Προς το περιεχόμενο

ειμαι αναμεσα σε δυο υλοποιησης Socket 1151 η Socket 2011-13 ποιο ειναι καλυτερο


limenikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 108
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε παιδια 2011-3 και i7-6700K ειναι υπερβολή για παιχνιδια. Ενας i5 6500/6600Κ (αφου σου αρεσει και το OC) ειναι υπεραρκετός. Βεβαια ειμαι σιγουρος οι διαφορες απο τον 8350 στα 4,9 θα ειναι μικρές.

 

Εχεις παρατηρήσει frame drops και σε αλλα παιχνιδια? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω πως πρεπει να αρχισεις να βαζεις τελειες.... κουραστικα να διαβαζω

οσο για την αλλαγη που θες να κανεις δεν αξιζει νομιζω...εχεις 8350 στα 4.9 ...οι διαφορες που θα δεις θα ειναι ελαχιστες εως μηδενικες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια 2011-3 και i7-6700K ειναι υπερβολή για παιχνιδια. Ενας i5 6500/6600Κ (αφου σου αρεσει και το OC) ειναι υπεραρκετός. Βεβαια ειμαι σιγουρος οι διαφορες απο τον 8350 στα 4,9 θα ειναι μικρές.

 

Εχεις παρατηρήσει frame drops και σε αλλα παιχνιδια? 

ναι και στο far cry4 και  στο star wars

νομιζω πως πρεπει να αρχισεις να βαζεις τελειες.... κουραστικα να διαβαζω

 

οσο για την αλλαγη που θες να κανεις δεν αξιζει νομιζω...εχεις 8350 στα 4.9 ...οι διαφορες που θα δεις θα ειναι ελαχιστες εως μηδενικες..

 

φιλος εχει τον i7 5820κ με μια gtx970 με 24 μονιτορ και ειναι στα ιδια σχεδον fps με εμενα και ποιο σμουφ ο παικτης χωρις  frame drops .που εγω εχω (2 ) 780ti classified  , ειπα μονοδρομος οταν εχεις τετοιες καρτες και δυο πας  σε intel . κατεληξα σε ποια παρτ θα παρω i7 5930 + EVGA X99 FTW για να παιζουν και χ16  <_<

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ναι και στο far cry4 και  στο star wars

 

φιλος εχει τον i7 5820κ με μια gtx970 με 24 μονιτορ και ειναι στα ιδια σχεδον fps με εμενα και ποιο σμουφ ο παικτης χωρις  frame drops .που εγω εχω (2 ) 780ti classified  , ειπα μονοδρομος οταν εχεις τετοιες καρτες και δυο πας  σε intel . κατεληξα σε ποια παρτ θα παρω i7 5930 + EVGA X99 FTW για να παιζουν και χ16  <_<

 

 

Συγνωμη αλλα δεν μπορω να κρατηθω. i7 5930k +Evga x99ftw για παιχνιδια?Δηλαδη κοστος 1000ευρω για Console ports της κακιας ωρας??

https://www.skroutz.gr/s/5298041/Intel-Core-i7-5930K-Box.html?keyphrase=i7+5930k

https://www.skroutz.gr/s/6976910/EVGA-X99-FTW.html?keyphrase=evga+x99+ftw

 

χαοχαοχαοχαοχαοχαοχαοχαοχαοχαοχαοοαχχοα Πελατες μου..

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια 2011-3 και i7-6700K ειναι υπερβολή για παιχνιδια. Ενας i5 6500/6600Κ (αφου σου αρεσει και το OC) ειναι υπεραρκετός. Βεβαια ειμαι σιγουρος οι διαφορες απο τον 8350 στα 4,9 θα ειναι μικρές.

 

Εχεις παρατηρήσει frame drops και σε αλλα παιχνιδια? 

Ασε τον κοσμο να δινει τσαμπα λεφτα στην Intel ρε συ. Μετα τους βλεπεις αρκετους και γραφουν ''αντε να ερθουν οι Zen να υπαρχει ανταγωνισμος να πεσουν οι τιμες''. Η ιδια η ειρωνια δηλαδη :D

Ρε μιλαμε για πολλα γελια  χαχαχαχαχαχαχαχαχαχ

i5 6600k

https://www.skroutz.gr/s/7289835/Intel-Core-i5-6600K-Box.html

 

Μητρικη που να υποστιριζει Sli μια τυχαια

https://www.skroutz.gr/s/7299803/Asus-Z170-Pro-Gaming.html

 

Συνολο περιπου 430ευρω. 

 

Δεν γινεται ή αποτρελαθηκαμε με τα Capital controls ή καποιοι μας δουλευουν.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι i7 ειναι για επαγγελματικη χρηση και οχι για gaming. Στα λεφτα που θα αγορασεις τον 5820K αγοραζεις cpu+mobo σε 1151 socket.

 

δεν κανει για sli x16  εχω καταληξη σε παρτ  i7 5930k +  EVGA X99 FTW    ευχαριστω  αν παω σε 1151 socket θα παιζω x8 και οχι x16   ΕΧΩ ΔΥΟ ΚΑΡΤΕΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ !!! και μονο αυτη η μητρικη χ99 κανει και για το μελλων και φυσικα παω σε 6πυρινο τερας και ειμαι καλυμμενος για 3-4 χρονια  και παραπανω..... <_<

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτηση. 5820 με 5930 εκτος απο μικρη διαφορα σε συχνοτητα και μεγαλη διαφορα σε τιμη εχουν καποια διαφορα;γιατι τετοια μεγαλη διαφορα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι i7 ειναι για επαγγελματικη χρηση και οχι για gaming. Στα λεφτα που θα αγορασεις τον 5820K αγοραζεις cpu+mobo σε 1151 socket.

 

Μια ερωτηση. 5820 με 5930 εκτος απο μικρη διαφορα σε συχνοτητα και μεγαλη διαφορα σε τιμη εχουν καποια διαφορα;γιατι τετοια μεγαλη διαφορα;

Καλα πλακα μας κανεις???Αφου σου εξηγει παραπανω οτι οι διαφορες βρισκονται στην χρηση που προοριζεται ο καθε επεξεργαστης.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα πλακα μας κανεις???Αφου σου εξηγει παραπανω οτι οι διαφορες βρισκονται στην χρηση που προοριζεται ο καθε επεξεργαστης.....

 

 

δεν ειναι μονο αυτο αν θες να κανεις σωστο sli πας σε χ99 και 5930κ, θα δουλευουν οι 2 καρτες στα 16 lanes κ παιζει ρολο αυτο γιατι και  η μητρικη μπορει να αξιοποιησει της δυνατοτητες της στο 100% αλλα και  οι καρτες γραφικων ,με τον 5820κ και  sli θα εχεις χαμηλοτερες επιδοσεις    και ο λογος πολυ απλος   ο 6700κ εχει 16 lanes,o 5820k εχει 28 k o 5930k  εχει 40  αν θες να δουλευουν και  οι 2 καρτες στα 16 ο 5930κ ειναι μονοδρομος !! ευχαριστω ειδη πουλησα το  σετ σε amd  και βαδιζω προ intel και παλι ευχαριστω για την βοηθεια σας !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...