Προς το περιεχόμενο

LeuPay MasterCard και LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μήπως το ονοματεπώνυμο ή η διεύθυνση που έχεις δώσει κατά την εγγραφή σου, δεν συμφωνούν 100% με τα στοιχεία που ανεβάζεις για πιστοποίηση;

Ρώτα στο support ποιο ακριβώς είναι το πρόβλημα (σε ποιο έγγραφο) που δεν ολοκληρώνεται η διαδικασία.

Αν υπάρχει κάποιο ιδιαίτερο θέμα με τα έγγραφα που δεν μπορεί να ξεπεραστεί για οποιοδήποτε λόγο, μπορείς να χρησιμοποιήσεις κάποια από τις εναλλακτικές μεθόδους πιστοποίησης.

 

 

Τα πάντα είναι ίδια παντού.

 

Σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση δεν θα επιμείνω αν και αυτή την φορά δεν τα δεχτούν χωρίς καμιά εξήγηση από μέρους τους.

 

Είναι γελοίο να προσπαθώ να γίνω πελάτης τους με το ζόρι τι στιγμή που θα έπρεπε οι ίδιοι να με "κυνηγάνε".

 

Δλδ αν αύριο μεθαύριο έχω θέμα με τα λεφτά τι θα κάνω?Μήπως τον σταυρό μου, να δεήσουν να μου απαντήσουν?

Τρίτη φορά θα το πω και θα γίνω κουραστικός, στερείται σοβαρότητος η "υπηρεσία", στην περίπτωσή μου τουλάχιστον.

 

Αλήθεια αν επιθυμώ διαγραφή του account τί κάνω?

Στο site δεν υπάρχει τίποτα...

Γνωρίζει κανείς, έχει ρωτήσει κάποιος?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Δλδ αν αύριο μεθαύριο έχω θέμα με τα λεφτά τι θα κάνω?Μήπως τον σταυρό μου, να δεήσουν να μου απαντήσουν?

Τρίτη φορά θα το πω και θα γίνω κουραστικός, στερείται σοβαρότητος η "υπηρεσία", στην περίπτωσή μου τουλάχιστον.

Το support μέσω e-mail λειτουργεί με αυτό τον τρόπο. Συνήθως τους στέλνεις το e-mail και σου απαντούν την επόμενη εργάσιμη ή το πολύ σε 2 εργάσιμες, αν κρίνω και από κάποια άλλα σχόλια. Σ' εμένα που τους έχω γράψει 3 φορές μέχρι σήμερα (απογεύματα) μου απάντησαν πάντα την επόμενη μέρα.

 

Από εκεί και πέρα, αν κάποιος έχει θέμα με τα λεφτά του ή κάποιο αντίστοιχο σοβαρό ζήτημα, προφανώς δεν περιμένει να βγάλει άκρη μέσω e-mail, αλλά επικοινωνεί απευθείας και τηλεφωνικά μαζί τους, αφού υπάρχει 24/7 τηλεφωνική γραμμή υποστήριξης.

 

Μακάρι να βρεθεί η άκρη στην περίπτωσή σου προτού απογοητευθείς εντελώς χωρίς καν να δοκιμάσεις. Αλλιώς, όπως λέει και ο σοφός λαός, με το ζόρι παντρειά δεν γίνεται!

 

Αλήθεια αν επιθυμώ διαγραφή του account τί κάνω?

Στο site δεν υπάρχει τίποτα...

Γνωρίζει κανείς, έχει ρωτήσει κάποιος?

Το μόνο που υπάρχει είναι το "Block" δίπλα από το Status στην καρτέλα Profile.

Εντελώς διαγραφή του λογαριασμού δεν ξέρω αν υπάρχει, οπότε ας σου απαντήσει όποιος άλλος γνωρίζει.

Επεξ/σία από antikinsor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω θέμα παιδια. Μετέφερα χρηματα απο LeuPay σε LeuPost. Τώρα αν θελω να στείλω πάλι πίσω τα χρήματα απο LeuPost σε LeuPay τι κάνω; Μπορώ; Αν ναι πόσο ειναι το κόστος. Από το app της LeuPost γινεται η μεταφορα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω θέμα παιδια. Μετέφερα χρηματα απο LeuPay σε LeuPost. Τώρα αν θελω να στείλω πάλι πίσω τα χρήματα απο LeuPost σε LeuPay τι κάνω; Μπορώ; Αν ναι πόσο ειναι το κόστος. Από το app της LeuPost γινεται η μεταφορα;

 

Δεν μπορείς. Το λέμε όχι πάνω από 1-2 σελίδες πίσω. Η μόνη επιλογή που έχεις είναι να καταναλώσεις το ποσό που έβαλες στη Leupost.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω θέμα παιδια. Μετέφερα χρηματα απο LeuPay σε LeuPost. Τώρα αν θελω να στείλω πάλι πίσω τα χρήματα απο LeuPost σε LeuPay τι κάνω; Μπορώ; Αν ναι πόσο ειναι το κόστος. Από το app της LeuPost γινεται η μεταφορα;

Μπορεις. Στο site της Leupay ή στην εφαρμογη, προσθετεις την καρτα της Leypost και αφου την κανεις verify ανεβαζεις χρηματα απο αυτην. Το εχω κανει
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις. Στο site της Leupay ή στην εφαρμογη, προσθετεις την καρτα της Leypost και αφου την κανεις verify ανεβαζεις χρηματα απο αυτην. Το εχω κανει

 

Έχεις δίκιο. Την έχω "απωθήσει" αυτή τη λύση, γιατί δεν θεωρώ λογικό να χαραμίσω μια από τις 5 ευκαιρίες για σύνδεση καρτών που έχω στη Leupay.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις. Στο site της Leupay ή στην εφαρμογη, προσθετεις την καρτα της Leypost και αφου την κανεις verify ανεβαζεις χρηματα απο αυτην. Το εχω κανει

Το έκανα αυτο που λες και η LeuPay με χρέωσε 1 ευρώ από τον λογαριασμό της LeuPost. Πρεπει τώρα να την κάνω verify αλλά δεν βρίσκω κάποιον κωδικό στις συναλλαγές μου στην LeuPost.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έκανα αυτο που λες και η LeuPay με χρέωσε 1 ευρώ από τον λογαριασμό της LeuPost. Πρεπει τώρα να την κάνω verify αλλά δεν βρίσκω κάποιον κωδικό στις συναλλαγές μου στην LeuPost.

 

Θα έχεις και 1% προμήθεια σε κάθε φόρτιση της Leupay έχε υπόψη σου. Για τι ποσό μιλάμε; Για να δούμε αν αξίζει τη διαδικασία και μήπως δεν χρειάζεται καν το verify. Αν πρόκειται για 50-100-150€ άστα εκεί που κάθονται και ξόδεψέ τα σε αγορές θα έλεγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 150 ευρώ για μένα δεν είναι άστα εκει και αν χρειαστουν σε αγορές. Μπορεί να τα χρειάζομαι άμεσα και να θέλω να τα τραβήξω απο ATM. Τεσπα συνέδεσα τον λογαριασμό της LeuPost αλλά δεν ξέρω που θα βρω τον κωδικό για να το κάνω verify 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 150 ευρώ για μένα δεν είναι άστα εκει και αν χρειαστουν σε αγορές. Μπορεί να τα χρειάζομαι άμεσα και να θέλω να τα τραβήξω απο ATM. Τεσπα συνέδεσα τον λογαριασμό της LeuPost αλλά δεν ξέρω που θα βρω τον κωδικό για να το κάνω verify 

 

Αν ήταν πολλά για σένα τα 150€ ίσως δεν έπρεπε να τα έχεις φορτώσει εξαρχής. Τέλος πάντων στην καρτέλα "μετρητά" του application θα πρέπει να βλέπεις μια κίνηση 1€με αιτιολογία "LEUPAY *xyzwCODE" (ή κάτι παρόμοιο). Δεν βλέπεις τίποτα εκεί; Πως είδες ότι έγινε η χρέωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ήταν πολλά για σένα τα 150€ ίσως δεν έπρεπε να τα έχεις φορτώσει εξαρχής. Τέλος πάντων στην καρτέλα "μετρητά" του application θα πρέπει να βλέπεις μια κίνηση 1€με αιτιολογία "LEUPAY *xyzwCODE" (ή κάτι παρόμοιο). Δεν βλέπεις τίποτα εκεί; Πως είδες ότι έγινε η χρέωση;

Στα μετρητά λέει Online purchase -1.00 EUR, όταν το πατάω τα μόνα στοιχεία που έχει ειναι Transaction reference, account number, account name, transaction amount ,exchange rate, amount και fee.

Πουθενα δεν γράφει LeuPay και CODE

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε να τραβήξεις λεφτά στη Leupay ούτως ή άλλως. Για μικροποσά δουλεύει και χωρίς να έχει ολοκληρωθεί το verification. και στείλτους e-mail στο support (της Leupay) για το πρόβλημα, Θα σου στείλουν το πολύ πολύ τον 4ψήφιο μέσω e-mail. Τις ίδιες παραξενιές έχουν και οι κάρτες της Eurobank.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε να τραβήξεις λεφτά στη Leupay ούτως ή άλλως. Για μικροποσά δουλεύει και χωρίς να έχει ολοκληρωθεί το verification. και στείλτους e-mail στο support (της Leupay) για το πρόβλημα, Θα σου στείλουν το πολύ πολύ τον 4ψήφιο μέσω e-mail. Τις ίδιες παραξενιές έχουν και οι κάρτες της Eurobank.

Οκ! Στέλνω σήμερα, ελπίζω να βγάλω άκρη για αργουν να απαντήσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση:

 

Ο Paypal λογαριασμός μου είναι δηλωμένος στο όνομα "George XXXX", ενώ ο Leupay λογαριασμός μου στο "Georgios XXXX".

 

...θα έχω πρόβλημα στη μεταφορά εμβασμάτων από/προς αυτούς τους λογαριασμούς;

 

Το ίδιο ισχύει και για τον λογαριασμό μου σε Εθνική και Πειραιώς και δεν είχα ποτέ πρόβλημα, αλλά ποιός ξέρει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...