Προς το περιεχόμενο

Νοέμβριος: Ο μήνας των αποτυχημένων κονσολών


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 106
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το Saturn τα είχε πάει μια χαρά...δεν νομίζω οι κάτοχοι του να έχασαν και τίποτα. Τώρα αν το ps ήταν περισσότερο επιτυχημένο δεν λέει τίποτα. Το θέμα είναι απτή στιγμή που παιρvεις την κονσόλα να μην κλαις τα λεφτά σου .Το Saturn παιχνιδαρες είχε και κράτησε αρκετά χρόνια...μια χαρά!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το dreamcast ακόμα και σήμερα κλαίω που το πούλησα. Σούπερ παιχνίδια και γραφικά. Τι να πρωτοθυμηθώ virtua tennis, confidential mission, crazy taxi, f355 challenge,headhunter, the house of the dead 2, resident evil code veronica, silent scope, soulcalibur, virtua striker κ.α.    

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτοχος Sega mega drive .... Sega Dreamcast ... Ps2 .... Ps3 ... Xbox 360 ... Το Dreamcast ήταν πραγματικά το κάτι άλλο για την εποχή που κυκλοφόρησε ... Crazy taxi και ατελειωτες ώρες παιχνιδιού ... Φοβερα παιδικά χρονια ...! Νοσταλγία μεγάλη !! Το χεορηστηριο του Dreamcast είναι μακράν το καλύτερο και το πιο άνετο που υπάρχει μετά του Xbox one και 360 ... Τα οποία είναι μια εξελιγμένη έκδοση του Dreamcast controller !!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παροτι δεν την αγορασα ποτε το sega dc ισως ειναι απο της καλυτερες κονσολες με τρομερα παιχνιδια παροτι λιγα.με εκανε fanboy κατα καποιον τροπο η sony με το joystick που το συνηθισα στο ps1 και μετα πηγα ps2-3-4 διαδοχικα.βεβαια στα (ουφαδικα)με τις ωρες που εχω παιξει στο dc virtual striker και crazy taxi θα ειχα παρει 3-4 κονσολες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα τι θυμήθηκα ,χειμώνας 97 roi -mat στη παραλία καλαματας ...λιώσιμο κατέυθειαν μετά απτό σχολείο ! Αυτό που ήθελα να πω...Λοιπόν είμαι με φιλαράκι και παίζω το virtua striker (2???) Διπλό ,σκάνε κάτι άλλα παιδιά και μας <<τρώνε >> να παίζουμε στοίχημα μπιλιαρδο ,λοιπόν παίζουμε κι επειδή το vs είχε gold goal συνεχίσαμε μετά από 1 ώρα το παιχνίδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Saturn τα είχε πάει μια χαρά...δεν νομίζω οι κάτοχοι του να έχασαν και τίποτα. Τώρα αν το ps ήταν περισσότερο επιτυχημένο δεν λέει τίποτα. Το θέμα είναι απτή στιγμή που παιρvεις την κονσόλα να μην κλαις τα λεφτά σου .Το Saturn παιχνιδαρες είχε και κράτησε αρκετά χρόνια...μια χαρά!

Εξαισια τα πηγε το Saturn. Τοσο μεγαλη επιτυχια που ορισμενες εταιριες δεν ασχοληθηκαν καν τα επομενα χρονια με το dreamcast στεροντας του απιθανους τιτλους.

 

Ενα απο τα πολλα παραδειγματα: Μεχρι και το GB advance ειχε EA τιτλους...

 

Οικονομικα δε, ματωσε τη Sega ανεπανορθωτα μετεπειτα στην προωθηση (οπως θα κατεληγε) της τελευταιας κονσολας της.

Και στο φιναλε γι αυτο παρατησε το hardware απο το 2001... Γιατι ακριβως τα ειχε καταφερει τοσο καλα.. Σεμιναριακα θα ελεγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πιο αποτυχημενες Κονσολες κατα γνωμη μου ειναι η CD-I της Phillips, και το PIPIN της Apple. - Αν και απο δυνατοτητες ηταν μπροστα απο την εποχη τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...