Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμη για κατέβασμα η πρώτη μεγάλη αναβάθμιση των Windows 10


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα προχωρησει απλα καθυστερει εκει κοντα στο 25-35% κυριως και σε εμενα εκει το εκανε..

 ηταν επειδη απεγκαθιστουσε το speecy (δεν ξερω γιατι) μετα εφυγε σφαιρα...ουτε δεκα λεπτα δεν μου πηρε απο εκει κ επειτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλεον υπαρχει στο MSDN να κατεβασουμε το ISO των WIndows 10 που εχει μεσα την αναβαθμιση.

 

Αν προσεξα καλα εχει και σκετη την αναβαθμιση για να την εχουμε καπου στον σκληρο η ενα dvd

 

image.png

 

image.png

 

Επειδη πολλοι δεν εχουν λογαριασμο στο MSDN οπως και εγω δεν εχω για να κατεβασουν το ISO υπαρχουν και στο MEGA (οχι το καναλι φυσικα  :P  )

 

Οι Multiple εκδοσεις εχουν μεσα τα Home και τα Pro

 

Είσαι Α-Ρ-Χ-Ο-Ν-Τ-Α-Σ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μένα πήγε μέχρι το 100% αλλά μου έβγαλε μήνυμα ότι δεν μπορεί να εγκαταστήσει την ενημερώσει αυτή και τώρα δεν μου την εμφανίζει καν

 

Και σε μένα ακριβός το ίδιο, ελπίζω να ξανά εμφανιστεί μόνο του αργά ή γρήγορα !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε μένα ακριβός το ίδιο, ελπίζω να ξανά εμφανιστεί μόνο του αργά ή γρήγορα !

εμενα εδω και 1.5 ωρα ακομη δε μου την εχει ξαναεμφανισει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ακόμα και αν έχετε win 10...

...κάντε την αναβάθμιση από εδώ...

 

https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10

 

                    ή ελληνικά

 

https://www.microsoft.com/el-gr/software-download/windows10

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ακόμα και αν έχετε win 10...

...κάντε την αναβάθμιση από εδώ...

 

https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10

Σου κατεβάζει ολόκληρα τα windows και τα εγκαθιστά από την αρχή ; Δεν κάνει μόνο το τελευταίο update ; Σωστά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετα απο το update δεν αναγνωριζει τον δευτερο δισκο στο pc....Τον βλεπει στη διαχειριση δισκων αλλα χωρις γραμμα και δεν μου δινει την δυνατοτητα να του βαλω καποιο γραμμα ( μονο διαγραφη τομου !!)  , τον βλεπει το sentinel αλλα δεν τον εχω καθολου φυσικα.

καμμια συμβουλη ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

  • If it’s been less than 31 days since you upgraded to Windows 10, you won’t get the November update right away; this will allow you to go back to your previous version of Windows if you choose. After the 31 days have passed, your PC will automatically download the November update.

  • If the setting to defer upgrades is turned on, you may not get the update immediately. To make sure this setting is off, select the Start button 851aefc6-d9e7-41b6-a160-2a5e45499b33_17., then select Settings 5d39d4c5-9d22-4b29-af02-df416d341a19_91. > Update & security > Windows Update > Advanced options, and clear the checkbox for Defer upgrades.

http://windows.microsoft.com/en-us/windows-10/windows-update-faq

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετα απο το update δεν αναγνωριζει τον δευτερο δισκο στο pc....Τον βλεπει στη διαχειριση δισκων αλλα χωρις γραμμα και δεν μου δινει την δυνατοτητα να του βαλω καποιο γραμμα ( μονο διαγραφη τομου !!)  , τον βλεπει το sentinel αλλα δεν τον εχω καθολου φυσικα.

καμμια συμβουλη ?

Δες μηπως να του αλλάξεις κάπως το drive letter, αν είναι κατηλλειμένο από κάτι άλλο ίσως να μην μπορεί να στον βγάλει στο my computer...ισως να του έχει δώσει κάποιο τύπου X: που να μην του επιτρέπεται να φαίνεται στο My computer...κάτι παρόμοιο είχα πάθει μετά από φορμάτ σε 7ρια και έφαγα φρίκη...αλλά κάπου το είχα διαβάσει στο ιντερνετ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες μηπως να του αλλάξεις κάπως το drive letter, αν είναι κατηλλειμένο από κάτι άλλο ίσως να μην μπορεί να στον βγάλει στο my computer...ισως να του έχει δώσει κάποιο τύπου X: που να μην του επιτρέπεται να φαίνεται στο My computer...κάτι παρόμοιο είχα πάθει μετά από φορμάτ σε 7ρια και έφαγα φρίκη...αλλά κάπου το είχα διαβάσει στο ιντερνετ! 

δεν μου δινει την δυνατοτητα να το αλλαξω. Μονο να του κανω διαγραφη...

image.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά!

 

Defer Updates σημαίνει κυριολεκτικά: "αναβολή αναβαθμίσεων". Αν είναι τσεκαρισμένο, πως να κατέβει το update; :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...