Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

19 λεπτά πριν, tornado είπε

καλησπερα μια γρηγορη ερωτηση επειδη εχω καιρο να στειλω χρηματα,

πως στελνω χρηματα απο τραπεζα,

με swift η local?

Διάβασες τα 3 πρώτα ποστ πριν ρωτησης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλα δεν με καλυψαν,

θυμαμαι οτι μου εβγαζε μονο swift (ειπα εχω καιρο να στειλω) και τωρα ειδα δυο στηλες

μια local και μια swift και δεν ηξερα τι να διαλεξω.

Τεσπα τα εστειλα με λογαρισμο local και το ref no που ειχε στο swift.

Ελπιζω να τα εκανα σωστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/6/2018 στις 11:29 ΠΜ, gorillas είπε

Να δω τη άκρη θα βγάλουμε με τα απαράδεκτα αγγλικά μου, ευχαριστώ όπως και να έχει.

Όλα ok, μίλησα με το support και το πρόβλημα λύθηκε. Δεν μου είπαν κάτι περισσότερο απλά με ρώτησαν αν ο λογαριασμός είναι προσωπικός ή επαγγελματικός και τι χρήση κάνω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχει κανει κανεις top up μεσω καρτας? Ειχα παρα πολυ καιρο να ανοιξω την εφαρμογη και το ειδα τωρα, πιο παλια δεν υπηρχε. Το δοκιμασα και μου λεει οτι δεν το υποστηριζει η καρτα μου, ειναι σε ολους ετσι η εχει καποιο θεμα με βιζα της πειραιως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, geopaok είπε

παιδια εχει κανει κανεις top up μεσω καρτας? Ειχα παρα πολυ καιρο να ανοιξω την εφαρμογη και το ειδα τωρα, πιο παλια δεν υπηρχε. Το δοκιμασα και μου λεει οτι δεν το υποστηριζει η καρτα μου, ειναι σε ολους ετσι η εχει καποιο θεμα με βιζα της πειραιως?

Δε γίνεται με Ελληνικές κάρτες, άδικα προσπαθείς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, spartak1 είπε

Δε γίνεται με Ελληνικές κάρτες, άδικα προσπαθείς

το φανταστηκα... ευχαριστω πολυ, επισης αξιζει να τη χρησημοποιω για αγορες σε ebay-aliexpress? Αν λαβουμε υπ οψην και οτι θελει 2-3 μερες να φανουν τα χρηματα και κραταει και μια "αμοιβη" η τραπεζα? Παλια την ειχα για παρακαμψη των cc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 minutes ago, geopaok said:

το φανταστηκα... ευχαριστω πολυ, επισης αξιζει να τη χρησημοποιω για αγορες σε ebay-aliexpress? Αν λαβουμε υπ οψην και οτι θελει 2-3 μερες να φανουν τα χρηματα και κραταει και μια "αμοιβη" η τραπεζα? Παλια την ειχα για παρακαμψη των cc

Την αμοιβή που λες την χάνεις σε τριπλάσιο και βάλε ποσό εάν κάνεις αγορά με την τράπεζα σου και λόγο της προμήθειας που έχουν οι ελληνικές τράπεζες στο συνάλλαγμα. Στείλε ένα 500αρι με 1 ευρώ και βάλε την revolut σε ξένες αγορές.

Πλέον δεν μιλάμε για cc αλλά για αισχροκέρδεια των ελληνικών τραπεζών.

 

Επεξ/σία από Hapatingo
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Hapatingo είπε

Την αμοιβή που λες την χάνεις σε τριπλάσιο και βάλε ποσό εάν κάνεις αγορά με την τράπεζα σου και λόγο της προμήθειας που έχουν οι ελληνικές τράπεζες στο συνάλλαγμα. Στείλε ένα 500αρι με 1 ευρώ και βάλε την revolut σε ξένες αγορές.

Πλέον δεν μιλάμε για cc αλλά για αισχροκέρδεια των ελληνικών τραπεζών.

Οπότε λες να κάνω αγορές μόνο με ρεβολουτ? Πώς βάζω να κάνει συνάλλαγμα η ρεβολουτ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Jason13 είπε

Με το revolut iban πλεον μπορω να στειλω απο διαφορετικο λογαριασμο με αλλον ονομα , χρηματα; χωρις προβλημα;

Ναι μπορεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/6/2018 στις 1:59 ΜΜ, turbat0s είπε

Λογικά κάποιος "περίεργος" γείτονας...

Το πρώτο που σκέφτηκα , χωρίς απαραίτητα να είναι περίεργος .

Αρκετες φορές μου έχει αφήσει ο ταχυδρόμος φάκελο που προοριζόταν για γείτονα και το έχω πάει ο ίδιος στο mail box του .

Μπορεί απλά να πήγε κάπου άλλου αρχικά και να ανοίχτηκε , χωρις να δει όνομα , νομίζοντας ότι είναι δικό του .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, merchenary είπε

Παιδιά η revolut χρεώνει προμήθεια συναλλαγής απο $ σε EUR όπως η τράπεζα;

Δεν χρεώνει  τιποτα ή πιο σωστά εχει την καλύτερη ισοτιμία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...