Προς το περιεχόμενο

LeuPay MasterCard και LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωχ,τωρα ποια είναι ή καλύτερη λύση για άμεσο εμβάσμα;Έχω και μία προπληρωμενη της πειραιως κάνει για την δουλειά που την θέλω;

Το κακό με αυτήν είναι ή προμήθεια σε κάθε φορτιση

 

Ακόμα βλέπω την κάρτα της revolut και αφού έχει τραβήξει 1 ευρώ και έχω κάνει την επιβεβαίωση ,να γράφει --αναμενεται έγκριση---

Μήπως πρέπει να κάνω εγώ κάτι για την επιστροφή του 1€ ?

Ok για το πρώτο ερώτημα και ευχαριστώ.Η αλήθεια είναι ότι δεν το κοίταξα καθόλου και προτίμησα την εύκολη λύση(ένοχος δηλώνω )

Για το δεύτερο ερώτημα έχουμε καμιά απάντηση ,γιατί λίγο που κοίταξα δεν βλέπω κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ok για το πρώτο ερώτημα και ευχαριστώ.Η αλήθεια είναι ότι δεν το κοίταξα καθόλου και προτίμησα την εύκολη λύση(ένοχος δηλώνω )

Για το δεύτερο ερώτημα έχουμε καμιά απάντηση ,γιατί λίγο που κοίταξα δεν βλέπω κάτι;

Σου εγινε η χρεωση του 1 ευρω στη debit της Εθνικής; Αν δεν έγινε, δε μπορείς να κάνεις κάτι με αυτη την κάρτα. Η εικόνα που έχουμε είναι ότι δεν περνάει στη leupay

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής.

 

1.Αρχικά έφτιαξα account στο site της Leupay και τώρα θέλω να στείλω τα δικαιολογητικά που ζητάει για την περαιτέρω πρόσβαση. Όμως κανένας λογαριασμός στο σπίτι δεν είναι στο όνομα μου, θα έχω πρόβλημα με αυτό; Βέβαια το επώνυμο μου είναι το ίδιο με του πατέρα μου που γράφεται στους λογαριασμούς...

 

2. Για το κόστος φόρτισης, στη revolut είναι 1 ευρώ, στη leupay πόσο είναι;

 

3. Μπορούμε να κάνουμε έμβασμα μέσω ελληνικής visa ή μόνο μέσω e-banking;

 

4. Αν ισχύουν και οι δύο παραπάνω τρόποι φόρτισης το κόστος φόρτισης είναι διαφορετικό για καθέναν;

 

5. Σε πόσες μέρες εμφανίζονται τα χρήματα στη leupay; 

 

Υ.Γ.: Γνωρίζω ότι τα ερωτήματα μου έχουν απαντηθεί αρκετές φορές και ζητώ εκ των προτέρων συγνώμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ΥΓ γιατι το εγραψες; Αν γνωριζεις οτι εχουν απαντηθει, θα γνωριζεις και τις απαντησεις

 

Προφανώς καταλαβαίνεις ότι μου είναι δύσκολο να ψάξω να βρω τις απαντήσεις στις προηγούμενες 140 σελίδες του thread για αυτό το λόγο ζητάω κατανόηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου εγινε η χρεωση του 1 ευρω στη debit της Εθνικής; Αν δεν έγινε, δε μπορείς να κάνεις κάτι με αυτη την κάρτα. Η εικόνα που έχουμε είναι ότι δεν περνάει στη leupay

Όχι φίλε μου η χρέωση έγινε όπως έγραψα και ποιο πριν στην revolut κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το δεύτερο ερώτημα έχουμε καμιά απάντηση ,γιατί λίγο που κοίταξα δεν βλέπω κάτι;

 

Εγώ τουλάχιστον δε μπορώ να σου το απαντήσω, γιατί δεν βρήκα ποτέ κανένα καλό λόγο να συνδέσω τη Revolut στη Leupay. Αντιθέτως βρήκα έναν πολύ καλό λόγο να μην το κάνω: δεσμεύει τσάμπα μια από τις 5 διαθέσιμες θέσεις για σύνδεση καρτών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τουλάχιστον δε μπορώ να σου το απαντήσω, γιατί δεν βρήκα ποτέ κανένα καλό λόγο να συνδέσω τη Revolut στη Leupay. Αντιθέτως βρήκα έναν πολύ καλό λόγο να μην το κάνω: δεσμεύει τσάμπα μια από τις 5 διαθέσιμες θέσεις για σύνδεση καρτών.

Έχεις απόλυτο δίκιο φίλε μου ,δεν υπάρχει ουσιαστικός λόγος να το κάνεις αφού και ή δύο κάρτες είναι για εναν σκοπό ( τουλάχιστον για εμένα - αγορά από εξω-)

Στο ποιο προηγούμενο ποστ το ανεφερα και αυτό.

Ο λόγος που το έκανα είναι μόνο και μόνο να δω την διαδικασία ενεργοποιησης αφού ή κάρτα της εθνικής δεν περνούσε.

Τεσπα

Πάντως εγώ την κάρτα της Εθνικής την έκανα διαγραφή και έμεινα με αλλες 4 θέσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς καταλαβαίνεις ότι μου είναι δύσκολο να ψάξω να βρω τις απαντήσεις στις προηγούμενες 140 σελίδες του thread για αυτό το λόγο ζητάω κατανόηση...

Μπορεις να χρησιμοποιησεις την αναζητηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια γιατι οι περισσοτεροι χρησιμοποιουν revolut και οχι leupay; Και εγω revolut χρησιμοποιω, αλλα διαβασα οτι η leupay δεχεται top up κατευθειαν απο καρτα και οχι με εμβασμα, και ετσι μπορεις να εχεις τα λεφτα στη leupay αμεσα και οχι να περιμενεις 2-5 εργασιμες.. Εχει μειονεκτηματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνοιξα λογαριασμό και παρήγγειλα την κάρτα. Δύο ερωτήσεις: Έχει παραγγείλει κανείς την κάρτα πρόσφατα να μου πει πόσες μέρες του πήρε να έρθει (με απλό ταχυδρομείο); Επίσης, βλέπω ότι η κάρτα είναι prepaid. Δεν έχει καμιά χρέωση φόρτισης, έτσι; Παρά μόνο το ποσό που ζητάει η ελληνική τράπεζα για να στείλει το έμβασμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνοιξα λογαριασμό και παρήγγειλα την κάρτα. Δύο ερωτήσεις: Έχει παραγγείλει κανείς την κάρτα πρόσφατα να μου πει πόσες μέρες του πήρε να έρθει (με απλό ταχυδρομείο); Επίσης, βλέπω ότι η κάρτα είναι prepaid. Δεν έχει καμιά χρέωση φόρτισης, έτσι; Παρά μόνο το ποσό που ζητάει η ελληνική τράπεζα για να στείλει το έμβασμα.

1. Δεκα μερες εκανε σε μενα.

2. Σωστα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια,ξερει κανενας , οταν η leupay κανει χρεωση την χρεωστικη που εχεις συνδεσει ,και στελνει ενα 4ψηφιο κωδικο για verify , σε ποσες μερες φαινετε στην τραπεζα της χρεωστικης για να μου πουνε τον κωδικο και να κανω verify την χρεωστικη της αττικα που εχω συνδεμενη ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...