Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμη για κατέβασμα η πρώτη μεγάλη αναβάθμιση των Windows 10


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 267
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εμένα μου το έβγαλε κανονικά, πάτησα να το κάνει και μου πέταξε μετά από λίγα λεπτά σφάλμα. Τώρα δε μου το βγάζει καθόλου και αρνείται να το ξαναβρεί. Εύγε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που μου τη σπάει περισσότερο είναι ότι αντί να επικεντρωθούν στο να κάνουν το σύστημα και τα διάφορα components του πιο σταθερά και bug-free, κάθονται και ασχολούνται με τα χρωματάκια και τα εικονίδια... Who f...ing cares? Ασχοληθείτε να λύσετε τα προβλήματα που υπάρχουν και μετά βελτιώστε και το αισθητικό κομμάτι. Είναι σα να έχεις αυτοκίνητο που σου βγάζει μηχανικά προβλήματα κάθε λίγο και λιγάκι και εσύ το πας για να του γυαλίσουν το χρώμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

  • Επιστροφή του τρόπου κλεισίματος των εφαρμογών σε λειτουργία tablet όπως στα Windows 8.x

 

αυτό μόνο εμενα μου φαίνεται μαλακία?

 

και μένα δε μου βγάζει τίποτα. τα έχω ενεργοποιημένα πανω απο μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου το έβγαλε κανονικά, πάτησα να το κάνει και μου πέταξε μετά από λίγα λεπτά σφάλμα. Τώρα δε μου το βγάζει καθόλου και αρνείται να το ξαναβρεί. Εύγε...

και εμενα το ιδιο !!! και δε θυμαμαι τι σφαλμα εβγαλε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα! Και εμένα μου το έβγαλε κανονικά, πάτησα να το κάνει και μου πέταξε μετά από λίγα λεπτά σφάλμα. Τώρα δε μου το βγάζει καθόλου και αρνείται να το ξαναβρεί. Γνωρίζει κανείς κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που μου τη σπάει περισσότερο είναι ότι αντί να επικεντρωθούν στο να κάνουν το σύστημα και τα διάφορα components του πιο σταθερά και bug-free, κάθονται και ασχολούνται με τα χρωματάκια και τα εικονίδια... Who f...ing cares? Ασχοληθείτε να λύσετε τα προβλήματα που υπάρχουν και μετά βελτιώστε και το αισθητικό κομμάτι. Είναι σα να έχεις αυτοκίνητο που σου βγάζει μηχανικά προβλήματα κάθε λίγο και λιγάκι και εσύ το πας για να του γυαλίσουν το χρώμα!

Αν όντως δε φτιάχνουν τα προβλήματα και αλλάζουν τα χρώματα τότε έχεις δίκιο.

Από την άλλη το να αλλάζουν τα χρώματα δε σημαίνει κι ότι δεν ασχολούνται με τα bugs, έτσι δεν είναι ; 

Δώσε τους λίγο χρόνο 

δεν πιστεύω ότι έχουν σκοπό να αφήσουν ανεπίλυτα τα προβλήματα, οπωσδήποτε όμως η καθυστέρηση είναι ενοχλητική.

 

Για το άλλο

που μερικοί κατεβάζουν το update από trackers, crackers, cloud και δε συμμαζεύεται

ήθελα να ξέρα με ποια λογική το κάνουν.

Με πόση σιγουριά εγκαθιστούν στο μηχάνημά τους 

πρόγραμμα που μπορεί να προέρχεται ή να έχει πειραχτεί από τρίτους

και ίσως να περιέχει  και malware ; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.Και σε μένα οκ το update.Να κάνω μια ερώτηση.Μου πετάει ειδοποίηση να ενεργοποιήσω τον windows defender.Πάω ρυθμίσεις-ενημέρωση και ασφάλεια-windows defender και λέει: Προστασία σε πραγματικό χρόνο ενεργό-Προστασία βάσει cloud ενεργό-Υποβολή δείγματος ενεργό.Έχει την επιλογή Χρήση του Windows Defender που όταν πατάω δεν κάνει τίποτα και δεν ενεργοποιείται.Είναι σπαστικό γιατί συνέχεια μου πετάει την ειδοποίηση να τον ενεργοποιήσω.Ξέρει κανείς φίλος να μου πει τι να κάνω?Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί από τα 8 και μετά υπήρξαν πολλές αλλαγές. ειδικά στο κομμάτι του UI.

Οπότε προσπαθούν με το feedback που παίρνουν να του δώσουν μια τελική μορφή!

Αυτό προσπαθούν, να αποκτήσουν μια ταυτότητα.

Αν ο κόσμος δεν ήταν γκρινιάρης θα είχαμε μείνει στο UI των 8.

O κόσμος γκρίνιαξε η MS άκουσε... δεν υποχώρησε σε όλα τις γκρίνιες που άκουσε αλλά σε αυτές που θεώρησε πιο σημαντικές. Ή προσπάθησε να δώσει νεες λύσεις...

Οι οποίες πάλι να μην αρκούν... οπότε ξανα update ή redesign.

Καταλαβαινω να υπαρχει redesign απο τα 8 στα 10. Ομως δεν καταλαβαινω το  redesign στο ιδιο λειτουργικο μετα απο 1 μηνα κυκλοφοριας. Και δεν ειναι η πρωτη φορα, ουτε απαραιτητα για καλο. Πχ για το κλεισιμο μιας εφαρμογης στα 8αρια αρκουσε να συρεις την εφαρμογη προς το κατω μερος της οθονης και να την εξαφανισεις. Στα 8.1 ετσι γινοταν απλως minimize. Επρεπε να τη συρεις, να την κρατησεις για λιγο μισοεξαφανισμενη στο κατω μερος της οθονης, να κανει flip και μετα θα ειχε κλεισει. Τετοιες μλκιουλες λεω, που κανουν εκει στη microsoft. Ο κοσμος πρεπει συνεχως να προσαρμοζεται σε λειτουργικες κινησεις και αυτο ειναι κουραστικο κατα τη γνωμη μου.

Προφανως δεν λεω για νεες λειτουργιες που παντα ειναι καλοδεχουμενες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια τι κωδικο εχει η ενημερωση.?Εμενα εγινε μια με κωδικο ΚΒ3105213

 

Αδερφέ, δε νομίζω πως είναι αυτή η αναβάθμιση του θέματος! Αν δεις στο ιστορικό αναβαθμίσεων, λέει αυτά:

""Cumulative Update for Windows 10 for x64-based Systems (KB3105213)

A security issue has been identified in a Microsoft software product that could affect your system. You can help protect your system by installing this update from Microsoft. For a complete listing of the issues that are included in this update, see the associated Microsoft Knowledge Base article. After you install this update, you may have to restart your system ""

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...