Προς το περιεχόμενο

LeuPay MasterCard και LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ζοριζονται ε? Για τις προμηθειες των κωλοτραπεζων ομως δεν βλεπω να κανουν κατι....

 

Εχουμε βαλει συνεταιρο τον κυριο σαλλα που πηρε ολες τις τραπεζες τζαμπα και τωρα ρουφαει το αιμα... Ευτυχως υπαρχουν και αλλες λυσεις αλλα μονο για ηλεκτρονικο εμποριο. Οχι για μηχανακι pos τουλαχιστον απο οσο ξερω. Αλλα το ψαξιμο συνεχιζεται

 

Μας εχουν με cc, με προμηθειες μονοπωλιακες, με φορους υπερβολικους, και το παιζουν και cowboyδες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Η myPOS 2% περίπου προμήθεια δεν έβαζε για τις συναλλαγές που πέρναγε (δεν ανοίγει το site να δώ τον πίνακα χρεώσεων);

Αν ναι,είναι παραπλήσιο ή κατά περίπτωση ακριβότερο των ελληνικών τραπεζών.

Ο μόνος λογικός λόγος να το πάρεις ήταν για να αποφύγεις τα cc και επιπρόσθετα να επιλέγεις εσύ εάν θα δηλώσεις τις πωλήσεις που έκανες.

Αν δεν είχες σκοπό να κλέψεις δεν σε επηρεάζει καθόλου ο έλεγχος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μιλαω για μη δηλωση και κλοπη. Μιλαω για τις προμηθειες των τραπεζων

 

Και μην μασατε με τα ψεματα που λενε πως χρεωνουν 2℅

 

Για δοκιμασε σαν μικρη νεα επιχειρηση να παρεις... Και και θα δεις πως σχεδον φτανει το 5℅ μαζι με τα κερατιατικα για τον λογαριασμο.

 

Συνεταιροι δηλαδη... Θα τους μαλωνε ο Αλεξιαδης ε?

 

Για τις προμηθειες σε μεταφορα απο μια τραπεζα σε αλλη? Τουμπεκι και κει... Σε ολη την ευρωπη αυτο ειναι δωρεαν αλλα για τις υπερτραπεζες μας οχι

 

Μηπως ειναι παραλογο να πληρωνουμε 1 ευρω προμηθεια να στειλουμε στο paypal και 4 ευρω να λαβουμε χρηματα απο αλλη ελληνικη τραπεζα? Τωρα το "κατεβασαν" στα 3... Και ολες μαζι το ιδιο τιμολογιο. Μονοπώλιο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή τα εμβάσματα από τον λογαριασμό που σου βάζουν τα funds από τα mypos είναι δωρεάν;

Το έμβασμα από τράπεζα σε τράπεζα στην μάλτα που από ότι βλέπω είναι αυτή η sata bank είναι δωρεάν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με το LeuPost (εικονική κάρτα, μέσω εφαρμογής)

 

Συνέδεσε ο αδερφός μου μια Χρεωστική Πειραιώς MasterCard (που σύμφωνα με τις πληροφορίες που δίνετε στο φόρουμ γίνεται αποδεκτή από το σύστημα της LeuPay) στην εφαρμογή LeuPay Wallet.

Στη συνέχεια πάτησε να γίνει επαλήθευση της κάρτας και μετά από λίγο κοιτάξαμε στις κινήσεις

του λογαριασμού του στην τράπεζα.

Στις κινήσεις που δεν είναι ακόμα ολοκληρωμένες, εμφανίσθηκε η γνωστή χρέωση με το 1 ευρώ.

Στην περιγραφή της κίνησης, παρουσιάστηκε η παρακάτω μορφή:

Αγορά -LEUPAY.EU CODE 0000 000000000 XX00000000000000

(όπου το 0 αντιστοιχεί σε νούμερα και το X σε γράμματα)

 

Δοκιμάσαμε να βάλουμε στο πεδίο επαλήθευσης της εφαρμογής το τετραψήφιο νούμερο που ακολουθεί τη λέξη CODE (αυτό που υπογραμμίζω πιο πάνω) και ο κωδικός έγινε άμεσα δεκτός ενώ η κατάσταση της κάρτας άλλαξε και έγινε Verified. Μάλιστα το 1 ευρώ που χρεώθηκε στον λογαριασμό της κάρτας, πιστώθηκε και αυτό άμεσα στην εικονική κάρτα του LeuPost.

 

Όλα καλά μέχρι εδώ. Και πάνω που νομίζαμε ότι δε χρειάζεται κάτι άλλο, δοκίμασε να φορτίσει την εικονική κάρτα με 10 ευρώ και του έβγαλε μήνυμα ότι η συναλλαγή απορρίφθηκε από τον εκδότη της κάρτας.

Έχει παρουσιαστεί αυτό και σε άλλους και αν ναι, για πιο λόγο;

Μήπως έχει να κάνει με το γεγονός ότι οι διαδικασίες έγιναν όλες μαζί γρήγορα και λόγω της πρώτης χρήσης

χρειάζεται κάποιος έλεγχος από την τράπεζα; Θυμίζω ότι η συναλλαγή δεν ήταν στις ολοκληρωμένες

αλλά σε αυτές που είναι προς επεξεργασία.

Να το πω διαφορετικά. Ενώ το διαθέσιμο υπόλοιπο είχε ενημερωθεί, το λογιστικό όχι ακόμα.

Καμιά γνώμη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια,

 

Εχω στο paypal συνδεδεμενο με καρτα χρεωστικη της Πειραιως και μετα απο συνομιλια με το paypal μου συνδεσαν και τον λογαριασμο της Πειραιως.

Μεχρι εδω καλα.

Ειχα βγαλει και μια LEUPAY.

Επειδη εχω καποια λεφτα στο paypal πως μπορω να τα μεταφερω στη LEUPAY ετσι ωστε να τα χρεισιμοποιησω μετα μεσω της φυσικης καρτας LEUPAY που εχω?

Κοινως ΔΕΝ θελω να τα μεταφερω στη Πειραις αλλα να μπορω να τα χρεσιμοποιησω ΜΟΝΟ μεσω της φυσικης καρτας LEUPAY που εαν εχω καταλαβει καλα μπορω να την δωσω για να αγορασω κατι σε οποιοδηποτε φυσικο καταστημα...σωστα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πας μέσα στο paypal και κάνεις προσθήκη τραπεζικού λογαριασμού. Σε αντίθεση με τους ελληνικούς λογαριασμούς, κάνεις copy paste το iban σου (στην Leupay) και πατάς συνέχεια και το παίρνει αμέσως, δεν θέλει τηλ. όπως έκανε με την Πειραιώς. Μετά κλασσικά withdraw funds διαλέγεις τον λογαριασμό που θες να πιστωθούν τα χρήματα και από 24-48 ώρες τα βλέπεις στην Leupay. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πας μέσα στο paypal και κάνεις προσθήκη τραπεζικού λογαριασμού. Σε αντίθεση με τους ελληνικούς λογαριασμούς, κάνεις copy paste το iban σου (στην Leupay) και πατάς συνέχεια και το παίρνει αμέσως, δεν θέλει τηλ. όπως έκανε με την Πειραιώς. Μετά κλασσικά withdraw funds διαλέγεις τον λογαριασμό που θες να πιστωθούν τα χρήματα και από 24-48 ώρες τα βλέπεις στην Leupay. 

 

Δεν παιζει ρολο που εχω ηδη εναν λογαριασμο τραπεζης στο paypal? εννοω , σου δινει το Paypal την δυνατοτητα να προσθεσεις και 2ο τραπεζικο λογαριασμο?

 

ΥΓ με την φυσικη καρτα ΕΦΟΣΟΝ βαλω λεφτα μπορω να αγορασω σε φυσικο καταστημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πας μέσα στο paypal και κάνεις προσθήκη τραπεζικού λογαριασμού. Σε αντίθεση με τους ελληνικούς λογαριασμούς, κάνεις copy paste το iban σου (στην Leupay) και πατάς συνέχεια και το παίρνει αμέσως, δεν θέλει τηλ. όπως έκανε με την Πειραιώς. Μετά κλασσικά withdraw funds διαλέγεις τον λογαριασμό που θες να πιστωθούν τα χρήματα και από 24-48 ώρες τα βλέπεις στην Leupay.

Σήμερα προσθεσα τραπεζικό λογαριασμό ελληνικής τραπεζας στο paypal αμεσα. Μαλλον αλλαξε και αυτο με τη χαλάρωση
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω πολυ!

Γεια σ ολους.Μόλις σύνδεσα το paypal μου με τραπεζικο λογαριασμο και μου δειχνει  account type ως checking.  Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το paypal ή απλά θέλει χρόνο για να γίνει ενεργός; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Checking και savings account είναι αντίστοιχα με τα δικά μας ταμιευτήριο και τρεχούμενο, είναι απλά ο τύπος του λογαριασμού

Σε ευχαριστώ πολύ!Πρεπει να πάω και στο ebay να συνδεσω και το paypal  απο εκει σωστα? Συγγνωμη αν ειναι χαζες οι ερωτησεις αλλα ειμαι καινουργια σε ολα αυτα και  προσπαθω να βγαλω ακρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα προσθεσα τραπεζικό λογαριασμό ελληνικής τραπεζας στο paypal αμεσα. Μαλλον αλλαξε και αυτο με τη χαλάρωση

Είσαι γίγαντας δοκίμασα έναν λογαριασμό της εθνικής και πέρασε αέρα! Βαριόμουνα τόσο πολύ να πάρω τηλ που δεν τον πέρασα ποτέ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά ότι ισχύει στο θέμα γεμίσματος για το LeyPost (εικονική κάρτα) ισχύει και για το LeuPay (με φυσική κάρτα).

Χρεωστική VISA της Πειραιώς δεν έγινε αποδεκτή.

Χρεωστική MasterCart της Πειραιώς, έγινε αποδεκτή άμεσα, δες αυτό το post λίγο πιο πάνω.

 

Τα νεότερα σε σχέση με ότι είχα γράψει είναι ότι την επόμενη μέρα (χθες) έγινε φόρτιση.

Στο καπάκι όμως που δοκιμάστηκε νέα φόρτιση, πάλι έβγαζε μήνυμα απόρριψης.

Σήμερα πάλι, έγινε μία φόρτιση αλλά δεύτερη δε μπορεί να γίνει!

 

Υπάρχει μήπως κάποιος περιορισμός για μία φόρτιση ανά μέρα; :mellow:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...