Προς το περιεχόμενο

Πρώην σχεδιαστές της Apple ισχυρίζονται ότι η εταιρεία ξέχασε “τις θεμελιώδεις αρχές του καλού σχεδιασμού”


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το έχω αναφέρει πως επιμένω στην apple γιατί έχω τη συνολικά καλύτερη εμπειρία όταν συνδυάζω όλες τις συσκευές (iphone, ipad, macbook, imac, apple tv). Από όλες τις συσκευές android, την καλύτερη εμπειρία την είχα προφανώς με όσες δεν είχαν SD και ειδικά με το κοκκινάκι μου nexus 5 32gb που το μετάνιωσα που το έδωσα. Αυτό όμως δεν με κάλυπτε συνολικά μιας και δεν είχε καλή ποιότητα στη μουσική που έπαιζε (με ακουστικά προφανώς), είχε μικρή αυτονομία και πολύ μέτρια κάμερα.

 

Μετά πέρασα 11 μήνες με το Z3 (μαζί με το SW3 android wear) που είχε τελεια αυτονομία, καλή κατασκευή αλλά έκανε διάφορα τρελά όταν είχες apps στην SD.

 

Μετά πέρασα 15 ημέρες με το Galaxy S6 που είχε τέλεια κάμερα ...και τέλεια κάμερα ...και τέλεια κάμερα, τελεία και τίποτα άλλο :P

 

Και μετά επέστρεψα στο iphone 6s plus και ηρέμησα (αν και δεν χώνεψα 100% το μέγεθος όταν κυκλοφορώ στο δρόμο, αλλά κάπως το περιόρισα με το apple watch όταν κυκλοφορώ έξω και δεν χρειάζεται να το έχω συνεχώς στα χέρια μου). :)

 

 

Γιατί γέμιζε η μνήμη και ήθελα επιπλέον χώρο και μου έδινε αυτή τη δυνατότητα (αυτή την ελευθερία δεν τη θεωρείτε πλεονέκτημα? :P ).

 

Δεν χρειάζεται να μου πεις πως το s6 δεν είχε sd μιας και το είχα όπως είπα... Με αυτό απλά έψαχνα φορτιστή 2 φορές τη μέρα...

Καλά και έβαζες τις μικρές εφαρμογές στον εξωτερική κάρτα? Την 16αρα πήρες? Στην εξωτερική μπαίνουν τα media files εικόνες βίντεο μουσική και στην 32αρα εσωτερική όλα τα άλλα. Αν δεν ξέρετε να χειριζεστε το Android πάτε στο ios που δεν έχει καν sd και σε περιορίζει τρελά εκτός και αν τα σκασεις για μεγαλύτερες εκδόσεις.

Έτσι έλεγαν και τα celebrities που συγχρόνιζαν τις φωτογραφίες τους στο icloud κάτω από την προστασία της Apple.

 

rXZJ6po.png

Χρόνια ακούω για το μη ασφαλές Android αλλά το ios την πατάει συνέχεια.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 111
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

  • Super Moderators

Αυτό προσπαθώ να πω... Το να λέμε ότι "επειδή βολεύει εμένα, είναι το καλύτερο" είναι απλά λάθος... Και εγώ με Windows PC/Surface/Microsoft Band και ένα Compute stick στο σαλόνι (παρέα με το Xbox One) προφανώς και βολεύομαι σε Windows Phone, αλλά το να πω ότι είναι το καλύτερο για όλους απλά δε στέκει.

 

Και γενικά σε όλους: πάρτε ότι σας αρέσει και βολεύει και μη σας νοιάζει για τον άλλον... Όσο ένας χρήστης Android γουστάρει να αλλάζει τα πάντα-όλα, άλλο τόσο ένας χρήστης iOS γουστάρει το ecosystem που προσφέρει, άλλο τόσο ένας χρήστης Windows Phone γουστάρει το απροβλημάτιστο του λειτουργικού του (και να είναι 24/7 στο WMPU για να δει αν θα βγει η εφαρμογή που θέλει και σε Windows xP ).

 

Peace !!! :D

 

Μα το τι μου αρέσει και ενοχλεί εμένα προσωπικά περιγράφω απο την αρχή και πάντα σύμφωνα με τις δικές μου εμπειρίες/ανάγκες. Άλλοι προσπαθούν να με πείσουν πως δεν είναι καλό για μένα, όχι εγώ αυτούς! :)

 

PS: Με τα windows mobile  δεν είχα παράπονο απο τη λειτουργία, απλά δεν είχα ...apps :P

 

Έτσι έλεγαν και τα celebrities που συγχρόνιζαν τις φωτογραφίες τους στο icloud κάτω από την προστασία της Apple.

 

 

...και είχαν κωδικούς 123456? :P

 

Χρόνια ακούω για το μη ασφαλές Android αλλά το ios την πατάει συνέχεια.

 

Δεν μπορείς να μιλάς για ασφαλές android και ταυτόχρονα για root/custom roms. Είναι αστείο... :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορείς να μιλάς για ασφαλές android και ταυτόχρονα για root/custom roms. Είναι αστείο... :)

Μπορείς. Απλά, δεν κάνεις root όπως το 99,9% των χρηστών του Android.

 

Οι custom roms τί δουλειά έχουν;

 

...και είχαν κωδικούς 123456?  :P

Κ' εμένα ο κωδικός μου είναι 1234, αλλά έχω 2 factor authentication  :P.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα το τι μου αρέσει και ενοχλεί εμένα προσωπικά περιγράφω απο την αρχή και πάντα σύμφωνα με τις δικές μου εμπειρίες/ανάγκες. Άλλοι προσπαθούν να με πείσουν πως δεν είναι καλό για μένα, όχι εγώ αυτούς! :)

 

PS: Με τα windows mobile δεν είχα παράπονο απο τη λειτουργία, απλά δεν είχα ...apps :P

 

...και είχαν κωδικούς 123456? :P

 

 

Δεν μπορείς να μιλάς για ασφαλές android και ταυτόχρονα για root/custom roms. Είναι αστείο... :)

Μπορει να πιστεύει ο κόσμος ότι Android συν custom Rom root κτλ σημαίνει ότι πάει η ασφάλεια αλλά μόνο έτσι δεν είναι. Από το 2010 που ασχολούμαι με ROMS ποτέ δεν είχα θεμα με ασφάλεια και πάντα είχα 300+ εφαρμογές στο κινητό μου συν xposed.

 

Προσωπικα πιστευω οτι με μια custom Rom έχεις πολύ περισσότερη ασφάλεια από μια Official Rom γιατί ελέγχεις τα πάντα. Permissions Greenify adaway και ένα σωρό άλλα.

 

Μεταξύ μας στο 99% την πατάνε οι άσχετοι με την τεχνολογία χρήστες που είναι το 99% της πίτας και σε ios και σε Android και έχουν όλοι Official stock Rom παρά το 1% που ασχολείται με ROMS και σκαλιζει τα πάντα στο κινητό του.

 

Το ίδιο είναι και στους υπολογιστές. Ποτέ δεν είχα antivirus πάντα ασχολιομουν με torrents για εφαρμογές πάντα έκοβα υπηρεσίες από services.msc και ποτέ δεν κόλλησα κανέναν ιό. Ένα scan κάνω κάθε τόσο με το eset essential. Ενώ βλέπω άσχετο κόσμο να έχει από 3-4 antivirus και πάλι να έχουν 10+ ιούς μέσα και να μην ξέρουν να κάνουν ένα απλο format και να σέρνεται ο υπολογιστής.

 

 

Ετσι έχουν τα πράγματα και ας αφήσουμε στην άκρη ότι το ios είναι πιο ασφαλές από το Android.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι έχουν τα πράγματα και ας αφήσουμε στην άκρη ότι το ios είναι πιο ασφαλές από το Android.

Να ξέρεις έκανα quote μόνο για να πω ότι έχω συνδεδεμένο το PC με τηλεόραση και παραλίγο να "την κλαίω" με την υπογραφή σου!!! xP

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ξέρεις έκανα quote μόνο για να πω ότι έχω συνδεδεμένο το PC με τηλεόραση και παραλίγο να "την κλαίω" με την υπογραφή σου!!! xP

:P :p την έχουν πατήσει πολλοί είναι η αλήθεια. Ψάχνω να βάλω και κάνα άλλο ζουζουνι να κάνουν παρέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τονίζοντας τις λέξεις

 

 

 

Και λίγο user friendly/multitasking

 

Εισερχόμενη κλήση κατά την διάρκεια παιχνιδιού. Το παιχνίδι δεν διακόπτετε, μπορώ να απορρίψω την κλήση, αν απαντήσω, μόλις τελειώσει η κλήση επιστρέφω στο παιχνίδι που όχι μόνο δεν χρειάζεται να ξανά φορτωθεί αλλά συνεχίζει να εκτελεί την εντολή που έδωσα πριν την κλήση.

 

 

 

Πρόσβαση σε quick tagles κατά την διάρκεια ακρόασης τραγουδιού στο youtube χωρίς να γίνετε pause στο βίντεο όσο για παράδειγμα ενεργοποιώ το auto rotation που είχα ξεχάσει, για να απολαύσω κανονικά το βίντεο.

 

 

Καλα τελειο,

βαλε λιγο πως μπορω να ακούω youtube στο Background ενω κανω κατι αλλο.

Το θελω για galaxy s3 mini και Xperia Z3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

...καθώς και ο Don Norman, αρχιτέκτονας εμπειρίας χρήσης της Apple από το 1993 έως στο 1996...

 

Τότε που η Apple πήγαινε για φούντο; Και τολμάει να μιλάει;

Αυτο ακριβως,πρωην  ανωτεροι υπαλληλοι σε μια εποχη  που ηταν αποτυχια  και βγαζουν χολη .Τα προιοντα της apple οφειλουν να  ειναι σχεδιαστικα αψογα  και με μινιμαλιστικη προσεγγιση.

Για τσιρκα ,κακογουστα προιοντα εχουμε τους κορεατες και τους κινεζους που διαπρεπουν στην κατηγορια .

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα τελειο, βαλε λιγο πως μπορω να ακούω youtube στο Background ενω κανω κατι αλλο. Το θελω για galaxy s3 mini και Xperia Z3.

 

Τα βίντεο που έχω βάλει δείχνουν την λειτουργικότητα του stock android, με 1% cyanogenmod (*) (μιας και έχω τέτοια συσκευή), αυτό που λες για να γίνει χρειάζεται tweak και δεν θέλω να πάω εκεί.

 

Εγώ εξετάζω πράγματα που τα χρησιμοποιώ καθημερινά σε stock android και βελτιώνουν την εμπειρία χρήσης μιας συσκευής.

 

Προσπαθώ να εξετάσω την δουλειά που έχει κάνει κατά 99% η Google με 1% προσθήκη κώδικα από μια νεοσύστατη sturtup εταιρία (Cyanogen inc) σε σύγκριση με το iOS που έχει από πίσω την εταιρία με το 94% των εσόδων της βιομηχανίας των smartphone.

Ακόμα και η Google είναι μικροσκοπική μπροστά στην Apple όπως θα σου πούνε οι ειδικοί.

 

 

Όλα όσα έχουν αυτά βίντεο και είναι απλά πράγματα, καθημερινά, αν τα συγκρίσεις με το πώς γίνονται στο iOS, αν γίνονται, θα καταλάβεις ότι οι δύο πρώην σχεδιαστές της Apple, στους οποίους αναφέρετε αυτό το  θέμα δεν έχουν και πολύ άδικο.

 

Αυτό που έβαλα με τα quick tagles είναι κάτι που το κάνουμε συχνά, ξεχνάμε ότι έχουμε απενεργοποιήσει το autorotation ενώ έχουμε είδη ξεκινήσει να παίζουμε το βίντεο.

 

Το θέμα είναι πράγματα όπως το παραπάνω με τα quck tagles, η γρήγορη πρόσβαση σε αριθμούς και σύμβολα, η γρήγορη εναλλαγή μεταξύ διαθέσιμων wi-fi hotspot, απάντηση κλήσεων κατά την διάρκεια gaming κτλπ, πιστεύεις ότι βελτιώνουν την εμπειρία χρήσης? την χειροτερεύουν? συμφωνείς με την άποψη

 

Δύο πρώην σχεδιαστές της Apple …….., ισχυριζόμενοι ότι τοποθετεί την κομψότητα και την οπτική απλότητα πάνω από την κατανόηση και την ευκολία χρήσης.

 

 

Εγώ προσωπικά πιστεύω ότι έχουν δίκιο και τα βίντεο τα έβαλα για να στηρίξω αυτήν την άποψή μου.

 

(*)

 

υπόψιν υπάρχουν περισσότερα κινητά που τρέχουν Cyanogenmod από τα κινητά που τρέχουν Windows, επίσης χωρίς να έχω στοιχεία μπορώ να υποθέσω με ασφάλεια ότι υπάρχουν περισσότερα ενεργά κινητά που τρέχουν Cyanogenmod από την Rom της Sony για παράδειγμα ή από Rom άλλων εταιριών με χαμηλό ποσοστό στην αγορά.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
 

Έτσι έλεγαν και τα celebrities που συγχρόνιζαν τις φωτογραφίες τους στο icloud κάτω από την προστασία της Apple.

...και είχαν κωδικούς 123456? :P

Συνεχιζονται οι ανακριβειες του billdanos(φυσικα κ δεν επιτρεπεται κωδικος 123456) γιατι δεν θελει να παραδεχθει το κενο ασφαλειας που ειχε το iCloud κ για αυτο διερρευσαν οι φωτογραφιες των διασημων. Τουλαχιστον τωρα το διορθωσε το κενο η apple, αλλα οι διασημοι διασυρθηκαν.

Επεξ/σία από haHa
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Xεχεχε... βρήκαν "πάτημα" ένα νέο "haters"-άρθρο και βγήκαν οι... "Χέιτερς" να "τα χώσουν" ξανά-μανά στην Apple.

 

Ρε παιδιά... αφ' ενός... είστε μέτοχοι της Google ή κάποιου άλλου major ανταγωνιστή της Apple και ΟΦΕΙΛΕΤΕ να βγείτε να "κράξετε" κάθε φορά, γιατί (προφανώς, ως μέτοχοι) έχετε λόγο να χάσει έδαφος η Apple;! Πραγματικά είστε γελοίοι, με την εμμονή και την κακία που βγάζετε...

Αφ' εταίρου... "ό,τι δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια", κοινώς... όταν βγάζεις ΤΟΣΟ ΜΙΣΟΣ για κάτι/κάποιον... συνήθως το κάνεις γιατί κατά βάθος τον γουστάρεις και δεν μπορείς να τον έχεις ή να του το εκφράσεις!

 

(Κι εγώ πολλές φορές "κράζω" την ...Φερράρι... γιατί απλά δεν θα την αποκτήσω ποτέ).

Τώρα, όσο αφορά αυτούς τους δύο που έκαναν τα σχόλια - τους πρώην σχεδιαστές... Καταρχάς, ΨΑΞΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ και μετά ελάτε να ξανα-κράξετε! Μετριότατοι designers, για μια Apple (ή Microsoft ή Google). Κι εγώ designer είμαι, αυτό είναι το επάγγελμά μου. Περίπου σαν εμένα είναι οι τύποι. Καλοί για μικρού βεληνεκούς εταιρείες, όχι για Apple!!!
Επίσης, αν ήταν ΟΝΤΩΣ ΚΑΛΟΙ... θα 'χαν παραμείνει στην εταιρεία. ΕΙΔΙΚΑ οι designers στην Apple, έχουν ΤΕΡΑΣΤΙΑ επιρροή και στάτους, είναι "βασιλιάδες", έχουν ισχύ. Από Τζομπς εποχή έως τώρα, οι designers ήταν ίσως πιο σημαντικοί κι απ' τους... hardware engineers! Άρα... για να μην είναι πια εκεί... δεν έκαναν!
Και μη φανταστείτε ότι ΤΩΡΑ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ απείχαν απ' την εταιρεία. Εδώ και πολλά χρόνια δεν είναι πια!

ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΖΟΜΠΣ ΕΠΟΧΗ (πριν "φύγει") είχαν πάψει πια να μην είναι designers της Apple, τότε δηλαδή που ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ "ΤΑΡΑΚΟΥΝΟΥΣΕ ΤΑ ΝΕΡΑ" η Apple παγκοσμίως, με ό,τι έβγαζε...

(Μιλάω για τον Νόρμαν, όχι τον Μπρους. Αν ΚΑΙ στην περίπτωση του Μπρους, στην ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ... δεν θα 'λεγε κανείς ότι τα ΤΟΤΕ design των μηχανημάτων ήταν ΕΛΚΥΣΤΙΚΑ, έτσι; ).

 

Και το ότι είναι γκριζομάλληδες ηλικιωμένοι, δεν σημαίνει ότι είναι Γ@Μ@ΤΟΙ designers!!! Κι εγώ... γκριζομάλης είμαι και θεωρώ ότι είμαι ένας καλός designer, όχι ο... Νταλί του Design!

 

Κι ο... Φώτης Μεταξόπουλος (που είναι πια μεγάλος κι ηλικιωμένος) θεωρείται ο ...κορυφαίος Έλληνας χορογράφος... και ήταν ΕΝΑΣ ΓΕΛΟΙΟΣ ΒΑΡΕΤΟΣ ΧΟΡΕΥΤΗΣ, που έκανε ΠΑΝΤΑ ΜΙΑ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΦΙΓΟΥΡΑ ("τα χεράκια ψηλά, τα χεράκια χαμηλά") και λόγο ελλείψεως άλλων χορογράφων αλλά και των "κονέ" που είχε με την "Φίνος Φίλμ", έγινε Ο ΜΟΝΙΜΟΣ χορογράφος σε εκατοντάδες ταινίες και θρύλος...

...Δεν τον καθιστά όμως ΣΠΟΥΔΑΙΟ ΧΟΡΟΓΡΑΦΟΣ αυτό, αλλά ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΟ χορογράφο!
ΑΛΛΟ "επιτυχημένος"... άλλο ΣΠΟΥΔΑΙΟΣ!

 

...Αυτά τα ολίγα.

 

Ως designer... θεωρώ καταρχάς ότι τα Apple products είναι ΜΑΚΡΑΝ ΤΑ ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΣΕ ΟΠΤΙΚΗ ΟΜΟΡΦΙΑ/DESIGN απ' οτιδήποτε κυκλοφορεί.

 

Όσο αφορά την λειτουργικότητα/χρηστικότητα;...

Ως... ΠΑΤΕΡΑΣ 4χρονης (σχεδόν) κόρης... από ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΗΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑ... έχω να πω ότι όταν της έδωσα να παίξει με το iPad στα 2 της... έγινε... προέκταση του χεριού της σε μια βδομάδα!!!!!! Το ξέρει απ' έξω κι ανακατωτά!

Όταν της έδωσε το Galaxy Mini (περίπου την ίδια εποχή που της έδωσα το iPad), το περιεργάστηκε μια-δυο ώρες... και μετά το βρήκα ΠΕΤΑΜΕΝΟ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΟΥ ΔΩΜΑΤΙΟΥ ΤΗΣ, ενώ έπαιζε εκείνη με την "Ντόρα" και τον "Μπουτς" (την άφησε ΠΑΓΕΡΑ ΑΔΙΑΦΟΡΗ το Galaxy Mini ΜΕ ANDROID λειτουργικό και SAMSUNG DESIGN)!

...Τέλος σχόλιου...

Επεξ/σία από lupus_Hegemonia
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιχείρημα 1ο

 

Ρε παιδιά... αφ' ενός... είστε μέτοχοι της Google ή κάποιου άλλου major ανταγωνιστή της Apple και ΟΦΕΛΕΤΕ να βγείτε να "κράξετε" κάθε φορά, γιατί (προφανώς, ως μέτοχοι) έχετε λόγο να χάσει έδαφος η Apple;! Πραγματικά είστε γελοίοι, με την εμμονή και την κακία που βγάζετε...

 

Επιχείρημα 2ο

 

Αφ' εταίρου... "ό,τι δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια", κοινώς... όταν βγάζεις ΤΟΣΟ ΜΙΣΟΣ για κάτι/κάποιον... συνήθως το κάνεις γιατί κατά βάθος τον γουστάρεις και δεν μπορείς να τον έχεις ή να του το εκφράσεις!

 

 

Επιχείρημα 3ο

 

Τώρα, όσο αφορά αυτούς τους δύο που έκαναν τα σχόλια - τους πρώην σχεδιαστές... Καταρχάς, ΨΑΞΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ και μετά ελάτε να ξανα-κράξετε! Μετριότατοι designers, για μια Apple (ή Microsoft ή Google).

 

 

Επιχείρημα 4ο

 

Επίσης, αν ήταν ΟΝΤΩΣ ΚΑΛΟΙ... θα 'χαν παραμείνει στην εταιρεία. ΕΙΔΙΚΑ οι designers στην Apple, έχουν ΤΕΡΑΣΤΙΑ επιρροή και στάτους, είναι "βασιλιάδες", έχουν ισχύ

 

 

Επιχείρημα 5ο

 

Κι ο... Φώτης Μεταξόπουλος (που είναι πια μεγάλος κι ηλικιωμένος) θεωρείτε ο ...κορυφαίος Έλληνας χορογράφος... και ήταν ΕΝΑΣ ΓΕΛΟΙΟΣ ΒΑΡΕΤΟΣ ΧΟΡΕΥΤΗΣ

 

 

Επιχείρημα 6ο

 

Ως designer... θεωρώ καταρχάς ότι τα Apple products είναι ΜΑΚΡΑΝ ΤΑ ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΣΕ ΟΠΤΙΚΗ ΟΜΟΡΦΙΑ/DESIGN απ' οτιδήποτε κυκλοφορεί.

 

 

Επιχείρημα 7ο

 

Ως... ΠΑΤΕΡΑΣ 4χρονης (σχεδόν) κόρης... από ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΗΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑ... έχω να πω ότι όταν της έδωσα να παίξει με το iPad στα 2 της... έγινε... προέκταση του χεριού της σε μια βδομάδα!!!!!! Το ξέρει απ' έξω κι ανακατωτά!

 

 

Μας έχεις αποστομώσει, δεν έχω να πω τίποτα απλά μια μικρή συμβουλή για όποιους έχουν παιδιά, σε αυτή την τρυφερή ηλικία το παιδί καλό είναι να δέχεται πολλαπλά και ποικίλα ερεθίσματα από το περιβάλλον του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ακριβως,πρωην  ανωτεροι υπαλληλοι σε μια εποχη  που ηταν αποτυχια  και βγαζουν χολη .Τα προιοντα της apple οφειλουν να  ειναι σχεδιαστικα αψογα  και με μινιμαλιστικη προσεγγιση.

Για τσιρκα ,κακογουστα προιοντα εχουμε τους κορεατες και τους κινεζους που διαπρεπουν στην κατηγορια .

 

Άρα θεωρείς "σχεδιαστικά άψογο" το iPhone 6Plus που σε σχέση με άλλα phabet είναι κακάσχημο (το απλό το 6άρι όντως πανέμορφο)?

 

Ή δε θεωρείς τσίρκο τα χρυσά/ροζ χρώματα (και εγώ χρυσό είχα το 6άρι, για λόγους κλαρίνου xP ).

 

Υ.Γ. Θα πρέπει να λατρεύεις τότε τη σειρά Surface... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 

 

Ή δε θεωρείς τσίρκο τα χρυσά/ροζ χρώματα (και εγώ χρυσό είχα το 6άρι, για λόγους κλαρίνου xP ).

 

 

 

Αν κρίνω από τη ζήτηση όμως που έχουν τα χρυσά/ροζ, μάλλον ήταν έξυπνη η ιδέα τους! (άσχετα με το αισθητικό κομμάτι του καθενός)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κρίνω από τη ζήτηση όμως που έχουν τα χρυσά/ροζ, μάλλον ήταν έξυπνη η ιδέα τους! (άσχετα με το αισθητικό κομμάτι του καθενός)

 

Είναι ο μόνος τρόπος για να δείξεις στους γύρο σου ότι έχεις πάρει το καινούριο και το προτιμώ από το να ακούω "κοίτα πήρα το καινούριο iPhone"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...