελίας φυσικής κάρτας Revolut ΧΩΡΊΣ ΚΌΣΤΟΣ για νέους χρήστες απλά ακολoυθώντας αυτό το link: http://revolut.com/?p=insomniaGR

Θα συμπληρώσετε το τηλεφωνο με το οποίο θα γίνει η εγγραφή, θα λάβετε ένα sms και θα κατεβάσετε από εκεί την εφαρμογή. Αφού συμπληρώσετε τα στοιχεία (διευθυνση, ονομα κλπ στο προφίλ) θα παραλάβετε δωρεάν την κάρτα Revolut.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...