Προς το περιεχόμενο

LeuPay MasterCard και LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ξέρουμε ποιο είναι το μέγιστο ποσό που μπορεί κανείς να ξοδεύει για αγορές μέσω της κάρτας α) ανά ημέρα β) ανά μήνα γ) ανά έτος;

αλλα τα ορια για αναληψεις απο ατμ, αλλα για αγορες σε pos και αλλα για αγορες σε internet.

 

στα εχω ολα συνημμενα. βεβαια αυτα ειναι τα ανωτατα ορια τα οποια εχουν ολοι οι πιστοποιημενοι (standard) λογαριασμοι. αν καποιος χρηστης θελει να τα μειωσει για λογους ασφαλειας φυσικα και μπορει

 

τα ορια ειναι ανα καρτα, αν καποιος εχει πχ 2 καρτες τα ορια διπλασιαζονται κ.ο.κ

post-380762-0-56926400-1454532641_thumb.jpeg

post-380762-0-59715200-1454532649_thumb.jpeg

post-380762-0-41079800-1454532658_thumb.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρουμε ποιο είναι το μέγιστο ποσό που μπορεί κανείς να ξοδεύει για αγορές μέσω της κάρτας α) ανά ημέρα β) ανά μήνα γ) ανά έτος;

Στο λογαριασμο σου στην ιστοσελιδα leupay.eu το βλεπεις.
Για καθε καρτα mastercard που εχεις(αν δεν κανω λαθος μεχρι 5) πας:
cards-settings-payments in internet
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανω fund απο πειρεως μαστερ ( η οποια ειναι verify στην leupay ) στον λογαριασμο σε € αλλα μου δινει ακυρο .τι κανω λαθος? (το βρηκα !!!!!!)

τι εκανες λαθος τελικα ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλα τα ορια για αναληψεις απο ατμ, αλλα για αγορες σε pos και αλλα για αγορες σε internet.

 

στα εχω ολα συνημμενα. βεβαια αυτα ειναι τα ανωτατα ορια τα οποια εχουν ολοι οι πιστοποιημενοι (standard) λογαριασμοι. αν καποιος χρηστης θελει να τα μειωσει για λογους ασφαλειας φυσικα και μπορει

 

τα ορια ειναι ανα καρτα, αν καποιος εχει πχ 2 καρτες τα ορια διπλασιαζονται κ.ο.κ

Είσαι θεός! Όμως δεν καταλαβαίνω το εξής: Αφού το ημερήσιο όριο είναι 2500 ευρώ, γιατί το εβδομαδιαίο είναι 5000 ευρώ; Δεν θα έπρεπε να είναι 17500 ευρώ; Κι αν το εβδομαδιαίο είναι 5000 ευρώ πώς γίνεται το μηνιαίο να είναι απεριόριστο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν πανε αναλογικα, αλλα τι σημασια εχει ; η ουσια ειναι πως τα ορια ειναι πολυ υψηλα και καλυπτουν τις αναγκες μας.

 

ασε που οπως εγραψα και παραπανω ειναι ανα καρτα, αρα αν καποιος βγαλει 5 καρτες που ειναι το μεγιστο τοτε τα ορια του εχουν πιασει ουρανο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε σεις, στο δευτερο βημα του verification λεει αυτο:
 

 
2) Upload a copy of your ID document1 and fund your account via bank transfer

To use this option, you should load money to your LeuPay Account via bank transfer from your personal bank account that is opened in a reputable jurisdiction, or from any bank, in a reputable jurisdiction and where you were present personally.
 

Αρα εγω που δεν εχω στο ονομα μου αλλο λογαριασμο, δεν μπορω να μεταφερω χρηματα και αρα δε μπορω να κανω leupay?
(τονισα με κοκκινο τα επιμαχα σημεια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε σεις, στο δευτερο βημα του verification λεει αυτο:

 

 
2) Upload a copy of your ID document1 and fund your account via bank transfer

To use this option, you should load money to your LeuPay Account via bank transfer from your personal bank account that is opened in a reputable jurisdiction, or from any bank, in a reputable jurisdiction and where you were present personally.

 

Αρα εγω που δεν εχω στο ονομα μου αλλο λογαριασμο, δεν μπορω να μεταφερω χρηματα και αρα δε μπορω να κανω leupay?

(τονισα με κοκκινο τα επιμαχα σημεια)

Κανεις upload φωτοτυπια της ταυτοτητας σου, ακομα κι αν ειναι παλια, στην ιστοσελιδα.
Κανεις εμβααμα απο τoν λογαριασμο που εχεις σε καποια τραπεζα στην Ελλαδα για να φορτωσεις με χρηματα την καρτα.
Τα παραπανω σου λεει. 
 
Ειδικα το κοκκινισμενο απο σενα κομματι ισχυει για ολες τις καρτες εξωτερικου. 
Αν εχεις λογαριασμο σε τραπεζα στην Ελλαδα, κανεις εμβασμα εξωτερικου μεχρι 500 ευρω το μηνα. 
Αν οχι, δεν μπορεις να κανεις εμβασμα εξωτερικου σε καμια καρτα.
Τοσο απλα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο τη στιγμη που εχεις δικο σου iban μπορεις να δεχτεις εμβασματα απο οποιαδηποτε τραπεζα στον κοσμο. δεν ειναι οπως η revolut που για να βαλεις χρηματα πρεπει να κανεις εμβασμα μονο απο δικο σου λογαριασμο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο τη στιγμη που εχεις δικο σου iban μπορεις να δεχτεις εμβασματα απο οποιαδηποτε τραπεζα στον κοσμο. δεν ειναι οπως η revolut που για να βαλεις χρηματα πρεπει να κανεις εμβασμα μονο απο δικο σου λογαριασμο.

Αυτο που λες ειναι σωστο για πιστοποιημενο λογαριασμο leupay.

Ισχυει ομως και για την διαδικασια πιστοποιησης, στην οποια αναφερεται ο χρηστης Lost_Horizon;

Δεν ξερω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτομαι να κανω verification τον λογαριασμου μου και να παραγγειλω την καρτα.

 

Εχω ηδη κανει verification την χρεωστικη μου Mastercard πειραιως.

 

Εχει δοκιμασει καποιος με τον τροπο Νουμερο 3?

 

3) Upload a copy of your ID document1 and fund your account via a verified stored card

To use this option, you can load money to your LeuPay Account ONLY from a verified stored debit or credit card. To see your stored cards and their statuses, please click here.

 

Απλα δηλ ανεβαζω πρωτα την ταυτοτητα μου και μετα κανω ενα load απο την καρτα μου?

 

Και τι ποσο αραγε?ενα μικρο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σκεφτομαι να κανω verification τον λογαριασμου μου και να παραγγειλω την καρτα.

 

Εχω ηδη κανει verification την χρεωστικη μου Mastercard πειραιως.

 

Εχει δοκιμασει καποιος με τον τροπο Νουμερο 3?

 

3) Upload a copy of your ID document1 and fund your account via a verified stored card

To use this option, you can load money to your LeuPay Account ONLY from a verified stored debit or credit card. To see your stored cards and their statuses, please click here.

 

Απλα δηλ ανεβαζω πρωτα την ταυτοτητα μου και μετα κανω ενα load απο την καρτα μου?

 

Και τι ποσο αραγε?ενα μικρο?

 

Θα πω πως ερμηνευω αυτη τη μεθοδο, γιατι πρωτη φορα με εμβασμα εκανα verification, οχι με φορτιση απο ελληνικη χρεωστικη καρτα.
 
 
1."verified stored card" σημαινει: 
-δινω τα στοιχεια της ελληνικης καρτας μου στην ιστοσελιδα(λογαριασμο leupay)
-γινεται δοκιμαστικη χρεωση στην καρτα (π.χ. χρεωστικη mastercard eurobank και χρεωστικη mastercard attica)
-αν η χρεωση γινει δεκτη απο την τραπεζα, ειτε βλεπω στο ebanking τον 4-ψηφιο κωδικο, ειτε τον μαθαινω ρωτωντας στην τραπεζα, η ρωτωντας στο phone banking.
-πληκτρολογω τον 4-ψηφιο κωδικο  στην ιστοσελιδα(λογαριασμο leupay) και αμεσως η καρτα  επαληθευεται(γινεται verified)
Πλεον η καρτα θεωρειται για την leupay "verified stored card"
 
2. Για να επιβεβαιωσεις πως εχεις ηδη κανει σωστα verification την χρεωστικη σου mastercard πειραιως πας στην ιστοσελιδα(λογαριασμο leupay).
Πατας profile και στη νεα καρτελα πατας stored card.
Αν δεις την χρεωστικη σου εκει, ειναι "verified stored card".
 
3. "Upload a copy of your ID document1 and fund your account via a verified stored card
To use this option, you can load money to your LeuPay Account ONLY from a verified stored debit or credit card. To see your stored cards and their statuses, please click here." 
Σου δινει η leupay τη δυνατοτητα να κανεις verification τον λογαριασμο σου.
Κανοντας στην ιστοσελιδα upload φωτοτυπια της ταυτοτητας σου και φορτιζοντας με χρηματα για πρωτη φορα τον λογαριασμο σου ΜΟΝΟ αν στειλεις χρηματα μεσα απο χρεωστικη η πιστωτικη "verified stored card".
 
4.Δοκιμαζεις λοιπον, αν το αποφασισεις, να στειλεις ενα ποσο που ειναι το σωστο αποκλειστικα για σενα( απο την καρτα σου προς τον λογαριασμο σου leupay) . Κανενας δεν μπορει να σου πει ποιο πρεπει να ειναι αυτο. Μονο ο ιδιος αποφασιζεις.
Να θυμασαι ομως πως η καρτα mastercard leupay θα πρεπει να εχει μεσα το λιγοτερο 2.5 ευρω, αν θες να την συνδεσεις με paypal.
 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...