Προς το περιεχόμενο

Μπορούμε να παίξουμε με ένα κωδικό ένα παιχνίδι σε δυο κονσόλες PS4;


sir_platanight

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλημέρα,αγόρασα πρόσφατα PlayStation 4 με το προ2016..εχω την εξής απορία..αμα το κάνω ινσταλ με τον κωδικό που μου δίνει μπορώ μετα το bluray να το δώσω σε φίλο που δεν εχει το παιχνιδι;;λογικά δεν θα μπορεί να ο ένας από τους 2 να παίξει ον-λάιν αλλα το βρίσκουμε αυτό..το θέμα ειναι να γλιτώσουμε λεφτά!!λεμε να πάρουμε και το 2k16 αμα γίνεται κατι τέτοιο..ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλικα αλλα μην μπλεξετε με primary και Secondary accounts. Ναι μεν στην αρχη βγαινει πιο φθηνα αλλα αργοτερα αν γινει κατι θα εχετε τσακωμους/μπλεξιματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άκου τι ισχύει στα ψηφιακά παιχνιδια: μπορούν να κατέβουν σε 2 διαφορετικές κονσολες... Η 1 θα παίζει με όλους τους χρήστες η 2 θα παίζει μόνο από τον χρήστη που φαίνεται ότι έχει αγοράσει το παιχνιδι... Οπότε η 2 μπορεί να το παίξει μόνο όταν είσαι online... Μπορείτε να παίξετε συγχρονως κτλπ δεν υπαρχει θεμα σαν να χετε αγοράσει 2 παιχνίδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά καλημέρα χτες έβαλα τον κωδικό του προ στον τομέα του PlayStation store στο redeem code και ενώ τον πήρε κανονικά δεν μου δίνει κάπου δυνατότητα να το κατεβάσω!!!γιατι συμβαίνει αυτό??εχει τύχει σε κανέναν αυτό??δεν μπορώ να το βρω πουθενά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

ακομα δεν εχω καταλαβει ... γινεται να αγορασεις ενα game μεσω του store (digital) , να το κατεβασεις στο primary account σου , και να μπορεσει να το κατεβασει και ενας φιλος σου στην κονσολα του (δικο του account) και να παιζετε ταυτοχρονα? ευχαριστω εκ των προτερων ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακομα δεν εχω καταλαβει ... γινεται να αγορασεις ενα game μεσω του store (digital) , να το κατεβασεις στο primary account σου , και να μπορεσει να το κατεβασει και ενας φιλος σου στην κονσολα του (δικο του account) και να παιζετε ταυτοχρονα? ευχαριστω εκ των προτερων ...

θα πρεπει ο φιλος σου να κανει deactivate το primary account του,

να φτιαξει νεο user με τα δικα σου στοιχεια,να κανει login στον δικο σου 

λογαριασμο,να τον κανει activate στην κονσολα του,

μπαινει στο Library κατεβαζει το game,και μετα κανει logout

κ μπαινει παλι στον δικο του.

θα πρεπει ομως να υπαρχει ο λογ/σμος σου στην κονσολα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα πρεπει ο φιλος σου να κανει deactivate το primary account του,

να φτιαξει νεο user με τα δικα σου στοιχεια,να κανει login στον δικο σου 

λογαριασμο,να τον κανει activate στην κονσολα του,

μπαινει στο Library κατεβαζει το game,και μετα κανει logout

κ μπαινει παλι στον δικο του.

θα πρεπει ομως να υπαρχει ο λογ/σμος σου στην κονσολα του.

και μπαινει παλι στον δικο του , εννοεις αυτον που ειχε κανει deactivate?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωπα ρε φιλε. .. ωραιος. .. και παιζουμε κανονικα σαν να το αγορασαμε και οι 2 χωρίς καμία διαφορα? Ευχαριστω για τον χρόνο σου

ναι παιζετε κανονικα και οι 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα δεν καταλαβαινω τι κανει το active και τι το deactive αν μπορει καποιος φιλος να το εξηγησει και αν πρεπει να γινει απαραίτητα για να παιξει 1 παιχνιδι σε 2 κονσολες.ευχαριστω για το χρονο σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...