Προς το περιεχόμενο

LeuPay MasterCard και LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 σχεδόν τίποτα δεν έχει η Revolut (ούτε FCA approved δεν είναι)

 

Μην τα γραφεις οπως σε συμφερουν  !

Η revolut δεν ειναι fca approved γιατι δεν κραταει καπου τα χρηματα μας . Τα χρηματα μας τα διαχειριζεται η optimal payments που ειναι fca approved αλλα μαλλον αυτο δεν το ειδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν είπα ότι δεν ξέρω τί είναι ή δεν μπορώ κι εγώ να γκουγκλάρω,ο τρόπος γραφής που τα προωθείς είναι γνώριμος,αυτό σχολίασα.

 

Και μετά και από αυτό σου το ποστ,προσωπικά έχω πειστεί εντελώς ότι είναι απάτη η φάση.Το αν το ξέρεις και ψαρεύεις κόσμο ή είσαι κι εσύ θύμα/παπαγαλάκι δεν με απασχολεί καθόλου.Άτομο που κάνει λογαριασμούς σε ξένα fora για να γράψει για τη leupay και εταιρεία που αλλάζει domain κάθε λίγους μήνες είναι βασικά γνωρίσματα όλων των πυραμιδοφάσεων.

 

Όποιος θέλει με ακούει,μακριά απο leupay!

 

Αν θέλετε κοιτάξτε για τη revolut,για την οποία επίσης δε βάζω το χέρι μου στη φωτιά,αλλά την έχουν δοκιμάσει πολλοί εδώ και είναι ευχαριστημένοι.Και αν μη τι άλλο,η mary που έγραψε τον οδηγό είναι ξεκάθαρο ότι το έκανε για να βοηθήσει και να διευκολύνει και φαίνεται ότι δεν έχει καμία σχέση.Για σένα και την προσπάθεια που κάνεις να τραβήξεις κόσμο από κάτι δοκιμασμένο σε κάτι άλλο που ΔΕΝ είναι καλύτερο σε τίποτα,δεν μπορώ να πω το ίδιο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην τα γραφεις οπως σε συμφερουν  !

Η revolut δεν ειναι fca approved γιατι δεν κραταει καπου τα χρηματα μας . Τα χρηματα μας τα διαχειριζεται η optimal payments που ειναι fca approved αλλα μαλλον αυτο δεν το ειδες.

 

το έγραψα.. έχει μπροστινούς. whatever.. όποια υπηρεσία βολευει τον καθένα να κάνει τη δουλεία του. 

Δεν είπα ότι δεν ξέρω τί είναι ή δεν μπορώ κι εγώ να γκουγκλάρω,ο τρόπος γραφής που τα προωθείς είναι γνώριμος,αυτό σχολίασα.

 

Και μετά και από αυτό σου το ποστ,προσωπικά έχω πειστεί εντελώς ότι είναι απάτη η φάση.Το αν το ξέρεις και ψαρεύεις κόσμο ή είσαι κι εσύ θύμα/παπαγαλάκι δεν με απασχολεί καθόλου.Άτομο που κάνει λογαριασμούς σε ξένα fora για να γράψει για τη leupay και εταιρεία που αλλάζει domain κάθε λίγους μήνες είναι βασικά γνωρίσματα όλων των πυραμιδοφάσεων.

 

Όποιος θέλει με ακούει,μακριά απο leupay!

 

Αν θέλετε κοιτάξτε για τη revolut,για την οποία επίσης δε βάζω το χέρι μου στη φωτιά,αλλά την έχουν δοκιμάσει πολλοί εδώ και είναι ευχαριστημένοι.Και αν μη τι άλλο,η mary που έγραψε τον οδηγό είναι ξεκάθαρο ότι το έκανε για να βοηθήσει και να διευκολύνει και φαίνεται ότι δεν έχει καμία σχέση.Για σένα και την προσπάθεια που κάνεις να τραβήξεις κόσμο από κάτι δοκιμασμένο σε κάτι άλλο που ΔΕΝ είναι καλύτερο σε τίποτα,δεν μπορώ να πω το ίδιο.

 

αν έχεις e-banking σε Ελληνική τράπεζα και πας να κάνεις έμβασμα στο SWIFT / BIC: IPEULULL ή IPEULULLXXX το e-banking της Ελληνικής τράπεζας θα σου βγάλει κατευεθείαν το όνομα iPay International SA.

 

αυτό και μόνο αρκεί... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είπα ότι δεν ξέρω τί είναι ή δεν μπορώ κι εγώ να γκουγκλάρω,ο τρόπος γραφής που τα προωθείς είναι γνώριμος,αυτό σχολίασα.

 

Και μετά και από αυτό σου το ποστ,προσωπικά έχω πειστεί εντελώς ότι είναι απάτη η φάση.Το αν το ξέρεις και ψαρεύεις κόσμο ή είσαι κι εσύ θύμα/παπαγαλάκι δεν με απασχολεί καθόλου.Άτομο που κάνει λογαριασμούς σε ξένα fora για να γράψει για τη leupay και εταιρεία που αλλάζει domain κάθε λίγους μήνες είναι βασικά γνωρίσματα όλων των πυραμιδοφάσεων.

 

Όποιος θέλει με ακούει,μακριά απο leupay!

 

Αν θέλετε κοιτάξτε για τη revolut,για την οποία επίσης δε βάζω το χέρι μου στη φωτιά,αλλά την έχουν δοκιμάσει πολλοί εδώ και είναι ευχαριστημένοι.Και αν μη τι άλλο,η mary που έγραψε τον οδηγό είναι ξεκάθαρο ότι το έκανε για να βοηθήσει και να διευκολύνει και φαίνεται ότι δεν έχει καμία σχέση.Για σένα και την προσπάθεια που κάνεις να τραβήξεις κόσμο από κάτι δοκιμασμένο σε κάτι άλλο που ΔΕΝ είναι καλύτερο σε τίποτα,δεν μπορώ να πω το ίδιο.

 

Καλά χαλάρωσε λίγο αν έχεις πληροφόριες οτι πρόκειται για απάτη πες το και τέλος.

 

Δηλαδη η Mary που έγραψε τον όδηγο για τη Revolut είναι έντάξει και θέλει να βοήθησει και ο Braker1 με τον δικό του οδηγό θέλει να

 

μας παρασύρει.(Τραπεζικός είσαι?)

 

Εδώ χάθηκαν χρήματα απο ελληνικές τράπεζες και δεν μιλαέι κανένας ευτύχως που υπάρχουν τετοιες ενναλακτικές.

 

 

 
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ρε παιδιά σοβαρά εν μέσω cc ρωτάμε ποιο είναι το πλεονέκτημα του να είσαι κάτοχος λογαριασμού Λουξεμβούργου χωρίς να χρειάζεται φυσική παρουσία για να τον ανοιξεις; (που πιά ούτε και έτσι επιτρέπεται οι Ελληνες αντιμετωπίζονται στα ξένα τραπεζικά ιδρύματα περίπου σαν ιδιοκτήτες καρτελ της Λατινικής Αμερικής) 

Αυτό είναι τεράστιο πλεονέκτημα.

Το ερώτημα ειναι αν ειναι αξιόπιστη η εταιρία γιατί αν αποδειχθεί ότι είναι κάθε 1η του μηνός τα 500ρια θα πέφτουν βροχή στην Leupay από Ελλάδα. Αυτο όμως εξετάζουμε και για να πω την αλήθεια αν και έστειλα χρηματα ειμαι πολύ επιφυλακτικός...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως το είπες το μεγάλο πλεονέκτημα ειναι οτι μπόρεις να ανοιξεις λογαριασμο στο εξωτερικό χωρις φυσικη παρουσια.

Το αυτό.

 

Τώρα τουλάχιστον μέχρι να πέρασει κάποιο εύλογο χρονικό διάστημα όλοι τον χρησιμοποιούμε για αγορές απο το εξωτερικό είναι νώρις να πεις αυτός είναι ο νέος μου αποταμιευτικός λογαριασμος.

 

Τα cc δεν προκειται να φύγουν τουλάχιστον για τα επόμενα 2 χρόνια οπότε καποια στιγμη να είστε σιγουροι μπορει να γίνει και ο βασικός μας λογαριασμος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά διάλεξα LeuPay επειδή είχε app για Windows Phone. Την χρησιμοποιώ σχεδόν ένα μήνα, δεν έχω κανένα παράπονο, αλλά δεν βάζω και τίποτα τρελά ποσά μέσα. Ίσα ίσα να κάνω την δουλειά μου. Νομίζω είναι λίγο άδικο κάποια μέλη να ζητάνε εγγυήσεις  από άλλα μέλη (στην προκειμένη περίπτωση από τον Braker1) για το αν είναι ασφαλές να στέλνουν κάθε μήνα 500€. Έλεος, δεν μάθαμε τίποτα από αυτά που γίνονται γύρω μας τα τελευταία 5 χρόνια; 

 

Φιλικά πάντα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω γράψει και σε post μερικές σελίδες πίσω πως εγγύηση για τα χρήματα που έχουμε δεν μας δίνει κανένας. Ούτε οι τράπεζες, ούτε τα ηλεκτρονικά πορτοφόλια, ούτε το στρώμα, ούτε το χρηματοκιβώτιο, ούτε η τσέπη μας.

 

Ο καθένας εξετάζει τις πληροφορίες που λαμβάνει, βλέπει την κατάσταση που επικρατεί στην αγορά, τις εναλλακτικές που του παρουσιάζονται και ανάλογα πράττει.

 

Προσωπικά το θεωρώ λίγο χαζό να χρησιμοποιεί κάποιος τον LeuPay λογαριασμό αποκλειστικά και μόνο για αποταμίευση, άλλωστε δεν δίνουν και κίνητρα (πχ τόκο) για κάτι τέτοιο (αν και έχω μάθει πως κάτι σχεδιάζουν και γι' αυτό)


Btw κοίταζα τις ισοτιμίες που δίνει η Revolut σε σχέση με τη LeuPay….. της Revolut είναι καλύτερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω είναι λίγο άδικο κάποια μέλη να ζητάνε εγγυήσεις  από άλλα μέλη (στην προκειμένη περίπτωση από τον Braker1) για το αν είναι ασφαλές να στέλνουν κάθε μήνα 500€.

 

Γενικότερα εδώ μέσα υπάρχουν πολλοί που ζητάνε τη μάνα τους και τον πατέρα τους.Δεν είναι τυχαίο που στο 90% των thread που ανοίγονται , καταλήγουν σε καβγάδες

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή με τη Leupay μπορείς να μεταφέρεις πχ 100€ από το paypal balance σου

στο ΙΒΑΝ που δίνουν και με την κάρτα τους να ψωνίσεις από amazon ή οπουδήποτε αλλού δεν δέχονται paypal?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή με τη Leupay μπορείς να μεταφέρεις πχ 100€ από το paypal balance σου

στο ΙΒΑΝ που δίνουν και με την κάρτα τους να ψωνίσεις από amazon ή οπουδήποτε αλλού δεν δέχονται paypal?

 

Ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και επειδή καλά τα λόγια αλλά καλύτερες οι αποδείξεις...

 

 

στις συνημμένες φωτογραφίες είναι το αποτέλεσμα αναζήτησης του SWIFT / BIC της iPAY (IPEULULL) μέσα από το web-banking των Πειραιώς, Alpha Bank και Eurobank.

 

post-57234-0-55237500-1448981860_thumb.jpg

post-57234-0-75352700-1448981865_thumb.jpg

post-57234-0-07557900-1448981873_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαζεύτηκε το παρεάκι; Είσαι τουλάχιστον προσβλητικός, αλλά τέλος πάντων, ο καθείς με τους τρόπους του και το μυαλό του.

 

 

Για να τελειώνουμε και να το πούμε και πιο απλά.Όποιος θέλει απλά να κάνει τις αγορές του στο διαδίκτυο βγάζει μια revolut που έχει δοκιμαστεί στο insomnia, ή κάτι αλλο αντίστοιχο και θα βολευτεί μια χαρά.Θεωρώ ότι οι περισσότεροι ανήκουν σε αυτή την κατηγορία.Η leupay για αυτούς δεν είναι σε τίποτα καλύτερη πρακτικά από τη revolut.Ίσα ίσα έχει λίγο χειροτερες ισοτιμίες και κάποιες παραπάνω προμήθειες συν ότι θέλει οπωσδήποτε verification.

 

Όποιος χρησιμοποιήσει τη leupay θα είναι για τον λογαριασμό που παρέχει και ο οποίος ΔΕΝ είναι απαραίτητος για να ψωνίζετε απο εξωτερικό.Εδώ προσπαθούν να μας το περάσουν σαν κάτι πολύ σημαντικό,αλλά η μόνη χρήση του θα είναι όπως έγραψαν για να φυγαδεύσουμε τις περιουσίες μας από τις ελληνικές τράπεζες.Αν θέλει κάποιος να κάνει αυτή τη χρήση,ιδού η Ρόδος ιδού και το πήδημα.Και θα τα στείλει στην έμπιστη ipay,χαχαχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσένα συγκεριμένα σε πήρε η μπάλα,για άλλους το έλεγα κυρίως.

 

 

Για να τελειώνουμε και να το πούμε και πιο απλά.Όποιος θέλει απλά να κάνει τις αγορές του στο διαδίκτυο βγάζει μια revolut που έχει δοκιμαστεί στο insomnia, ή κάτι αλλο αντίστοιχο και θα βολευτεί μια χαρά.Θεωρώ ότι οι περισσότεροι ανήκουν σε αυτή την κατηγορία.Η leupay για αυτούς δεν είναι σε τίποτα καλύτερη πρακτικά από τη revolut.Ίσα ίσα έχει λίγο χειροτερες ισοτιμίες και κάποιες παραπάνω προμήθειες συν ότι θέλει οπωσδήποτε verification.

 

Όποιος χρησιμοποιήσει τη leupay θα είναι για τον λογαριασμό που παρέχει και ο οποίος ΔΕΝ είναι απαραίτητος για να ψωνίζετε απο εξωτερικό.Εδώ προσπαθούν να μας το περάσουν σαν κάτι πολύ σημαντικό,αλλά η μόνη χρήση του θα είναι όπως έγραψαν για να φυγαδεύσουμε τις περιουσίες μας από τις ελληνικές τράπεζες.Αν θέλει κάποιος να κάνει αυτή τη χρήση,ιδού η Ρόδος ιδού και το πήδημα.Και θα τα στείλει στην έμπιστη ipay,χαχαχα.

 

 

Εννοείται θέλει verification για πλήρη χρήση των υπηρεσιών, θα ανοίγει ο καθένας λογαριασμό με IBAN στο Λουξεμβούργο, θα μεταφέρει ή θα του μεταφέρουν χρήματα και δεν θα ξέρει η τράπεζα ποιος είναι… (ωραίος είσαι εσύ).

 

και ποιός σου είπε εσένα πως όλοι θέλουν απλά να ψωνίζουν 100 και 200 euro από τα κινεζομάγαζα που ψωνίζεις ;; 

 

άσε που μπορεί σε μερικές εβδομάδες να ψάχνεις και εσύ IBAN στο εξωτερικό (λέμε τώρα) 

 

και σίγουρα είναι πολύ πιο έμπιστη από τη revolut (μη γράφω πάλι τα ίδια)

 

 ρε μπας και έχεις κανένα referal link και βγάζεις κανένα ψιλό από τις εγγραφές στη revolut ? (τόση μανία πια)  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τι υπηρεσια ειναι η Leupay και αν ειναι αξιολογη ο χρονος και η πορεια θα το δειξει .

Εγω εχω "κρυωσει" με τον τροπο που εχει "σερβιριστει" στο insomnia.gr απο καποιους και λογω αυτου ειμαι καχυποπτος, δηλ. αυτος που αντιπροσωπευει την leupay στην Ελλαδα μπηκε στο φορουμ οχι σαν αντιπροσωπος να πει αυτη ειναι αυτη η υπηρεσια αυτα προσφερει και να ρωτησουμε ολοι να μας απαντησει και να μας πληροφορησει.  Αν ειναι σωστη η Leupay γιατι δεν μπηκε αυτος που την αντιπροσωπευει επωνυμα να την παρουσιασει μονο στελνει παπαγαλακια η κανει τον χρηστη ? Αυτο και μονο ειναι για εμενα καχυποπτο και δεν χρηζει καμμια εμπιστοσυνη . Τα παγαλακια εχουν ξεκινησει απο εκει http://www.insomnia.gr/topic/574635-capital-controls-paypal-ebay-αγορές-εξωτερικού/?p=54433805 και αυτο με εκανε να την αποφυγω σαν επιλογη αλλα ειχε και συνεχεια στο παρον νημα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...