Προς το περιεχόμενο

LeuPay MasterCard και LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχει δοκιμάσει κάποιος στο leupay wallet  στο ΙΒΑΝ που σου παρέχει να λάβει χρήματα από τρίτους ;  

ή είναι μόνο για να κάνει κατάθεση μόνο ο ίδιος και κανένας άλλος όπως στην REVOLUT !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αν το μόνο που κάνεις είναι να ψωνίζεις δεν χρειάζεται. Ίσως σου χρειαστεί μόνο αν κάνεις καμιά πολύ ακριβή αγορά οπότε θα φανεί χρήσιμη γιατί έχει πολύ μεγαλύτερα όρια από την εικονική Leupay Wallet. Ή αν έχεις φορτίσει με μεγάλο ποσό το Wallet και θελήσεις να κάνεις ανάληψη κάποια στιγμή, οπότε θα μεταφέρεις το υπόλοιπό σου από το Wallet στη Leupay και θα αναλάβεις από ΑΤΜ με την πλαστική κάρτα.

πως μεταφέρω τα χρήματα από το wallet στη Leupay;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γράφω στο άλλο post. Πας στο Transfers του e-banking (από υπολογιστή, όχι κινητό).

ευχαριστώ για την απάντηση σου .

αυτό το έχω κάνει από το e-banking έστειλα στο wallet.

αλλά εγώ θέλω από το wallllet (από την εφαρμογή του iPad) στον λογαριασμό Leupay.(e-banking)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ για την απάντηση σου .

αυτό το έχω κάνει από το e-banking έστειλα στο wallet.

αλλά εγώ θέλω από το wallllet (από την εφαρμογή του iPad) στον λογαριασμό Leupay.(e-banking)

 

Δεν έχω καμία συσκευή με ios για να ξέρω πως είναι σε εσάς. Στο Android πας στην καρτέλα "ΜΕΤΡΗΤΑ", πατάς πάνω στα κίτρινα +- και ανοίγει dropdown που περιλαμβάνει την επιλογή "Μεταφορά στο λογαριασμό μου στο Leupay". Αν βρεις κάποια αντίστοιχη επιλογή έχει καλώς. Αν όχι σημαίνει ότι δεν αναβαθμίστηκε ακόμα το application για το ios.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Περνάνε οι αγορές με την συγκεκριμένη κάρτα μέσω του PayPal όταν επιλέγεται την μετατροπή του συναλλάγματος να την κάνει η LuePay και όχι το PayPal; Το δοκίμασε κανείς τελευταία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω καμία συσκευή με ios για να ξέρω πως είναι σε εσάς. Στο Android πας στην καρτέλα "ΜΕΤΡΗΤΑ", πατάς πάνω στα κίτρινα +- και ανοίγει dropdown που περιλαμβάνει την επιλογή "Μεταφορά στο λογαριασμό μου στο Leupay". Αν βρεις κάποια αντίστοιχη επιλογή έχει καλώς. Αν όχι σημαίνει ότι δεν αναβαθμίστηκε ακόμα το application για το ios.

στο iOS δεν έχει επιλογή για να στήλης χρήματα αλλά μόνον για να λάβει .

ευχαριστώ, θα περιμένω την αναβάθμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Περνάνε οι αγορές με την συγκεκριμένη κάρτα μέσω του PayPal όταν επιλέγεται την μετατροπή του συναλλάγματος να την κάνει η LuePay και όχι το PayPal; Το δοκίμασε κανείς τελευταία;

Ναι εγώ. Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα σε κανέναν τομέα σε αντίθεση με άλλες κάρτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Περνάνε οι αγορές με την συγκεκριμένη κάρτα μέσω του PayPal όταν επιλέγεται την μετατροπή του συναλλάγματος να την κάνει η LuePay και όχι το PayPal; Το δοκίμασε κανείς τελευταία;

Όχι μόνο τελευταία, αλλά συνέχεια και από την πρώτη στιγμή που τη μάθαμε μέσω του forum και την αποκτήσαμε.

Συνδέεται και λειτουργεί άψογα τόσο με το PayPal, όσο και με το AliPay (Aliexpress).

Κι επειδή βλέπω ότι έχεις αγχωθεί και έχεις πάρει σβάρνα όλα τα αντίστοιχα topics, δεν χάνεις κάτι να ανοίξεις λογαριασμό και στις 3 υπηρεσίες (LeuPay, LeuPay Wallet για άμεση αγορά μέχρι να έρθει η κάρτα LeuPay, Revolut), αφού είναι δωρεάν και όποια σε βολέψει καλύτερα τη χρησιμοποιείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ αλλά ούτε ο "Συγχρονισμός" βοήθησε.

Τη Δευτέρα θα πάρω τηλέφωνο και θα ενημερώσω.

Προς ενημέρωση.

 

Την προηγούμενη βδομάδα θέλησα να στείλω κάποια χρήματα αλλά για κάποιο άγνωστο λόγο δεν δεχόταν τους κωδικούς από gatekeeper και επειδή έκανα πολλές αποτυχημένες προσπάθειες μπλόκαρε ο λογαριασμό μου.

Επικοινώνησα μαζί τους μέσω skype και μου είπαν ότι έπρεπε να αλλάξει η διαδικασία επαλήθευσης από gatekeeper σε SMS αλλά για να γίνει αυτό έπρεπε να τους τηλεφωνήσω από το νούμερο που έχω δηλώσει.

 

 

 

Επικοινώνησα λοιπόν από το κινητό μου με την leupay στο Λουξεμβούργο για να μου αλλάξουν τη διαδικασία επαλήθευσης από gatekeeper σε SMS.

Ρώτησαν:

Ονοματεπώνυμο-Διεύθυνση-Αριθμό ταυτότητας-Πόσες κάρτες έχω και σε τι νόμισμα-Περίπου τα χρήματα που έχει μέσα ο λογαριασμός μου-Να τους πω για μια από τις τελευταίες συναλλαγές που έκανα πόσο κόστισε και από ποιο μαγαζί έγινε

 

Κόστος τηλεφωνήματος από wind καρτοκινητό 8,55 ευρώ.

 

Αξιοσημείωτα:

- Τα SMS, παρόλο που έχω wind, έρχονται σε λίγα δευτερόλεπτα και τις 2 φορές που έκανα log in.

- Μια ώρα μετά  το τηλεφώνημα πήρε ο γιος μου το κινητό να παίξει και μετά από λίγο μου το φέρνει πίσω και μου λέει ¨Μπαμπά κάποιοι μιλάνε περίεργα". Δεν ξέρω πως τα κατάφερε αλλά ξανακάλεσε τη leuypay και τον είχαν βάλει στην αναμονή και φυσικά το έκλεισα. Ένα λεπτό μετά με καλούν από Λουξεμβούργο να με ρωτήσουν αν υπήρχε πρόβλημα και πως θα μπορούσαν να με εξυπηρετήσουν!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει δοκιμάσει κάποιος στο leupay wallet  στο ΙΒΑΝ που σου παρέχει να λάβει χρήματα από τρίτους ;  

ή είναι μόνο για να κάνει κατάθεση μόνο ο ίδιος και κανένας άλλος όπως στην REVOLUT !!!!

Νομίζω ότι έχει γραφτεί ήδη αυτό που ρωτάς για το Wallet, αλλά ας το υπενθυμίσω για άλλη μια φορά, για να υπάρχει ως πληροφορία.

Το IBAN στη LeuPay είναι προσωπικό και δεν έχει καμία σχέση με αυτό που ισχύει στη Revolut.

Επομένως, τόσο στο λογαριασμό της LeuPay, όσο και στο LeuPay Wallet, μπορείς να δεχτείς έμβασμα από τον οποιονδήποτε και όχι μόνο από τον εαυτό σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει δοκιμάσει κάποιος στο leupay wallet  στο ΙΒΑΝ που σου παρέχει να λάβει χρήματα από τρίτους ;  

ή είναι μόνο για να κάνει κατάθεση μόνο ο ίδιος και κανένας άλλος όπως στην REVOLUT !!!!

 

Δουλεύει κανονικά σαν το Ελληνικό σου Iban. Το έχω δοκιμάσει κιόλας!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δουλεύει κανονικά σαν το Ελληνικό σου Iban. Το έχω δοκιμάσει κιόλας!!

Επιβεβαιώνω....To leupay wallet είναι σαν  να  έχεις έναν τραπεζικό λογαριασμό και μια χρεωστική κάρτα  στο κινητό σου. Αν συνδέσεις και  το λογαριασμό LeuPay μπορείς για μεγαλύτερη  ασφάλεια να περνάς κάθε φορά που θα χρειαστείς να κάνεις μια πληρωμή το ποσό που σου χρειάζεται από  το λογαριασμό LeuPay προς το leupay wallet, χωρίς να  εκθέσεις στοιχεία του λογαριασμού σου. Το έχω δοκιμάσει πληρώνοντας σε POS και  εντός Ελλάδος αλλά  και  εκτός ήδη. (Ένοιωσα και  λίγο "πιο μπροστά" μια  και πριν μερικά  χρόνια  έβλεπα  στο Τόκιο τους πιτσιρικάδες να πληρώνουν  το εισιτήριό τους στο μετρό με  το κινητό τους και αναρωτιόμουν...γιατί...?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια μολις εγκατεστησα το leupay wallet σε ios και δεν βρισκω πουθενα το iban. μονο την εικονικη mastercard εχει. (δεν εχω κανει leupay)

 

Στο ποστ #1875 αναφερεται οτι πλεον εχεις iban και απο το leupay wallet γι' αυτο δεν εκανα και leupay. Μηπως φταιει αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια μολις εγκατεστησα το leupay wallet σε ios και δεν βρισκω πουθενα το iban. μονο την εικονικη mastercard εχει. (δεν εχω κανει leupay)

 

Στο ποστ #1875 αναφερεται οτι πλεον εχεις iban και απο το leupay wallet γι' αυτο δεν εκανα και leupay. Μηπως φταιει αυτο?

 

Όχι, δεν μπορεί να φταίει αυτό. Εγώ αναφέρομαι σε Android. Στο #1897 ο φίλος λέει ότι δεν βρίσκει καμία από τις νέες επιλογές. Άρα δεν σας αναβάθμισαν ακόμα την εφαρμογή εσάς με τα ios.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...