Προς το περιεχόμενο

LeuPay MasterCard και LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

εν το μεταξυ στη satabank πανε αργα αλλα δουλιτσα γινεται - update 12/03/19

Online submission tool

Satabank is now able to support the return of funds process through its online banking system. A new information submission tool will shortly be accessible via customers’ online accounts. The tool is headed "Funds Return"

It is essential that customers do notsubmit information through this tool until they are instructed to do so.

The submission can only be made once, and we would therefore ask that customers take care when entering their details.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, VICKR είπε

εν το μεταξυ στη satabank πανε αργα αλλα δουλιτσα γινεται - update 12/03/19

Online submission tool 

Satabank is now able to support the return of funds process through its online banking system. A new information submission tool will shortly be accessible via customers’ online accounts. The tool is headed "Funds Return"

It is essential that customers do notsubmit information through this tool until they are instructed to do so.

The submission can only be made once, and we would therefore ask that customers take care when entering their details. 

Εμενα πάντως ακόμα να μου επιστρέψουν το εμβασμα του Οκτωβρίου 2018.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eνημερωτικά αναφέρω πως έμβασμα σε ευρώ απο Revolut έφτασε στη Leopay μέσα σε λιγότερο απο 12 ώρες άνευ εξόδων εκατέρωθεν. 

Επίσης και οι δύο κάρτες χρησιμοποιήθηκαν σε pos καταστημάτων σε πρόσφατο ταξίδι του τριημέρου που πέρασε στην Κωνσταντινούπολη της Τουρκίας απροβλημάτιστα. :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/3/2019 στις 8:31 ΜΜ, krunar είπε

καλησπέρα

μέχρι πριν απο 1 χρόνο χρησιμοποιούσα την leupay για να μεταφέρω λεφτά απο το paypal και να τα τραβάω εδω με την κάρτα.

Πήγα προχτές να βάλω το IBAN της leupay στο Paypal και δεν το δέχεται σαν λογαριασμό αλλα σαν icard και δεν μπορώ να μεταφέρω λεφτά απο το Paypal στην leupay.

Προφανώς θα έχει συμβεί και σε άλλους (αν και με ένα γρήγορο search στο threat δεν βρήκα κάτι).

ξέρετε κάποιο τρόπο να το διορθώσω? αν δεν γίνεται με την Leupay τότε ποια παίζει σίγουρα για withdraw απο paypal σε account και δυνατότητα αναληψης απο ελληνικό ATM?

ευχαριστώ

Τι εννοείς ότι δεν δέχεται το IBAN σαν λογαριασμό αλλά σαν iCard?

Στις 19 Δεκεμβρίου και πιο συγκεκριμένα σ' αυτό το post έχω περιγράψει αναλυτικά το πρόβλημα που αντιμετωπίζω εγώ με το νέο IBAN της LeoPay και τη σωστή καταχώρηση στο PayPal. Μήπως κάτι αντίστοιχο συνέβη και σ' εσένα;

Παρεμπιπτόντως, με αφορμή το σχόλιό σου και ένα refund που μου έγινε πρόσφατα από το PayPal στην κάρτα της LeoPay, πήρα την απόφαση και αφαίρεσα το λογαριασμό μου (έτσι κι αλλιώς παρέμενε unconfirmed όλο αυτό το διάστημα) από το PayPal και τον προσέθεσα από την αρχή. Πλέον, δεν γράφει Intercard Finance Ad, αλλά iCard AD. Τον αναγνωρίζει κανονικά ως checking, έγινε αμέσως αποδοχή στο Direct Debit Mandate για τις SEPA συναλλαγές και πλέον αναμένω να μου στείλει το PayPal τα 2 μικροποσά στο λογαριασμό της LeoPay (θεωρητικά σε 1-2 εργάσιμες μέρες) για να μπορέσω να τον κάνω Confirm. Θα περιμένω μερικές μέρες να δω τι θα γίνει, αλλά πολύ φοβάμαι ότι κι αυτή τη φορά θα κολλήσω εκεί, δεν θα μου έρθουν ποτέ αυτά τα 2 μικροποσά και θα παραμείνει ο λογαριασμός αέναα unconfirmed και άρα άχρηστος σε σχέση με το PayPal. θα δείξει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/3/2019 στις 10:31 ΜΜ, VICKR είπε

τελικα οι leopay μεταφερθηκαν στην icard ?

Χθες το βράδυ είχαν update και οι 2 εφαρμογές (leopay wallet και icard) και υπάρχει πλέον η δυνατότητα να γίνει η μεταφορά.

Το έκανα κιόλας αφού φαίνεται πως το wallet θα εγκαταληφθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, Doubt είπε

Χθες το βράδυ είχαν update και οι 2 εφαρμογές (leopay wallet και icard) και υπάρχει πλέον η δυνατότητα να γίνει η μεταφορά.

Το έκανα κιόλας αφού φαίνεται πως το wallet θα εγκαταληφθεί.

Ζητάει νέα ταυτοποίηση όμως η icard με βιντεοκλήση και αποστολή εγγράφων ενώ ήμουν ήδη ταυτοποιημένος σε Leupay και κατ' επέκταση και σε Leupay Wallet. Δεν το βλέπω να το προχωράω...

Επεξ/σία από theopan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, theopan είπε

Ζητάει νέα ταυτοποίηση όμως η icard με βιντεοκλήση και αποστολή εγγράφων ενώ ήμουν ήδη ταυτοποιημένος σε Leupay και κατ' επέκταση και σε Leupay Wallet. Δεν το βλέπω να το προχωράω... 

Ησουν εξαρχης ταυτοποιημένος στην Icard?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι. Είμαι στη Leupay όωπς έγραψα. Και όταν μιλάνε για μετάβαση του Leupay Wallet σε icard wallet θεωρώ ότι είναι αυτονόητο ότι δεν θα έπρεπε να χρειάζεται εκ νέου ταυτοποίηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μετάβαση έχει νόημα μόνο αν έχεις ήδη icard και για να ανοίξεις λογαριασμό εκεί θα πρέπει να κάνεις ότι σου ζητήσουν, το οποίο με τη σειρά του προβλέπεται από την εκεί νομοθεσία και δεν μας πέφτει λόγος.

Όταν άνοιξα εγώ icard αρκούσε η ταυτότητα, το video chat κι ένας λογαριασμός για επαλήθευση διεύθυνσης. Τώρα πλέον, μάλλον δεν αρκούν αυτά.

20 λεπτά πριν, theopan είπε

όταν μιλάνε για μετάβαση του Leupay Wallet σε icard wallet θεωρώ ότι είναι αυτονόητο ότι δεν θα έπρεπε να χρειάζεται εκ νέου ταυτοποίηση

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οσοι ανοιξαν leupay τοτε δεν γινοταν ταυτοποιηση με καμερα κλπ. η icard κανει ταυτοποιηση με καμερα. αρα οσοι δεν εχουν κανει ταυτοποιηση με καμερα πρεπει να την κανουν για να ανοιξουν icard λογαριασμο.

αλλα terms & conditions η μια υπηρεσια, αλλα η αλλη.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εφόσον είναι έτσι λοιπόν δεν έπρεπε εξαρχής να μιλάνε για "μεταφορά" του Leupay Wallet σε Icard  Wallet. Όφειλαν να πουν ότι το Leupay Wallet απλά κλείνει. Πιστεύω ότι ούτε ένα 10% των χρηστών Leupay Wallet θα μεταβεί σε icard υπό αυτές τις συνθήκες. Απλά θα ξοδέψουν ό,τι έχουν (ή θα τα επιστρέψουν στο πλήρες Leupay) και θα το εγκαταλείψουν.

Επεξ/σία από theopan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...