Προς το περιεχόμενο

Expanse (TV series)


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραίος ο πιλότος. Ελπίζω να μην ξοδεψαν ολο το budget (πολύ καλα εφε) στον πιλοτο μιας και μιλαμε για Syfy σειρα το οποιο με φοβιζει :-D . 

 

http://m.imdb.com/title/tt3230854/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαφνιαστηκα όταν το είδα στον σκληρό μου μιας και το περίμενα στις 14/12. γενικά διαβάζω καλά πραγματα για το συγκεκριμένο ep.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πες μας και εσύ εντυπώσεις viper2005 μιας και είμαι φαν του οτιδήποτε sci-fi αλλά από το συγκεκριμένο trailer δεν εντυπωσιάστηκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά τις διάφορες syfy απογοητεύσεις τύπου Dark Matter killjoys

αυτό εδώ φαίνεται ότι έχει potential. Φέρνει κάτι από... παλιά.

Βέβαια syfy είσαι, προβλέψεις δεν γίνονται.

Θα δείξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο πιλότος καλός και αρκετά πιστός στο βιβλίο (εξαίρεση ο χαρακτήρας της Chrisjen Avasarala που κανονικά εμφανίζεται στο 2ο βιβλίο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύσκολα να κρίνω από ένα επεισόδιο, αλλά σαν πρώτο επεισόδιο με κέρδισε. Πέρα από την καλή και "χουβαρνταλίδικη" παραγωγή και το μυστήριο που δημιούργησε, φαίνεται να έχει ψωμί χάρη και στο σύνθετο περιβάλλον που διαδραματίζεται. Θα δούμε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάλι μου φάνηκε πολύ φθηνιάρικη η παραγωγή.

 

Σειρά φαντασίας στην τηλεόραση, πόσο ακριβή μπορεί (και πρέπει) να γίνει; Για εμένα, ακόμη και το χιλιοτραγουδισμένο Game of Thrones έχει προβλήματα σε αυτό το κομμάτι, πόσο μάλλον οποιαδήποτε άλλη σειρά. Συγκρίνοντάς το με άλλες SciFi σειρές, δεν το λες καθόλου άσχημο. Ιδίως η σκηνή με την αλλαγή πορείας του διαστημοπολοίου μου φάνηκε εξαιρετική σε όλα της.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα βιβλία είναι πολύ καλά. Αν ξεκινήσεις να διαβάζεις δύσκολα τα αφήνεις από το χέρι. Αν η σειρά κρατήσει το ίδιο επίπεδο θα τα πάει μια χαρά.

Ιδίως η σκηνή με την αλλαγή πορείας του διαστημοπολοίου μου φάνηκε εξαιρετική σε όλα της.

Κάτι ακόμα που μου άρεσε.

 

Στις περισσότερες διαστημικές ταινίες και σειρές, τα διαστημόπλοια αλλάζουν κατεύθυνση για πλάκα, όσο γρήγορα κι αν κινούνται, αγνοόντας εντελώς τους κανόνες της φυσικής. Εδώ τουλάχιστον τους σέβονται.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...