Προς το περιεχόμενο

LeuPay MasterCard και LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε δεν ξέρω. Μήπως να πετάγατε τα Apple σας και να παίρνατε συσκευές με κανένα λειτουργικό με το οποίο θα κάνατε τη δουλειά σας;

εγώ έκανα λίγο χώρο στο κινητό με android και έβαλα την Leupay wallet και ησύχασα και στο iPad άφησα την εφαρμογή Leupay. και στέλνω από το ένα στο άλλο αφού γεμίσω με χρήματα άμεσα την Leupay wallet με μια MasterCard.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν εχει λογική αυτο που γραφεις παντως... 

 

Παρολα αυτα μηπως εχεις καταλαβει λαθος? δεν προσθεσα την καρτα της leupay στο paypal  μιας και αυτη δεν μου την εχουν στειλει ακομα...

Εγγραφη στο paypal εκανα την εικονικη καρτα της leupay wallet εφαρμογης...

 

και στην κρατηση 1.5 ευρω που μου εκανε to paypal στα στοιχεια της συναλλαγης εχει αυτον τον αριθμο... CANCP011*******

Δεν βλεπω σε τι μπορει να φταίει το IOS και η apple στο συγκεκριμενο προβλημα....

 

Το post μου με τη συνημμένη φωτογραφία τη βλέπεις; Την "εικονική" της Leupost (Leupay Wallet) αφορά ασφαλώς. Αυτή για την οποία μιλάμε. Και εκεί όπως βλέπεις σε εμένα με το Android μια χαρά φαίνεται ο κωδικός. Εκεί είναι η "λογικότατη" λογική σε αυτό που σου είπα περί Apple. Και μια χαρά κατάλαβα. Εγώ είδα τον κωδικό και έγινε το confirm στο Paypal κανονικότατα, εσύ δεν μπορείς με το IOS. Ε για αυτό σου λέω "πέτα" το...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι οι προγραμματιστές τις Leupay δεν αξιώθηκαν να γράψουν σωστά την εφαρμογή του wallet για iOS, λογικά φταίνε τα iPhone/iPad και θέλουν πέταμα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι οι προγραμματιστές τις Leupay δεν αξιώθηκαν να γράψουν σωστά την εφαρμογή του wallet για iOS, λογικά φταίνε τα iPhone/iPad και θέλουν πέταμα!

Επειδή η Apple έχει μια ιδιαίτερη πολιτική και στον τρόπο προώθησης των προϊόντων της, αλλά και στις συνεργασίες της είναι γνωστή για την ισχυρή οριοθέτηση που εφαρμόζει για να εξασφαλίζει τα προϊόντα της..και τις εφαρμογές της, δε μου κάνει  εντύπωση το ύφος του theopan .  Μάλλον έχει  δίκιο .  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι οι προγραμματιστές τις Leupay δεν αξιώθηκαν να γράψουν σωστά την εφαρμογή του wallet για iOS, λογικά φταίνε τα iPhone/iPad και θέλουν πέταμα!

 

Το post #1911 το διάβασες; Θέλεις να βγάλουμε να συγκρίνουμε λειτουργικότητα  π.χ. στα Viber μας (το δικό σου σε IOS και το δικό μου σε Android); Μην το μετατρέψουμε τώρα σε κοκορομαχία μεταξύ "fanboys". Και η Revolut και άλλες εφαρμογές είχαν θέματα στις εκδόσεις για IOS. Και σε Android είχαμε θέματα με την εφαρμογή της Leupost παλιότερα (κρασαρίσματα). Έχουν καλύτερους ή χειρότερους προγραμματιστές δηλαδή στη μια πλατφόρμα ή στην άλλη οι εταιρείες; Απλά στην Apple είναι μεγαλύτερη ποσοστιαία η "δυσκοιλιότητα" σε κάποια πράγματα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το post #1911 το διάβασες; Θέλεις να βγάλουμε να συγκρίνουμε λειτουργικότητα  π.χ. στα Viber μας (το δικό σου σε IOS και το δικό μου σε Android); Μην το μετατρέψουμε τώρα σε κοκορομαχία μεταξύ "fanboys". Και η Revolut και άλλες εφαρμογές είχαν θέματα στις εκδόσεις για IOS. Και σε Android είχαμε θέματα με την εφαρμογή της Leupost παλιότερα (κρασαρίσματα). Έχουν καλύτερους ή χειρότερους προγραμματιστές δηλαδή στη μια πλατφόρμα ή στην άλλη οι εταιρείες; Απλά στην Apple είναι μεγαλύτερη ποσοστιαία η "δυσκοιλιότητα" σε κάποια πράγματα...

 

 

Επειδή η Apple έχει μια ιδιαίτερη πολιτική και στον τρόπο προώθησης των προϊόντων της, αλλά και στις συνεργασίες της είναι γνωστή για την ισχυρή οριοθέτηση που εφαρμόζει για να εξασφαλίζει τα προϊόντα της..και τις εφαρμογές της, δε μου κάνει  εντύπωση το ύφος του theopan .  Μάλλον έχει  δίκιο .  

 

 

Δεν διαφωνώ για τους περιορισμούς που θέτει το apple store (η Apple) στις εφαρμογές αλλά δεν βλέπω γιατί φταίει η Apple όταν όλες οι εφαρμογές έχουν την ίδια μεταχείριση. Τώρα για το viber που υπονοήθηκε ότι είναι καλύτερο στο Android (αν κατάλαβα καλά) ασχολίαστο.  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά...έχω μία απορία που όσο κι να διάβασα δεν μπόρεσα να καταλάβω απόλυτα..πως γίνεται να κάνω άμεσα μεταφορά χρημάτων στο λογαριασμό μου στην leupay? δηλαδή οχι με εμβάσματα που θέλει δύο τρεις μέρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά...έχω μία απορία που όσο κι να διάβασα δεν μπόρεσα να καταλάβω απόλυτα..πως γίνεται να κάνω άμεσα μεταφορά χρημάτων στο λογαριασμό μου στην leupay? δηλαδή οχι με εμβάσματα που θέλει δύο τρεις μέρες

Προσθετοντας καποια χρεωστικη ή πιστωτικη καρτα. Δεν γινεται ομως με ολες. Αν εχεις δοκιμασε με MasterCard πλην Εθνικής
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσθετοντας καποια χρεωστικη ή πιστωτικη καρτα. Δεν γινεται ομως με ολες. Αν εχεις δοκιμασε με MasterCard πλην Εθνικής

Έχω μόνο βίζα πειραιως αλλά μπορώ να βγάλω μία webuy εικονική mastercard υπάρχει κανείς που το δοκίμασε?κ κάτι ακόμα σήμερα εστειλα φωτο ταυτότητα κ αποδεικτικό διεύθυνσή κατοικίας ποτέ θα ενεργοποιηθει ή κάρτα μου?μόλις την παραλαβή κ βάλω τον αριθμό?ή εικονική που έχω στο leupay wallet εκεινη πως μπορώ να την φορτωσω με χρήματα ?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δική μου ενεργοποιήθηκε σε δυο ή τρεις ημέρες. Πιστεύω ότι δεν θα έχεις πρόβλημα με προπληρωμένη MasterCard αλλα θα έχεις διπλή χρεωση. Μια απο τον λογαριασμο σου στην προπληρωμένη και δεύτερη χρεωση απο την προπληρωμένη στην Leupay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω μόνο βίζα πειραιως αλλά μπορώ να βγάλω μία webuy εικονική mastercard υπάρχει κανείς που το δοκίμασε?κ κάτι ακόμα σήμερα εστειλα φωτο ταυτότητα κ αποδεικτικό διεύθυνσή κατοικίας ποτέ θα ενεργοποιηθει ή κάρτα μου?μόλις την παραλαβή κ βάλω τον αριθμό?ή εικονική που έχω στο leupay wallet εκεινη πως μπορώ να την φορτωσω με χρήματα ?

Κι εγώ Visa στην Πειραιώς είχα, αλλά πήγα τον Απρίλιο σε ένα υποκατάστημα (όπως έχω γράψει αναλυτικά εδώ) και ζήτησα να μου βγάλουν μια Debit MasterCard την οποία συνέδεσαν κανονικά στον ήδη υπάρχοντα τραπεζικό λογαριασμό μου. Η διαδικασία έγινε αμέσως και δεν κράτησε πάνω από 10'-15'. Δεν ήθελα να βγάλω προπληρωμένη WeBuy, για να μην πληρώνω προμήθειες να τη φορτίζω κάθε φορά.

 

Από τη στιγμή που έστειλες τα στοιχεία πιστοποίησης για τη LeuPay, πρώτα θα παραλάβεις την κάρτα και μετά θα ακολουθήσεις τη διαδικασία ενεργοποίησής της, οπότε μετά ο λογαριασμός σου θα γίνει Standard με αυξημένα όρια συναλλαγών.

 

Το LeuPay Wallet φορτίζει με τον ίδιο ακριβώς τρόπο, όπως και ο LeuPay λογαριασμός. Δηλαδή, είτε με αποστολή εμβάσματος, είτε απευθείας μέσω οποιασδήποτε ελληνικής MasterCard κάρτας, πλην αυτών της Εθνικής Τράπεζας.

Επεξ/σία από antikinsor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ Visa στην Πειραιώς είχα και πήγα σε ένα υποκατάστημα και ζήτησα να μου βγάλουν μια Debit MasterCard την οποία συνέδεσαν κανονικά στον ήδη υπάρχοντα τραπεζικό λογαριασμό μου. Η διαδικασία έγινε αμέσως και δεν κράτησε πάνω από 15'. Δεν ήθελα να βγάλω προπληρωμένη WeBuy, για να μην πληρώνω προμήθειες να τη φορτίζω κάθε φορά.

 

Από τη στιγμή που έστειλες τα στοιχεία πιστοποίησης για τη LeuPay, πρώτα θα παραλάβεις την κάρτα και μετά θα ακολουθήσεις τη διαδικασία ενεργοποίησής της, οπότε μετά ο λογαριασμός σου θα γίνει Standard με αυξημένα όρια συναλλαγών.

 

Το LeuPay Wallet φορτίζει με τον ίδιο ακριβώς τρόπο, όπως και ο LeuPay λογαριασμός. Δηλαδή, είτε με αποστολή εμβάσματος, είτε απευθείας μέσω οποιασδήποτε ελληνικής MasterCard κάρτας, πλην αυτών της Εθνικής Τράπεζας.

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις παιδιά...ή μαστερκαρτ πρέπει να είναι στο όνομα μου?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις παιδιά...ή μαστερκαρτ πρέπει να είναι στο όνομα μου?

το προηγουμενο ποστ απο αυτο που εγραψες, το διαβασες  ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...