Προς το περιεχόμενο

LeuPay MasterCard και LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απλά στο έμβασμα θα πρέπει να περιμένω να το επεξεργαστούν οπότε θα πάρει 2 ή 3 εργάσιμες μέρες.

 

Την επόμενη εργάσιμη από την αποστολή, πιστώνονται τα εμβάσματα στη Leupay. Δεν είναι Revolut.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Την επόμενη εργάσιμη από την αποστολή, πιστώνονται τα εμβάσματα στη Leupay. Δεν είναι Revolut.

Ισχύει ακόμα και μεσημέρι που έστειλα μια μέρα, την επόμενη εργάσιμη το μεσημέρι είχαν μπει.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την επόμενη εργάσιμη από την αποστολή, πιστώνονται τα εμβάσματα στη Leupay. Δεν είναι Revolut.

Και το κυριωτερο ειναι οτι εχει δικο σου IBAΝ που στελνεις και ετσι δεν γινονται καθυστερησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

 

Μετά τις δύο τελευταίες ενημερώσεις, η εφαρμογή Leupost κρασάρει σε κινητό Android. Συγκεκριμένα βγάζει μήνυμα "δυστυχώς η εφαρμογή έχει σταματήσει", προχωρά στην οθόνη όπου δίνεις pin, και αφού το δώσεις ξαναβγάζει το ίδιο μήνυμα και κλείνει οριστικά. Έστειλα μήνυμα στο support πριν δυο μέρες, αλλά από προηγούμενη εμπειρία μου δεν θα ακούσω από αυτούς πριν περάσουν 4-5 ημέρες, και στο μεταξύ δεν έχω πρόσβαση ούτε στα χρήματά μου ούτε στην κάρτα, για να τη φορτίσω για αγορές. Καμιά ιδέα για κάποια λύση;

 

 

Το ιδιο γινεται και σε μενα. Η εφαρμογη της Leupay λειτουργει κανονικα

 

 

Καλημέρα παληκάρια,

 

με το support τους έχει κανείς εμπειρία?

 

Έχει 3ις μέρες που τους έστειλα και ακόμα να απαντήσουν. Προσπαθώ να κάνω verify μια mastercard που έβαλα και ενώ βλέπω τη χρέωση (1€) μαζί με το 4ψήφιο κωδικό στο ebanking μου, δεν τον δέχεται με τίποτα στο verification.

 

 

Καλησπέρα, το site της leupay σας δουλεύει αυτή τη στιγμή;

 

 

Δεν είναι δυνατή η πρόσβαση σε αυτόν τον ιστότοπο

Δεν ήταν δυνατή η εύρεση της διεύθυνσης DNS του διακομιστή www.leupay.eu.

DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN

 

 

 

ούτε το mypos.eu παίζει.. :( Τι έγινε άραγε;


https://www.sata.bank/ .... ούτε εδω... Ελπίζω να είναι προγραμματισμένη αναβάθμιση... μην φανταστω τίποτα άλλο...

 

 

Οχι...

 

 

Και η εφαρμογη στο κινητο δεν μπαινει ....

Ολα μαζι τα αναβαθμιζουν ;

Πιθανον βλαβη ......

 

 

Πάντως πληρωμες με την καρτα περνανε αυτη τη στιγμη. Ειδοποιηση ομως στην εφαρμογη στο κινητο και στο mail δεν ηρθε

 

...........................................................................................................................

21:12  Λυθηκε το προβλημα με το site και την εφαρμογη της leupay

Επανηλθαν

 

 

Τους έστειλα και περιμένω. Κάναν 5 ημερολογιακές ημέρες να απαντήσουν την πρώτη φορά, οπότε λογικά από βδομάδα.

 

 

Εχω ενα θέμα με την εφαρμογή leupost. Αρκετες φορές τον τελευταιο καιρό αντιμετωπιζα προβλημα με την εφαρμογη καθώς αυτη "εκλεινε" βγαζοντας μύνημα "leupost διακόπηκε". Φαναταστηκα οτι ισως πηγε κατι σταβό σε καποια αναβαθμιση και αποφασισα να την βγαλω και να την ξαναπερασω. Οταν εδωσα στην εγκατάσταση τον αριθμό τηλεφωνου μου το παραπάνω μηνυμα εμφανίστηκε παλι 'leupost διακόπηκε'. Το προβλημα εγινε και στο παλίο και σε καινουργίο κινητο παλι με το ίδιο νούμερο. Εχει κανείς καμία ιδέα?

 

 

Το ιδιο εγινε και σε μενα. Επειδη δεν ειχα χρηματα μεσα και επειδη χρησιμοποιω την καρτα Laupay, εγκατελειψα την ασχολια μου με την Leupost

 

 

Εγώ είχα κάνει LeuPost για να κάνω άμεσα αγορά στο internet μεταφέροντας χρήματα απο LeuPay λογαριασμό(επειδή η κάρτα LeuPay αργεί να σταλεί και εικονική δεν έχει) και πήγαν όλα μια χαρά. Μετά από ένα 24 αφου έκανα την αγορά στο internet στο app της LeuPost μου έβγαζε την κάρτα οτι είναι μπλοκαρισμένη. Πατούσα να γίνει πάλι ενεργή αλλά τίποτα. Μετά απο μια μέρα λειτουργούσε πάλι κανινικά. Ϊσως να περιμένεις λίγο καθώς μπορεί να αντιμετωπίζουν κάποιο πρόβλημα με το σύστημα τους. 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Tι πρωτότυπο...."η υπηρεσία είχε πρόβλημα..."  Απο την ίδρυσή της η συγκεκριμένη υπηρεσία έχει πρόβλημα με το λογισμικό της (και για αυτό και την θεωρώ αναξιόπιστη), ας το φτιάξουν επιτέλους, ή ας το κλείσουν το ρημάδι   :mad: 

 

 

Επεξ/σία από pedrojay
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τίποτα το ιδιαίτερο,απλά ήθελα να δείξω ότι είναι φυσιολογικό να υπάρχουν προβλήματα τεχνικής φύσεως σε όλες τις υπηρεσίες.Και επειδή ο molot12 έχει μια ξεκάθαρη άποψη (σεβαστή) για όταν συμβαίνουν αυτά,είπα να την καταθέσω κι εδώ μιας και μάλλον του ξέφυγε και δεν μπορώ να πιστέψω ότι υπάρχουν δυο μέτρα και δυο σταθμά στην κριτική του.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τίποτα το ιδιαίτερο,απλά ήθελα να δείξω ότι είναι φυσιολογικό να υπάρχουν προβλήματα τεχνικής φύσεως σε όλες τις υπηρεσίες.Και επειδή ο molot12 έχει μια ξεκάθαρη άποψη (σεβαστή) για όταν συμβαίνουν αυτά,είπα να την καταθέσω κι εδώ μιας και μάλλον του ξέφυγε και δεν μπορώ να πιστέψω ότι υπάρχουν δυο μέτρα και δυο σταθμά στην κριτική του.

Τίποτα δεν μου ξέφυγε αγαπητέ   pedrojay   :-D  μα δεν έχω leupost για να την σχολιάσω.  Ελα τωρα...είναι ηλίου φαεινότερο  απο τις πολλαπλές αναφορές χρηστών πως  οι εφαρμογές  Leupost  και Revolut παρουσιάζουν μεγάλο ποσοστό προβληματικής χρήσης (αρα γενικά ειναι μη αξιόπιστες) σε σχέση με την Leupay (που έχει αποδειχτεί λειτουργικότατη και απροβλημάτιστη B) ).    

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Τίποτα δεν μου ξέφυγε αγαπητέ   pedrojay   :-D  μα δεν έχω leupost για να την σχολιάσω.  Ελα τωρα...είναι ηλίου φαεινότερο  απο τις πολλαπλές αναφορές χρηστών πως  οι εφαρμογές  Leupost  και Revolut παρουσιάζουν μεγάλο ποσοστό προβληματικής χρήσης (αρα γενικά ειναι μη αξιόπιστες) σε σχέση με την Leupay (που έχει αποδειχτεί λειτουργικότατη και απροβλημάτιστη B) ).    

Ε άμα λέω σου ξέφυγε...Οι 7-8 παραθεσεις από αυτές που έβαλα αφορούν πρόβλημα με την leupay και τα διάφορα site της,όπως και την εφαρμογή της και το support.Εσύ είδες μόνο leupost,τί να πώ.Άσε που αυτά είναι μόνο από τις τελευταίες 10 μέρες,δεν μπαίνω σε κόπο για παραπίσω. :-)

 

Άντε καληνύχτα,μην χαλάμε την κουβέντα που είναι αρκετά εποικοδομητική.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ε άμα λέω σου ξέφυγε...Οι 7-8 παραθεσεις από αυτές που έβαλα αφορούν πρόβλημα με την leupay και τα διάφορα site της,όπως και την εφαρμογή της και το support.Εσύ είδες μόνο leupost,τί να πώ.Άσε που αυτά είναι μόνο από τις τελευταίες 10 μέρες,δεν μπαίνω σε κόπο για παραπίσω. :-)

 

Άντε καληνύχτα,μην χαλάμε την κουβέντα που είναι αρκετά εποικοδομητική.

 

Οι αναφορες στην leupay ειναι για προβληματα που παρουσιασε τις τελευταιες μερες και κρατησαν 1-2 ωρες. Τιποτα σπουδαιο ...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Ε άμα λέω σου ξέφυγε...Οι 7-8 παραθεσεις από αυτές που έβαλα αφορούν πρόβλημα με την leupay και τα διάφορα site της,όπως και την εφαρμογή της και το support.Εσύ είδες μόνο leupost,τί να πώ.Άσε που αυτά είναι μόνο από τις τελευταίες 10 μέρες,δεν μπαίνω σε κόπο για παραπίσω. :-)

 

Άντε καληνύχτα,μην χαλάμε την κουβέντα που είναι αρκετά εποικοδομητική.

 

Η Leupay/Leupost έχει πρόβλημα κάποιες -αρκετές- φορές μόνο στο κομμάτι Leupost, κι αυτό όσον αφορά μόνο το mobile app της (η κάρτα σαν κάρτα περνάει αέρα παντού και πάντα). Η Ν26 με ελάχιστες εξαιρέσεις που δεν λειτουργούσε το e-banking της για λίγη ώρα, δεν κάνει κιχ. Είναι κι αυτή απροβλημάτιστη. Δεν συγκρίνεται ο όγκος των προβλημάτων της Revolut (εφαρμογής, κάρτας, ταμειολογιστικών προβλημάτων κλπ.) με των υπολοίπων συνεπώς. Στο λέει κάποιος που τις έχει και τις χρησιμοποιεί όλες εδώ και αρκετό καιρό πλέον. Το μόνο πλεονέκτημα της Revolut είναι πλέον η ταχύτητα στην έκδοση και πρώτη χρήση της λόγω virtual κάρτας. Σε όλα τα άλλα υστερεί (και στις ισοτιμίες διαπιστωμένα) έναντι των άλλων δύο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση; Αν συνδέσω λογαριασμό Ελληνικής τράπεζας με το PayPal και κάνω top up το PayPal από τον ελληνικό και στην συνέχεια συνδέσω και τον LeuPay δεν θα μπορώ να κάνω withdraw στον LeuPay με θεωρητικά μηδενικό κόστος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει ακριβώς όπως το λες και το έχει εφαρμόσει ήδη ο molot12 πριν πολύ καιρό, όταν και το ανέφερε στις πρώτες σελίδες του συγκεκριμένου νήματος. Εφόσον τα εισερχόμενα εμβάσματα στη LeuPay παραμένουν χωρίς χρέωση, θα μπορείς να κάνεις Withdraw από το PayPal balance σου με μηδενικό κόστος.

 

Πρόσεξε μόνο την παρακάτω λεπτομέρεια που θα σε βγάλει από περιττό κόπο. Από την εφαρμογή των CC και μετά, δεν γίνεται αυτόματα προσθήκη των ελληνικών τραπεζικών λογαριασμών στο PayPal και πρέπει να τους πάρεις τηλ. ή να στείλεις ενημερωτικό e-mail κτλ. Γι' αυτό το λόγο, πρόσθεσε πρώτα το LeuPay IBAN σου στο PayPal για να γίνει αυτόματα η σύνδεση και μετά μπορείς να στείλεις έμβασμα από την ελληνική τράπεζα χωρίς να χρειαστεί καν να τους πάρεις τηλ., αρκεί βέβαια να φαίνεται ότι ο ο δικαιούχος του λογαριασμού έχει το ίδιο ονοματεπώνυμο με αυτό που είναι δηλωμένο στο PayPal. Θα σου βάλουν τα λεφτά στο balance, θα σου προσθέσουν τον ελληνικό λογαριασμό και πλέον θα είσαι έτοιμος να κάνεις όποτε θέλεις αυτό που περιγράφεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αλλα θα θελεις 2 εργασιμες για να φορτωθουν τα χρηματα στο balance και (πόσες; ) εργασίμες για να πανε στην leupay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον ειμαι αναμεσα σε revolut και leupay. Μπορω να κανω αμεσα top up by card σε καποια απο τις δυο ή δεν γινεται με τιποτα? Θα κανω αγορες απο aliexpress και χρειαζομαι με τετοια καρτα. Η leupay μπορει να λειτουργησει μονο εικονικα? Δηλαδη να μην σου στειλουν την καρτα? Πιστευω οτι η leupay ειναι καλυτερη κυριως του IBAN που μπορεις να κανεις καταθεσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον ειμαι αναμεσα σε revolut και leupay. Μπορω να κανω αμεσα top up by card σε καποια απο τις δυο ή δεν γινεται με τιποτα?Πιστευω οτι η leupay ειναι καλυτερη κυριως του IBAN που μπορεις να κανεις καταθεσεις?

1,Με αρκετες ελληνικες καρτες μπορεις να το κανεις αμεσα στην Leupay

2, Κι εγω αυτη τη γνωμη εχω 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...