Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμη για κατέβασμα η πρώτη μεγάλη αναβάθμιση των Windows 10


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν μου ειχε αυτη την επιλογη στις προηγουμενες εκδοσεις του Skype αλλα τωρα με την τελευταια αναβαθμιση την εχει.

 

Αυτοι που πατανε ναι σε ολα και σκετα Windows να τους δωσεις παλι πατατα θα κανουν!

:lol: :lol:

Ανέκαθεν υπήρχε η επιλογή... Χρησιμοποιώ Skype από τότε που έβαλα την πρώτη ADSL, το 2007-8.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 267
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ή με το msconfig.. Μπορείς να διαλέξεις εσύ τι ξεκινάει και τι όχι..

Το εχουν καταργησει σε στελνει στην διαχείριση εργασιων να το κανεις απο εκει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια εμενα με βγαζει αυτο το σφαλμα...γιατι???Πρωτα προσπαθει να κανει αυτο το update και μετα βγαζει αυτο το σφαλμα...

Σε μενα παιδια ακομα αυτο το σφαλμα βγαζει...τι γινεται τωρα?υπαρχει καποια λυση?

post-226136-0-95148200-1447438718_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το περίεργο είναι ότι τώρα βλέπω ακόμα περισσότερο ελεύθερο χώρο στον c (μετά το καθάρισμά του).

 

Όντως, εμένα μου πιάνει περίπου 15GB λιγότερα από πριν. Κάπου είχα διαβάσει ότι είχαν ετοιμάσει κάτι αλγόριθμους συμπίεσης κτλ... ή απλά καθάρισαν τη σαβούρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μενα παιδια ακομα αυτο το σφαλμα βγαζει...τι γινεται τωρα?υπαρχει καποια λυση?

και εγω περιμενα σχεδον 3 τεταρτα της ωρας να κατευει η αναβαθμιση και μετα οταν πηγε στο 100% μου πεταξε ενα μηνυμα οτι δεν μπορει τωρα να γινει και να προσπαθησω μετα .. και ετσι πηγα εγω http://www.microsoft...nload/windows10και κατεβασα το <αμεση ληψη εγραλειου> και απλα μετα στην αναβαθμιση τσεκαρα να κρατησει τα παντα κατα την αναβαθμιση και τωρα ολα μια χαρα προς το παρων .. εκανα και εκαθαριση τον windows.old και ενα φακελο ESD και ολα καλα ... ελπιζω να βοηθησα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετοιμαζουν και αλλο ενα update μετα τα χριστουγενα εμενα εγινε κανονικα το uptate το μονο προβλημα που εχω ειναι με το mail που κολαει συνεχεια η αλληλογραφια και μου βγαζει κατι status code.πριν την ενημερωση μου δουλευε κανονικα.


Σε μενα παιδια ακομα αυτο το σφαλμα βγαζει...τι γινεται τωρα?υπαρχει καποια λυση?

αδερφε καθαρησε το pc σου και κοιταξε την συνδεση σου και ξανα προσπαθησε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η συνδεση μια χαρα ειναι φιλε μου!πρωτη φορα εχω θεμα με updates...

παιζει να φταει και ο server τοτε αν ειναι ενταξει η συνδεση σου.πηγαινε και τσεκαρε στην διαχειριση εργασιων στης υπηρεσιες και δες αν δουλευει το windows update μπορει να εχει σταματησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναβαθμίστηκε και ο Edge στην έκδοση 25 και φαίνεται να τα πηγαίνει καλύτερα. Πχ, στην προηγούμενη έκδοση, το να ποστάρεις στο φόρουμ ήταν άθλος.

 

Το "Skype video" app τι ακριβώς είναι; Αφού έχουμε τη desktop εφαρμογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμμ,την πέρασα το πρωί.

Πέρα του ότι την πρώτη φορά απέτυχε και μετά έλεγε οτι την είχε περάσει,κάνω επαναφορά συστήματος και την πέρασε κανονικά.

Παρ ολα αυτά ο χρόνος εκκίνησης έχει αυξηθεί πάρα πολύ και κατα δεύτερον το κυκλάκι με τις τελίτσες στην αρχή οταν φορτώνει το λειτουργικό πάει με 10fps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως, εμένα μου πιάνει περίπου 15GB λιγότερα από πριν. Κάπου είχα διαβάσει ότι είχαν ετοιμάσει κάτι αλγόριθμους συμπίεσης κτλ... ή απλά καθάρισαν τη σαβούρα.

Μάλλον οφείλεται στο σβήσιμο των backup και την απενεργοποίηση του system restore που έκανε το update.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε να βγαλουν και iso τα Windows 10 που να εχει και την αναβαθμιση μεσα για να μπορουμε να κανουμε καθαρη εγκατασταση χωρις να πρεπει να κανουμε πρωτα ανβαθμιση απο τα προηγουμενα Windows

Μόλις βγήκε νέο tools http://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10 που κατεβάζει Windows 10 setup σε iso ή usb το οποίο σετάρετε σε άδειο PC και βάζοντας νόμιμο κλειδί από Windows 7, Windows 8.1 or Windows 10 το ενεργοποιεί.

 

Το έβαλα στο DELL με το Ubuntu με κλειδί MS Technet Windows 8 και το ενεργοποίησε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...