Προς το περιεχόμενο

LeuPay MasterCard και LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πάντως πληρωμες με την καρτα περνανε αυτη τη στιγμη. Ειδοποιηση ομως στην εφαρμογη στο κινητο και στο mail δεν ηρθε

 

...........................................................................................................................

21:12  Λυθηκε το προβλημα με το site και την εφαρμογη της leupay

Επανηλθαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

UPDATE 2 Μολις συνδέθηκα στο site, πάτησα να βγάλω κάρτα και πλέον εμφανίζει παράθυρο με ολα τα στοιχεία που έχεις δηλώσει (+κάποιες ακόμα επιλογές για citizenship κτλ.) και σου ζητάει να κάνεις confirm πριν ανεβάσεις τα υπόλοιπα στοιχεία. Άλλαξα διεύθυνση και έκανα upload τα στοιχεία.

 

 

 

UPDATE 1

 

για το θέμα που είχα βάλει λάθος διεύθυνση (σωστή ήταν, αλλά δεν μου έρχεται κανένας λογαριασμός εκεί, οπότε δεν μπορούσα να κάνω verify) και τους έστειλα email αν μπορεί να γίνει αλλαγή.

 

Η απάντηση τους:

 

 

Dear Mr. ..........,

Thank you for choosing LeuPay services.

We kindly inform you that you should sent us a request for change of the
address. The request should contain the new address.

If you need further assistance, please, do not hesitate to contact us.

Best regards,
LeuPay Team
Customer Support

 

 

Τους έστειλα και περιμένω. Κάναν 5 ημερολογιακές ημέρες να απαντήσουν την πρώτη φορά, οπότε λογικά από βδομάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ενα θέμα με την εφαρμογή leupost. Αρκετες φορές τον τελευταιο καιρό αντιμετωπιζα προβλημα με την εφαρμογη καθώς αυτη "εκλεινε" βγαζοντας μύνημα "leupost διακόπηκε". Φαναταστηκα οτι ισως πηγε κατι σταβό σε καποια αναβαθμιση και αποφασισα να την βγαλω και να την ξαναπερασω. Οταν εδωσα στην εγκατάσταση τον αριθμό τηλεφωνου μου το παραπάνω μηνυμα εμφανίστηκε παλι 'leupost διακόπηκε'. Το προβλημα εγινε και στο παλίο και σε καινουργίο κινητο παλι με το ίδιο νούμερο. Εχει κανείς καμία ιδέα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ιδιο εγινε και σε μενα. Επειδη δεν ειχα χρηματα μεσα και επειδη χρησιμοποιω την καρτα Laupay, εγκατελειψα την ασχολια μου με την Leupost

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ιδιο σκέφτηκα και εγω αλλα επειδή εχω ενα μικρο ποσο μεσα θελω να τα χρησιμοποιησω. Εστηλα mail στο support να δουμε τι θα γινει.

Εγώ είχα κάνει LeuPost για να κάνω άμεσα αγορά στο internet μεταφέροντας χρήματα απο LeuPay λογαριασμό(επειδή η κάρτα LeuPay αργεί να σταλεί και εικονική δεν έχει) και πήγαν όλα μια χαρά. Μετά από ένα 24 αφου έκανα την αγορά στο internet στο app της LeuPost μου έβγαζε την κάρτα οτι είναι μπλοκαρισμένη. Πατούσα να γίνει πάλι ενεργή αλλά τίποτα. Μετά απο μια μέρα λειτουργούσε πάλι κανινικά. Ϊσως να περιμένεις λίγο καθώς μπορεί να αντιμετωπίζουν κάποιο πρόβλημα με το σύστημα τους. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα θεματάκι με την Leupay. Έκανα μια παραγγελία μέσω paypal από sportdirect για φίλο και ενώ πλήρωσα κανονικά, 1-2 μέρες μετά μου τράβηξε και ακόμα 0,35. Περίεργο, αλλά το ανησυχητικό είναι ότι ο λογαριασμός που είναι συνδεδεμένος στην κάρτα δεν είχε υπόλοιπο και έγινε μεταφορά από άλλον καθώς και το γεγονός ότι δεν εμφανίζεται στις κινήσεις του paypal. Καμιά ιδέα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα θεματάκι με την Leupay. Έκανα μια παραγγελία μέσω paypal από sportdirect για φίλο και ενώ πλήρωσα κανονικά, 1-2 μέρες μετά μου τράβηξε και ακόμα 0,35. Περίεργο, αλλά το ανησυχητικό είναι ότι ο λογαριασμός που είναι συνδεδεμένος στην κάρτα δεν είχε υπόλοιπο και έγινε μεταφορά από άλλον καθώς και το γεγονός ότι δεν εμφανίζεται στις κινήσεις του paypal. Καμιά ιδέα; 

Κάνε copy paste την περιγραφή της χρέωσης από το Site της Leupay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω μια απορία. Όταν κάνω top up την LeuPay ή την LeuPost από affinity mastercard μου επιτρέπει σε κάθε γέμισμα να περνάω ποσό μέχρι 100 ευρώ. Από 101 και πάνω δεν με αφήνει. Ξέρετε τον λόγο; Μήπως το κάνουν για να παίρνουν σε κάθε γέμισμα 1 ευρώ προμήθεια; Υπάρχει τρόπος να το αλλάξω το όριο των γεμισμάτων; Να διευκρινήσω πως ακόμα περιμένω να έρθει ταχυδρομικός η κάρτα της LeuPay για να την κάνω activation. Ο λογαριασμός μου ειναι ακόμα basic και οχι standard. Μήπως αυτο παίζει ρόλο στα γεμίσματα της κάρτας LeuPay? Αν στείλω έμβασμα θα μπορώ να περάσω περισσότερα χρήματα με μια φορά αλλά η διαδικασία καθυστερεί πολύ, άσε που θα πρέπει να μπορεί και η τράπεζα να στείλει τα λεφτά πριν φτάσει στο ανώτατο μηνιαίο όριο της... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω μια απορία. Όταν κάνω top up την LeuPay ή την LeuPost από affinity mastercard μου επιτρέπει σε κάθε γέμισμα να περνάω ποσό μέχρι 100 ευρώ. Από 101 και πάνω δεν με αφήνει. Ξέρετε τον λόγο; Μήπως το κάνουν για να παίρνουν σε κάθε γέμισμα 1 ευρώ προμήθεια; Υπάρχει τρόπος να το αλλάξω το όριο των γεμισμάτων; Να διευκρινήσω πως ακόμα περιμένω να έρθει ταχυδρομικός η κάρτα της LeuPay για να την κάνω activation. Ο λογαριασμός μου ειναι ακόμα basic και οχι standard. Μήπως αυτο παίζει ρόλο στα γεμίσματα της κάρτας LeuPay? Αν στείλω έμβασμα θα μπορώ να περάσω περισσότερα χρήματα με μια φορά αλλά η διαδικασία καθυστερεί πολύ, άσε που θα πρέπει να μπορεί και η τράπεζα να στείλει τα λεφτά πριν φτάσει στο ανώτατο μηνιαίο όριο της..

Νομίζω θα πρέπει να έχεις πιστοποιήσει την κάρτα σου για να στο ανεβάσει στα 200 ευρω. Στη συνέχεια αν πιστοποιηθεί ο λογαριασμός μπορείς και περισσότερα. Ομως αυτο που λες για το 1 ευρω δεν ισχύει γιατι χρεωνει ένα στάνταρ ποσοστό επί της συναλλαγης οπότε αν βάλεις 200 θα σου κρατήσει τα διπλάσια από όσα κρατά στα 100. Ενω αν στείλεις έμβασμα θα χρεωθείς 1 ευρώ ακόμα και αν στείλεις 1000 ευρώ! Το εμβασμα εμφανίζετα την επόμενη εργάσιμη αν το καταχωρήσεις νωρίς σε εργάσιμη μέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω θα πρέπει να έχεις πιστοποιήσει την κάρτα σου για να στο ανεβάσει στα 200 ευρω. Στη συνέχεια αν πιστοποιηθεί ο λογαριασμός μπορείς και περισσότερα. Ομως αυτο που λες για το 1 ευρω δεν ισχύει γιατι χρεωνει ένα στάνταρ ποσοστό επί της συναλλαγης οπότε αν βάλεις 200 θα σου κρατήσει τα διπλάσια από όσα κρατά στα 100. Ενω αν στείλεις έμβασμα θα χρεωθείς 1 ευρώ ακόμα και αν στείλεις 1000 ευρώ! Το εμβασμα εμφανίζετα την επόμενη εργάσιμη αν το καταχωρήσεις νωρίς σε εργάσιμη μέρα

Εχεις απόλυτο δίκιο! Μέχρι τα 50 ευρώ χρεώνει στανταρ 0,50 cents. Μετά στα 60 ευρώ 0,60 στα 70 ευρώ 0.70 και πάει λέγοντας μέχρι τα 100 ευρώ που ειναι 1 ευρώ. Αρα μεγαλύτερα ποσά μεγαλύτερη και η προμήθεια. Απλά στο έμβασμα θα πρέπει να περιμένω να το επεξεργαστούν οπότε θα πάρει 2 ή 3 εργάσιμες μέρες. Και επίσης όπως είπα πριν θα πρέπει και η τράπεζα σαν τραπεζικό ίδρυμα να μην έχει φτάσει στο ανώτατο χρηματικό όριο που μπορεί να στείλει ανα μήνα. Ανεξάρτητα από το δικό μου προσωπικό όριο που είναι 1000 ευρώ ανα μήνα. Είχα προσπαθήσει να στείλω λεφτά στην Revolut μιας και δεν δέχεται καμία απο τις κάρτες μου, και η τράπεζα συνέχεια μου έστελνε ειδοποίηση οτι το έμβασμα απέτυχε λόγο ανώτατου ορίου της τράπεζας. Η μόνη φορά που κατάφερα να στείλω λεφτά έξω ήταν 1η του μήνα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...