Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 ώρες πριν, primax@11 είπε

@asdfnikos αυτό νομίζω οτι είναι απαραίτητο για να ενεργοποιηθεί η contactless δυνατότητα. Αλλά θα το δοκιμάσω.

......

Τελικά, αυτή η διαδικασία, Δεν άλλαξε τίποτα. Έκανα κίνηση  (αγορά) chip & Pin & μετά, δοκίμασα σε ΑΤΜ Eurobank, Εθνικής & Πειραιώς, αλλά η κάρτα, δεν αναγνωρίζεται.

Δοκιμασες να κανεις ερωτηση υπολοιπου η δεν στην δεχεται καθολου την καρτα;Στην πεταει εξω δηλαδη οτι η καρτα δεν αναγνωριζεται-Υποστηριζεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, primax@11 είπε

Την πετάει έξω. Δεν την αναγνωρίζει.

Αν στο κάνει σε διάφορες τράπεζες/ΑΤΜ μάλλον είναι πρόβλημα της κάρτας. Χαλασμένη μαγνητική ταινία ή απομαγνητισμένη.

Νομίζω έχει αναφερθεί ξανά, πρόσφατα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα εχω καιρο revolut θα ηθελα να κανω μια ερωτηση .εχω στην paypal συνδέσει τον λογαριασμο μου της alpha bank και την καρτα την χρεωστικη της,και επισης εχω συνδεσει τον λογαριασμο της revolut και την καρτα της.πως θα βαλω λεφτα στην paypal και θα τα στειλω στην revolut?θελω να τα στελνω μεσω paypal.μια φορα εδωσα σε ενα φιλο 200 ευρω μου τα εστειλε paypal και απο εκει εγω τα εστειλα revolut .η paypal μου κρατησε 4.60 γιατι ειδα μερικοι λετε δεν χρεωνει, ευρω δεχτηκα και εστειλα ευρω

Επεξ/σία από pilotosjim
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας παδια,εχω την καρτα της ρεβολουτ πολυ καιρο αλλα τι χρησιμοποιουσα μονο για αγορες στο ιντερνετ. Τωρα πρεπει να κανω μια αναληψη απο αυτην, ειδα τον οδηγο με τις εικονες του JTB_ απο ατμ πειραιως αλλα επειδη ειναι απο το 2015 θελω να ρωτησω καποιος που να εχει βγαλει προσφατα χρηματα με την καρτα απο εθνικη ή πειραιως αν εχει αντιμετωπισει προβλημα(π.χ. πιο πανω ο φιλος με την eurobank) .Επισης για να μπορω να την χρησιμοποιησω ,αν χρειαστει , σε POS σε σουπερ μαρκετ πρεπει να κανω ερωτηση υπολοιπου σε ατμ για να ενεργοποιηθει αυτη η 'υπηρεσια' ?

Επιβεβαιωνω απροβληματιστη αναληψη απο ατμ πειραιως..

Επεξ/σία από Ioannis13
ενημερωση
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα ήθελα να σας ενημερώσω οτι μετά από 2 χρόνια περίπου που την έχω , για πρώτη φορά την χρησιμοποίησα σε ταξίδι και δεν την αλλάζω με τίποτα. Η μετατροπή του νομίσματος ότι καλύτερο , την χρησιμοποίησα στο ΝΤΟΥΜΠΑΙ και πλήρωνα παντού με αυτή στο τοπικό νόμισμα. Ούτε προμήθειες ούτε τίποτα και στην καλύτερη ισοτιμία .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, bilya είπε

Ξεκλειδωσαν σε κανέναν άλλον τα crypto χωρις να ναι premium?

Σε εμένα. Μόλις αγόρασα μάλιστα btc αξίας 1€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, andoda είπε

Εγώ θα ήθελα να σας ενημερώσω οτι μετά από 2 χρόνια περίπου που την έχω , για πρώτη φορά την χρησιμοποίησα σε ταξίδι και δεν την αλλάζω με τίποτα. Η μετατροπή του νομίσματος ότι καλύτερο , την χρησιμοποίησα στο ΝΤΟΥΜΠΑΙ και πλήρωνα παντού με αυτή στο τοπικό νόμισμα. Ούτε προμήθειες ούτε τίποτα και στην καλύτερη ισοτιμία .

:D:D:D

Happy-User-Web-Design.gif

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, dimitrislitsikakis είπε

:D:D:D

Happy-User-Web-Design.gif

Μια ερώτηση. Κάποιοι έχουν βγάλει κάρτες από το 2015. Αυτες λήγουν φέτος. Θα ανανεωθούν δωρεάν ή όχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 minutes ago, dimitrislitsikakis said:

:D:D:D

Happy-User-Web-Design.gif

Με αφορμή το meeting που θα γίνει στη Θεσσαλονίκη. Θα ήθελα να ρωτήσω τι γίνεται σχετικά με την δημιουργία του ελληνικού revolut τρ. λογαριασμού που ακούσαμε στον meeting της Αθήνας. Είναι στα σχέδια ή όχι? Είχε αναφερθεί ώστε λόγο των cc εμείς από Ελλάδα να μπορούμε να φορτίζουμε την revolut χωρίς το 1 ευρώ των εξόδων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...