Προς το περιεχόμενο

LeuPay MasterCard και LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, dimitris49 είπε

μάλλον λόγο τον προβλημάτων πού αντιμετωπίζουν δεν μπορούν προσωρινά να σου κάνουν ανανέωση την κάρτα , προσπάθησες να βγάλεις καινούργια ?

Ναι, αλλά θέλει επιβεβαίωση ταυτότητας, ποτέ δεν μπόρεσα να κάνω. Όλο σφάλμα δικτύου.. Ενώ στη Leupay έχω κάνει.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, Ekwesh είπε

Ναι, αλλά θέλει επιβεβαίωση ταυτότητας, ποτέ δεν μπόρεσα να κάνω. Όλο σφάλμα δικτύου.. Ενώ στη Leupay έχω κάνει.. 

δοκιμασε με 3/4G

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

είμαι κάτοχος LeoPay κάποιους μήνες τώρα. Στην αρχή ημουν ΟΚ με τις χρεώσεις. Πλέον, και αφού το Iban έγινε Βουλγάρικο, κάθε φορά που αγοράζω κάτι από Ebay, έχω μια χρέωση λόγω μετατροπής BGN to Euros. Το paypal έχει οριστεί σε euro, ο Leopay λογαριασμός επίσης. Έχω στειλει στο σαπορτ και αναμενω απαντηση. Είδα οτι και άλλα παιδια εχουν το ιδιο πρόβλημα. έχει βγάλει κάποιος άκρη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η τράπεζα μου τις κάνει τις μετατροπές. Το πρόβλημα είναι οτι για καποιον λογο η τράπεζα μου αναγνωρίζεται στο πειπαλ με BGN και όχι Euro.

ενώ στον λογαριασμό φαίνεται ξεκάθαρα ο λογαριασμός με ευρώ.

Επεξ/σία από pita_kontosouvli
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι. Με κάρτα είτε συνδεδεμένη στο PayPal, είτε με απευθείας αγορά στο ebay ( χωρίς μεσάζοντα το PayPal).

Ακόμα και όταν βάζω η μετατροπή να γίνει από την τράπεζα μου, έχω άκυρη μετατροπή/χρέωση από Βουλγαρικό νόμισμα σε Ευρώ.

Πχ χθες έγινε πληρωμή μέσω PayPal, ενώ είχα σαν τελικό κόστος τα 230 ευρώ, η κάρτα μου χρέωσε ακόμα 13.

 

 

paypal2.PNG

 

paypal.JPG

Επεξ/σία από pita_kontosouvli
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, pita_kontosouvli είπε

Ναι. Με κάρτα είτε συνδεδεμένη στο PayPal, είτε με απευθείας αγορά στο ebay ( χωρίς μεσάζοντα το PayPal).

Ακόμα και όταν βάζω η μετατροπή να γίνει από την τράπεζα μου, έχω άκυρη μετατροπή/χρέωση από Βουλγαρικό νόμισμα σε Ευρώ.

Πχ χθες έγινε πληρωμή μέσω PayPal, ενώ είχα σαν τελικό κόστος τα 230 ευρώ, η κάρτα μου χρέωσε ακόμα 13.

paypal2.PNG

paypal.JPG

Αυτή την μετατροπή που έχεις ποσταρει την έκανε το παυπαλ και οχι η κάρτα σου ή η τράπεζα σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία, άντε ότι την κάνει την μετατροπή το Πέιπαλ.

Σχεδόν όλες οι αγορές μου στο ebay γίνονται επιτόπου μέσω κάρτας - σε ευρώ - και δεν εμπλέκεται το Ebay.

Πχ στο screenshot. 

Είναι αγορά από την Leopay - σε ευρώ. Δεν εμπλέκεται πουθενά το πειπαλ.

Ακόμα και σε αυτές τις αγορές, έχω την χρέωση από Λέβα σε ευρώ.

 

paypal2.PNG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν φταιει η leopay γι'αυτο, ειναι ξεκαθαρα προβλημα στις ρυθμισεις μετατροπης του paypal οπως σου ειπαν.

Ετσι οπως το εχεις τωρα, διπλοχρεωνεσαι τζαμπα και βερεσε την διπλη μετατροπη απο EUR σε BGN και τουμπαλιν.

(το ebay, χρησιμοποιει το paypal απο πισω, οπως φαινεται και στην χρεωση στην καρτα σου, εκει που αναγραφει ποιος χρεωνει τι).

Και δεν φταις ουτε εσυ, ειναι γνωστη λαμογια του paypal που βγαζει απειρα εξτραδακια με αυτο το κολπακι, μεχρι να το καταλαβουν οι χρηστες...

Εχει "κρυψει στο πηγαδι" στο νεο interface την σχετικη ρυθμιση και το εχουν κραξει γι'αυτο πολλακις αλλα δεν ιδρωνει το αυτι τους.

Πας με την σειρα αυτη, γιατι αν ψαξεις στο ιντερνετ, θα χαθεις με τις αλλαγες που εχουν κανει >
settings - preapproved payments - κατω αριστερα λεει "manage preapproved payments"

Εκει αλλαξε την μετατροπη να την κανει η καρτα/τραπεζα σου και οχι το paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους έχουν την ελληνική έκδοση του paypal, η διαδρομή είναι:

Γρανάζι/Πληρωμές/Διαχείριση επαναλαμβανόμενων πληρωμών/κάτω αριστερά, πατάμε το "Διαχείριση αυτόματων πληρωμών"/εμφανίζεται η γνωστή σελίδα από το παλιό interface που αντιστοιχεί στο "My preapproved payments"/Set Available Funding Sources/στη νέα σελίδα πατάμε Converion Options σε κάθε συνδεδεμένη κάρτα και επιλέγουμε "Bill me ..."

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, pita_kontosouvli είπε

Η τράπεζα μου τις κάνει τις μετατροπές.

Οταν κανει η τραπεζα τις μετατροπες, δε σου δινει το PP ισοτιμιες στην αποδειξη πληρωμης. 

Την ισοτιμια που χρεωθηκες, θα τη δεις στην κινηση της τραπεζας 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, makfil είπε

Για όσους έχουν την ελληνική έκδοση του paypal, η διαδρομή είναι:

Γρανάζι/Πληρωμές/Διαχείριση επαναλαμβανόμενων πληρωμών/κάτω αριστερά, πατάμε το "Διαχείριση αυτόματων πληρωμών"/εμφανίζεται η γνωστή σελίδα από το παλιό interface που αντιστοιχεί στο "My preapproved payments"/Set Available Funding Sources/στη νέα σελίδα πατάμε Converion Options σε κάθε συνδεδεμένη κάρτα και επιλέγουμε "Bill me ..."

Για δοκιμαστε αυτο το λινκ https://www.paypal.com/signin?returnUri=https%3A%2F%2Fwww.paypal.com%2Fcgi-bin%2Fwebscr%3fcmd%3d_profile-merchant-pull-funding%26CALL_FORM_UPDATE%3dfalse

Αφου κανετε login σας βγαζει κατευθειαν εκει που περιγραφει ο makfil

Αν λειτουργει και σε εσας κρατειστε το σε σελιδοδεικτη

Επεξ/σία από alfeios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, alfeios είπε

Για δοκιμαστε αυτο το λινκ https://www.paypal.com/signin?returnUri=https%3A%2F%2Fwww.paypal.com%2Fcgi-bin%2Fwebscr%3fcmd%3d_profile-merchant-pull-funding%26CALL_FORM_UPDATE%3dfalse

Αφου κανετε login σας βγαζει κατευθειαν εκει που περιγραφει ο makfil

Αν λειτουργει και σε εσας κρατειστε το σε σελιδοδεικτη

Εμένα πάντως μου βγάζει να φτιάξω καινούριο κωδικό πρόσβασης, φυσικά δεν προχώρησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...