Προς το περιεχόμενο

LeuPay MasterCard και LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις έκανα link το ΙΒΑΝ της Leupay στο Paypal αλλά δεν με αφήνει να συνδέσω την mastercard της Leupay  :huh:  Τι κάνω λάθος ?

 

--- ΑΚΥΡΟ για την ώρα το ερώτημα---

 

Καταλαβα τώρα πως η paypal χρεώνει 1.5€ με το που κάνεις link την κάρτα (και μετά στο ξαναγυρίζει)

 

Η κάρτα μου όμως ακόμα δεν έχει λεφτά μέσα (σήμερα έδωσα εντολή)

 

--- Αναμένω λοιπόν ----

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ποσες μερες κανουν να στειλουν την καρτα 2μερες τωρα μου λεει no sent

 

αν ειναι με απλο ταχυδρομειο δωρεαν δηλαδη αργει μπορει και 20 μερες

αμα βγαλω prepaid της πειραιως θα μπορω να γεμισω την leupay?

την περασμενη εβδομαδα εκανα αιτηση να την παρω για να παρω και τις δωροεπιταγες του βασιλοπουλου να βγουν τα εξοδα της νοικοκυρας  ;) λογικα πρεπει να κανει οταν την παρω στα χερια μου θα το επιβεβαιωσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλοι συμφορουμίτες, δεν χρειάζεται να ρωτάτε αν κάποια συγκεκριμένη κάρτα συνδέεται επιτυχώς ή όχι με τη LeuPay, αφού υπάρχει έτοιμη λίστα εδώ και μήνες με δοκιμασμένες κάρτες, την οποία μπορείτε να βρείτε σ' αυτό το post.

 

Από αυτή τη λίστα λείπει η Viva Wallet MasterCard (τότε δεν υπήρχε καν η υπηρεσία), η οποία συνδεόταν μέχρι κάποια στιγμή και πλέον εδώ και κάποιες μέρες ΔΕΝ συνδέεται και γενικά φαίνεται να έχει διάφορα ζητήματα πλέον αυτή η κάρτα, οπότε ξεχάστε την τουλάχιστον γι' αυτό το διάστημα και στην πορεία θα δείξει αν θα διορθωθεί το θέμα ή όχι.

 

Προσοχή λοιπόν, να συνδέετε κάρτες που επιβεβαιωμένα είναι εντάξει σύμφωνα με την παραπάνω λίστα, γιατί η LeuPay παρέχει συγκεκριμένο αριθμό θέσεων για κάρτες και αν καταλάβετε τις θέσεις με αποτυχημένες προσπάθειες καρτών που δεν συνδέονται, μετά, ακόμα κι αν διαγράψετε τις κάρτες οι θέσεις παραμένουν κατειλημμένες και έτσι στην ουσία, χωρίς να το θέλετε, θα έχετε απενεργοποιήσει οριστικά αυτή την εναλλακτική δυνατότητα που παρέχει η LeuPay.


ποσες μερες κανουν να στειλουν την καρτα 2μερες τωρα μου λεει no sent

Μέχρι πριν λίγο καιρό, την επόμενη εργάσιμη από το ανέβασμα των εγγράφων τα εξέταζαν κι αν ήταν όλα ok έστελναν αμέσως την κάρτα.

Τελευταία, φαίνεται να έχει αυξηθεί πολύ η κίνηση/ζήτηση στη LeuPay και MyPOS, οπότε μάλλον δεν επαρκεί το προσωπικό και χρειάζονται περισσότερο χρόνο για να εκτελέσουν στις ίδιες διαδικασίες, οπότε πρέπει να κάνεις λίγο υπομονή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη τη στιγμη δεν λειτουργεί ούτε το site της leupay ουτε η καρτα ουτε τπτ.. ελπίζω να ειναι κατι προσωρινο...


Αυτη τη στιγμη δεν λειτουργεί ούτε το site της leupay ουτε η καρτα ουτε τπτ.. ελπίζω να ειναι κατι προσωρινο...

Eπανήλθε !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στις καρτελες που ανεβασα τα αρχεια μου γραφει confirmed ειναι ολα ενταξει η να τα ξαναστελω ;

Αφού είναι όλα confirmed, δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι άλλο παρά υπομονή μέχρι να τα εξετάσουν και να προχωρήσουν τις διαδικασίες με την αποστολή της κάρτας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν ,παρέλαβα την leupay card με απλό ταχυδρομείο μέσα σε μία βδομάδα και τελειωσα με την ενεργοποίηση. Το θέμα είναι ότι προσπαθώ να προσθέσω τον λογαριασμό στο paypal βάζοντας το iban και μου εμφανίζει το παρακάτω:

 

Sorry, we’re unable to link that bank because it is disabled. Please try another bank.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίεργο αυτό.

 

Λέτε να σταμάτησαν να την υποστηρίζουν όπως ακριβώς έκαναν και με την payoneer?

 

Να θυμίσω ότι πριν 1-2 χρόνια η paypal σταμάτησε να δέχεται τους τραπεζικούς λογαριασμούς της payoneer

λέγοντας ότι δεν μπορεί να εγγυηθεί την ασφάλεια του paypal λογαριασμού σας λόγω του ότι η payoneer δίνει virtual IBAN.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν ,παρέλαβα την leupay card με απλό ταχυδρομείο μέσα σε μία βδομάδα και τελειωσα με την ενεργοποίηση. Το θέμα είναι ότι προσπαθώ να προσθέσω τον λογαριασμό στο paypal βάζοντας το iban και μου εμφανίζει το παρακάτω:

 

Sorry, we’re unable to link that bank because it is disabled. Please try another bank.

 

Το ΙΒΑΝ το εισάγεις χωρίς κενά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα το paypal τηλεφωνο και έπρεπε να το ρυθμίσουν ,αλλιώς δεν έμπαινε.Το ίδιο έκανε και ένας φίλο μου. Αν και σχεδόν όλοι το ξέρετε , η leupay είναι στη Μάλτα (όχι Λουξεμβούργο) ,με ό,τι αυτό συνεπάγεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει διαφορά στις δύο παρακάτω περιπτώσεις;

 

α. Αποστολή εμβάσματος απο ελληνικό λογαριασμό ευρώ σε λογαριασμό της LeuPay με νόμισμα ευρώ και μετά χρέωση της κάρτας που είναι συνδεδεμένη με αυτόν τον λογαριασμό, για αγορά σε λίρες Αγγλίας(είτε κατευθείαν, είτε μέσω PayPal)

 

β. Αποστολή εμβάσματος απο ελληνικό λογαριασμό ευρώ σε λογαριασμό της LeuPay με νόμισμα λίρες Αγγλίας και μετά χρέωση της κάρτας που είναι συνδεδεμένη με αυτόν τον λογαριασμό, για αγορά σε λίρες Αγγλίας(είτε κατευθείαν, είτε μέσω PayPal)

 

Υπάρχει διαφορά στα παραπάνω; Θέλω να κάνω μια αγορά 450 λίρες Αγγλίας. Να τον κάνω με τον τρόπο α. ή να δημιουργήσω λογαριασμό με λίρες Αγγλίας και να ζητήσω έκδοση άλλης κάρτας γι' αυτόν τον λογαριασμό και να κάνω τον τρόπο β.;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει διαφορά στις δύο παρακάτω περιπτώσεις;

 

α. Αποστολή εμβάσματος απο ελληνικό λογαριασμό ευρώ σε λογαριασμό της LeuPay με νόμισμα ευρώ και μετά χρέωση της κάρτας που είναι συνδεδεμένη με αυτόν τον λογαριασμό, για αγορά σε λίρες Αγγλίας(είτε κατευθείαν, είτε μέσω PayPal)

 

β. Αποστολή εμβάσματος απο ελληνικό λογαριασμό ευρώ σε λογαριασμό της LeuPay με νόμισμα λίρες Αγγλίας και μετά χρέωση της κάρτας που είναι συνδεδεμένη με αυτόν τον λογαριασμό, για αγορά σε λίρες Αγγλίας(είτε κατευθείαν, είτε μέσω PayPal)

 

Υπάρχει διαφορά στα παραπάνω; Θέλω να κάνω μια αγορά 450 λίρες Αγγλίας. Να τον κάνω με τον τρόπο α. ή να δημιουργήσω λογαριασμό με λίρες Αγγλίας και να ζητήσω έκδοση άλλης κάρτας γι' αυτόν τον λογαριασμό και να κάνω τον τρόπο β.;;

 

Δε νομίζω ότι υπάρχει καμία διαφορά. Εφόσον από όσο ξέρω η Leupay δεν χρεώνει προμήθεια στη μετατροπή συναλλάγματος. Η όποια διαφορά στην ισοτιμία θα οφείλεται μόνο στη χρονική συγκυρία. Στείλε τα Ευρώ σου στο λογαριασμό των Ευρώ της Leupay και μην το ψάχνεις. Εννοείται φυσικά ότι σε κάθε περίπτωση θα στείλεις έμβασμα σε Ευρώ όπου κι αν το στείλεις γιατί αν τολμήσεις να στείλεις άλλο νόμισμα΄εξαρχής από τον εδώ λογαριασμό σου θα σε περιμένει μια δυσάρεστη έκπληξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεχασα το Pin της καρτας. Εχω στειλει απο την παρασκευη δυο email και δεν εχω παρει απαντηση. Μηπως ξερει κανεις τι πρεπει να κανω με παρομοια εμπειρια?

 

Μολις το βρηκα στα faq του site. Παραθετω για να υπαρχει και εδω. (Αρνητικη εντυπωση που δεν απαντησαν στα email)

 

If you have forgotten your PIN, please send SMS with text: leupay and the last 6 digits of your card number (example: leupay 123456), to number +359 886 17 00 11. Once you do so, you will receive SMS with your PIN.

Please note, that the SMS must be sent from your mobile number registered to your LeuPay account.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...