Προς το περιεχόμενο

Dragonball Super


snik3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα 

 

Πολύ καλό επεισόδιο 

 

10/10

 

 

 

 

Τα θετικά του:

 

1.Είδαμε ξανά kaioken

 

2.Είδαμε vegito 

 

3.Το καλύτερο από πλευράς animate επεισόδιο μέχρι τώρα στο dbs και με πολύ δράση και λίγο ''μπλα μπλα''

 

Τα αρνητικά του:

 

1.Ο Trunks έκανε spirit bomb χωρίς να γνωρίζει τι ειναι καν? 

 

2.Ο vegito κράτησε πολύ λίγο και δεν μου βγαίνει από το μυαλό ότι τον ξανά έφεραν στο προσκήνιο  για να πουλήσει figures η toei, στα manga αμφιβάλω αν τον δούμε

 

3.Τελείωσαν ένα πολύ καλό arc ουσιαστικά σε ένα επεισόδιο

 

 

 

 

Αν ξαναδείτε το arc το story του ήταν από τα καλύτερα μέχρι τώρα του dbs και ανταγωνίζεται το dbz

αλλά στα προηγούμενα επεισόδια είχαμε ελάχιστες μάχες κάνα 2-3 λεπτό ανά επεισόδιο  θυμάστε στο dbz τι γινόταν με αντίστοιχους villain ? χαμός.

Όποιος το έχει ψάξει καλύτερα το θέμα αυτό συμβαίνει εξαιτίας το πρόγραμμα του dbs και οι animators φοβούνται τις μάχες δεν ειναι δυνατόν να χρειάζονται 12-14 animators(και οι καλύτεροι που έχει η toei) να ζωγραφίσουν ένα επεισόδιο φανταστείτε πόσο λίγο χρόνο είχαν και αυτή ειναι η αιτία που στα προηγούμενα επεισόδια είχαμε τόσο μικρές σε διαρκεια μάχες  

Αν βελτιωθεί αυτό ετοιμαστείτε  για μεγάλα πράγματα 

 

Τώρα υπομονη για τα fillers που έρχονται και από Δεκέμβρη θα μάθουμε περισσότερες πληροφορίες για το επόμενο arc

 

YΓ. Φίλε vrwmiaris 

Το arc ειναι μια λέξη που την χρησιμοποιουμε εμείς οι fans περισσότερο για να χωρίσουμε ολόκληρη την ιστορία ενός anime σε μικρά κομμάτια για να συνεννοούμαστε καλύτερα  

Μέχρι τώρα το dbs έχει τέσσερα arcs

 

beerus arc

frieza arc

tournament arc

future trunks arc

 

Ελπίζω να κατάλαβες :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επεισοδιαρα απο τις λιγες..Συμφωνω σε ολα με τον φιλο solidsnake που εχει βαλει σε σποιλερ..Επισης στο επομενο επεισοδιο εχουμε μια πολυ δυνατη αφιξη για να κλεισει το arc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλο animation ωραια μαχη! 

 

Στα κακα παλι fuck logic τα ποταρα ξαφνικα δεν ειναι μονιμα οκ!

 

Μ αρεσε που τον αποτελειωσε ο trunks κουλο βεβαια θα προτιμουσα να γινει ssbj god! Aυτο το ψευτο genki dama ηταν λιγο κουλο!

 

Γενικα ομως το αρκ για dragonball ηταν ενδιαφερον!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αφού το τόπικ δεν γράφει Spoiler Warning στον τίτλο, μην ξεχνάτε τα spoiler tags. ;)

 

Edit: Κάθομαι και διαβάζω στο Reddit διάφορες απόψεις, αυτό που μου κολλάει είναι ότι πολλοί λένε για την φωνή που κάνει η Masako Nozawa σαν Black, λες και δεν θυμάται κανείς τον Turles ή την πιο "βαριά" φωνή που είχε ο SSJ4 Goku στο GT.

 

Επίσης, για τα διάφορα θέματα περί "canon" και "δεν θα έπρεπε να γίνονται αυτά":

 

https://youtu.be/I8Y4TRB68oM

 

Ούτε αυτό θα έπρεπε να γινόταν με τόσες κινήσεις σε κλάσματα δευτερολέπτων που δεν κάνουν ούτε οι SSJ. Αλλά όχι, αντί για το fun factor, ψειρίζει κόσμος το ένα και το άλλο πράγμα. Αν θέλουν τρελά asspulls -> Bleach manga is that way.

 

Εγώ το καταευχαριστήθηκα το επεισόδιο. :D

Επεξ/σία από GhostRiderLSOV
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια πηγα να το ξεκινησω και εγω αυτο το Super αλλα πολυ καρτουνίστικο μου φανηκε. παντελης έλλειψη σοβαροτητας, που πηγε το epicness του DBZ?! Eγω θυμαμαι οταν το εβλεπα μικρος ανατριχιαζα και ακομα ανατριχιαζω καθε φορα που βλεπω τα παλια επεισοδια. τα καινουρια δυστυχως απευθυνονται πιο πολυ σε μικρα παιδια παρά oldschool fans σαν εμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια πηγα να το ξεκινησω και εγω αυτο το Super αλλα πολυ καρτουνίστικο μου φανηκε. παντελης έλλειψη σοβαροτητας, που πηγε το epicness του DBZ?! Eγω θυμαμαι οταν το εβλεπα μικρος ανατριχιαζα και ακομα ανατριχιαζω καθε φορα που βλεπω τα παλια επεισοδια. τα καινουρια δυστυχως απευθυνονται πιο πολυ σε μικρα παιδια παρά oldschool fans σαν εμενα.

 

Για μικρά παιδιά, ναι. Δυστυχώς προβάλλεται στην Ιαπωνία στην golden hour της τηλεόρασής τους και έτσι απαγορεύονται βρισιές, αίματα, υπερβολικοί ιδρώτες, γρατζουνιές κ.λπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια πηγα να το ξεκινησω και εγω αυτο το Super αλλα πολυ καρτουνίστικο μου φανηκε. παντελης έλλειψη σοβαροτητας, που πηγε το epicness του DBZ?! Eγω θυμαμαι οταν το εβλεπα μικρος ανατριχιαζα και ακομα ανατριχιαζω καθε φορα που βλεπω τα παλια επεισοδια. τα καινουρια δυστυχως απευθυνονται πιο πολυ σε μικρα παιδια παρά oldschool fans σαν εμενα.

 

Δωστου μια ευκαιρία στην αρχή θα βαρεθείς αν έχεις δει τις δυο καινούριες ταινίες αλλά μετά πιστεύω να σου αρέσει

 

Ναι τα αίματα τα έχουν βγάλει γιατί προβάλλεται πρωί πρωί στην ιαπωνια .

 

Αλλα κατά τα αλλα εγώ που έχω δει το z πάνω από 5 φορές από την στιγμή που ανακοινώθηκε το super συγκινήθηκα αφάνταστα 

 

 ναι σίγουρα δεν έχει πλησιάσει ακόμα το z αλλά κακό δεν τον λες σε καμία περίπτωση

 

για όσους τους αρέσουν τα spoiler βγήκαν και οι επόμενοι τίτλοι, τώρα ακόμα δεν έχει διευκρινιστει αν ειναι το επομενο 

 

επίσημο arc η  είναι ένα mini filler-arc

 

 

 

November 27: “Come Forth, Shenlong! Whose Wish Shall Be Granted?!”

December 4: “Goku vs Arale! The Earth Comes to an End Due to their Battle?”

December 11: “Challenge from Champa! Let’s fight in baseball!”

December 18: “Goku dies! Assassination order that must be performed.”

 

eb32ea3098f45eefeecb2e9e7b85176714794857

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιταξτε παιδια, ωραιο το dbz super, δεν εχω χασει επεισοδιο φυσικα..εχει βελτιωθει αρκετα προς το τελος ΑΛΛΑ..

Στο θεμα της διαφορας των δυναμεων και των επιπεδων τα εχουν κανει μανταρα σε Τραγικοτατο βαθμο, σε σημειο εκνευριστικο και φυσικα αυυτο περνα και στις μαχες. Αρα εχουμε καταληξει να βλεπουμε τον trunks οταν ηταν σε απλο level 2 να τις παιζει μια χαρα με τον zamasu ας ηταν αθανατος στο μελλον και τον Goku που ενω ειχε νικησει πανευκολα τον zamasu σε level 2 να καταληγει στο μελλον να τις τρωει απο αυτον σε blue μορφη, μιλαω για συγκεκριμενες στιγμες. 

Φυσικα ωραιο το τελευταιο επεισοδιο ΑΛΛΑ οταν βλεπω το επιπεδο μαχης να δειχνει ερασιτεχνικο μεχρι αηδιας..που ειναι η αναλογια σε σχεση με τις προηγουμενες μορφες? Ειναι δυνατον να εχουμε Vegito σε blue μορφη και να <<δειχνει>> οτι κινειται πιο αργα και απο τον Goku σε 3 επιπεδο? Αηδια σκετη..

Δειτε εδω τον vegito σε μαχη με τον Buu, μιλαμε για μερα με νυχτα, δειτε ποσο ομορφα εχουν περασει την τρομερη ταχυτητα..

https://www.youtube.com/watch?v=6t4coUsCHIs

Μονο αυτο το 2λεπτο ειναι πιο απολαυστικο και συγκροτημενο απο ολο το 66 επεισοδιο της προηγουμενης εβδομαδας..

Δεν περιμενω και τιποτα τρομερο απο την σειρα πλεον..απλα να περνα η ωρα με μετρια πραγματα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιταξτε παιδια, ωραιο το dbz super, δεν εχω χασει επεισοδιο φυσικα..εχει βελτιωθει αρκετα προς το τελος ΑΛΛΑ..

Στο θεμα της διαφορας των δυναμεων και των επιπεδων τα εχουν κανει μανταρα σε Τραγικοτατο βαθμο, σε σημειο εκνευριστικο και φυσικα αυυτο περνα και στις μαχες. Αρα εχουμε καταληξει να βλεπουμε τον trunks οταν ηταν σε απλο level 2 να τις παιζει μια χαρα με τον zamasu ας ηταν αθανατος στο μελλον και τον Goku που ενω ειχε νικησει πανευκολα τον zamasu σε level 2 να καταληγει στο μελλον να τις τρωει απο αυτον σε blue μορφη, μιλαω για συγκεκριμενες στιγμες. 

Φυσικα ωραιο το τελευταιο επεισοδιο ΑΛΛΑ οταν βλεπω το επιπεδο μαχης να δειχνει ερασιτεχνικο μεχρι αηδιας..που ειναι η αναλογια σε σχεση με τις προηγουμενες μορφες? Ειναι δυνατον να εχουμε Vegito σε blue μορφη και να <<δειχνει>> οτι κινειται πιο αργα και απο τον Goku σε 3 επιπεδο? Αηδια σκετη..

Δειτε εδω τον vegito σε μαχη με τον Buu, μιλαμε για μερα με νυχτα, δειτε ποσο ομορφα εχουν περασει την τρομερη ταχυτητα..

https://www.youtube.com/watch?v=6t4coUsCHIs

Μονο αυτο το 2λεπτο ειναι πιο απολαυστικο και συγκροτημενο απο ολο το 66 επεισοδιο της προηγουμενης εβδομαδας..

Δεν περιμενω και τιποτα τρομερο απο την σειρα πλεον..απλα να περνα η ωρα με μετρια πραγματα..

 

1. Σε αυτό έχεις δίκαιο αλλά μην ξεχνάς ότι πάντα ο zamasu ήταν με τον goku black που ουσιαστικά ήταν το ίδιο άτομο και είχαν το τέλειο timing

 

2. Το ότι στο z χρησιμοποιουσαν repeated frames και τα έβαζαν πολύ γρήγορα να μην το αντιληφθούμε δεν σημαίνει ότι όντως ήταν τόσο πιο γρήγοροι η χαρακτήρες , εγώ σε αυτό που έκανε το super  δηλαδή να χτυπιούνται σαν ''χταπόδια'' αντι να χρησιμοποιουν τα ιδια τα frames και να κάνουν dogde τις γροθιες/κλοτσιες συνέχεια το προτιμώ με τα χίλια 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχουμε ξαναπεί, το Z δεν πρόκειται να το αγγίξει το dbsuper και ως ένα σημείο είναι λογικό αυτό. Από εκεί και πέρα, ορισμένα επεισόδια ή arc όπως το τελευταίο, μας το θυμίζουν πάρα πολύ και αυτό είναι καλό για μένα. Ελπίζω και τα επόμενα arc να είναι παρόμοια με το τελευταίο. Σημαντικό στοιχείο επίσης είναι και η διάρκεια του anime, αν διαρκέσει πολύ π.χ και τα επόμενα επεισόδια είναι σαν αυτά του τελευταίου arc, αυτό θα δώσει επιπλέον πόντους στο anime.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...