Προς το περιεχόμενο

LeuPay MasterCard και LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γίνεται να φορτίσεις την leupay απευθείας απο ελληνική κάρτα mastercard (δοκιμασμένο-ολες σχεδόν εκτος εθνικής) με προμήθεια 1% επι του ποσού μεταφοράς με ελαχιστη χρέωση 0.50

 

Ισχύει μόνο για χρεωστική mastercard ή και για πιστωτική mastercard;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Με ποιο τρόπο θα μπορούσα άμεσα και με ελάχιστες χρεώσεις να τραβήξω τα λεφτά που έχω στο Leupost? 

-Από Leupost σε Leupay ειπαμε δεν γίνεται.
-Από τη virtual card να κάνω top up στο Revolut,επίσης δεν γίνεται καθώς δεν δέχεται την κάρτα.

-Να κάνω κάποια αγορά με αυτά επίσης προσπάθησα αλλά δεν δέχονται τα χρήματα γιατί ο λογαριασμός μου δεν είναι verified.
Η λύση είναι έμβασμα προς Leupay πχ??(έχω λάβει και ενεργοποιήσει την κάρτα ήδη,άρα θα με συνέφερε) ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει μόνο για χρεωστική mastercard ή και για πιστωτική mastercard;

σιγουρα περνανε χρεωστικες, αλλα δοκιμασε και την πιστωτικη σου και πες μας.

Με ποιο τρόπο θα μπορούσα άμεσα και με ελάχιστες χρεώσεις να τραβήξω τα λεφτά που έχω στο Leupost? 

-Από Leupost σε Leupay ειπαμε δεν γίνεται.

-Από τη virtual card να κάνω top up στο Revolut,επίσης δεν γίνεται καθώς δεν δέχεται την κάρτα.

-Να κάνω κάποια αγορά με αυτά επίσης προσπάθησα αλλά δεν δέχονται τα χρήματα γιατί ο λογαριασμός μου δεν είναι verified.

Η λύση είναι έμβασμα προς Leupay πχ??(έχω λάβει και ενεργοποιήσει την κάρτα ήδη,άρα θα με συνέφερε) ?

δεν ξερω αν γινεται εμβασμα προς leupay και αν γινεται ισως σε χρεωσουν, αν εχεις nfc στο κινητο δοκιμασε αγορα σε pos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει μόνο για χρεωστική mastercard ή και για πιστωτική mastercard;

Στην περίπτωση μου χρεωστική προπληρωμενη mastercard, πιστεύω είναι και  πιο ασφαλές !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλαβα την κάρτα μόλις πριν λίγο -και την ενεργοποίησα- μετά από 20 ημερολογιακές μέρες. Ελληνική πιστωτική (VISA ή Mastercard) έχει δοκιμάσει κανείς να συνδέσει και περνάει ή όχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπάθησες να κάνεις αγορά με την virtual κάρτα της leupost ενώ την είχες φορτισει και δεν έγινε η συναλλαγή; Σου έβγαλε κάποιο μήνυμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα το verification της ελληνικης καρτας ποσα χρηματα μπορω να στειλω ανα ημερα στην leupay card; Διαβασα καπου για 1000€/ημερα, αλλα σε ερωτηση που εκανα στη leupay μου ειπαν 200€. Τι ισχυει τελικα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχει προσπαθησει καποιος να στειλει $ απο το Paypal στον EU λογαριασμο του Leupay?

Μπαινουν κανονικα σε αυτον με την αντιστοιχη ισοτιμια η μπαινουν στον λογαριασμο σε $ που εχω ηδη κανει?

Βλεπω οτι για λογαριασμο σε $ δεν δινει IBAN το Leupay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχει προσπαθησει καποιος να στειλει $ απο το Paypal στον EU λογαριασμο του Leupay?

Μπαινουν κανονικα σε αυτον με την αντιστοιχη ισοτιμια η μπαινουν στον λογαριασμο σε $ που εχω ηδη κανει?

Βλεπω οτι για λογαριασμο σε $ δεν δινει IBAN το Leupay.

Χρηματα απο balance paypal μπαινουν μονο σε συνδεδεμενο με το  paypal τραπεζικο λογαριασμο.
Αρα, υποθετω μπορουν να μπουν μονο στον τραπεζικο λογαριασμο σου leupay που ειναι σε ευρω.
Με την προυποθεση πως τον συνεδεσες ηδη στο  paypal.
 
Σε μενα, ο δευτερος λογαριασμος leupay που ειναι σε δολλαρια δεν μπορεσε να συνδεθει στο  paypal. 
Λογος η μη υπαρξη iban που μου ζητησε το paypal στην προσπαθεια συνδεσης.
 
Απο κει και περα, οταν στελνεις δολλαρια απο paypal σε leupay, δες αν η ισοτιμια αλλαγης δολλαρια σε ευρω ειναι της leupay η του paypal. Δεν το ξερω. 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Χρηματα απο balance paypal μπαινουν μονο σε συνδεδεμενο με το  paypal τραπεζικο λογαριασμο.
Αρα, υποθετω μπορουν να μπουν μονο στον τραπεζικο λογαριασμο σου leupay που ειναι σε ευρω.
Με την προυποθεση πως τον συνεδεσες ηδη στο  paypal.
 
Σε μενα, ο δευτερος λογαριασμος leupay που ειναι σε δολλαρια δεν μπορεσε να συνδεθει στο  paypal. 
Λογος η μη υπαρξη iban που μου ζητησε το paypal στην προσπαθεια συνδεσης.
 
Απο κει και περα, οταν στελνεις δολλαρια απο paypal σε leupay, δες αν η ισοτιμια αλλαγης δολλαρια σε ευρω ειναι της leupay η του paypal. Δεν το ξερω. 

 

Ο λογαριασμος σε EU ειναι ηδη συνδεδεμενος με το Paypal.

 

Εχω κανει ηδη μεταφορες απο Paypal σε Leupay επιτυχως και χωρις κανενα προβλημα.

 

Νομιζα ομως οτι ανοιγωντας λογαριασμο σε $ θα γλιτωνα την ισοτιμια του Paypal που αυτη τη στιγμη ειναι 1 $ > 0.89 ευρω ενω στο Leupay 1 $ > 0,93 ευρω.

 

Μπορει να φαινεται μικρη η διαφορα αλλα οταν το κανεις για χρονια ειναι αρκετο το ποσο.

 

Λογικα υποθετω εαν κανω την μεταφορα θα μπουν με την ισοτιμια της Leupay.

 

Δοκιμαζω και βλεπουμε.

 

Ευχαριστω για την απαντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα το verification της ελληνικης καρτας ποσα χρηματα μπορω να στειλω ανα ημερα στην leupay card; Διαβασα καπου για 1000€/ημερα, αλλα σε ερωτηση που εκανα στη leupay μου ειπαν 200€. Τι ισχυει τελικα;

Τα ποσα φαινονται ξεκαθαρα στον λογαριασμο του καθενα.
Πας cards-cash withdrawal atm and pos
Δειχνει ποσο σε μια αναληψη, σε μια μερα, σε ενα μηνα σε ενα χρονο.
Σε μενα με επαληθευμενη καρτα (card activated and standard account)δειχνει 1000 τη μερα.
Μπες και δες τι λεει σε σενα.
EDIT : αυτο που εγραψα εχει σχεση με αναληψη, οχι με φορτωμα. Γραψε λαθος και υπολογισε ο,τι σου ειπαν.

Ο λογαριασμος σε EU ειναι ηδη συνδεδεμενος με το Paypal.

 

Εχω κανει ηδη μεταφορες απο Paypal σε Leupay επιτυχως και χωρις κανενα προβλημα.

 

Νομιζα ομως οτι ανοιγωντας λογαριασμο σε $ θα γλιτωνα την ισοτιμια του Paypal που αυτη τη στιγμη ειναι 1 $ > 0.89 ευρω ενω στο Leupay 1 $ > 0,93 ευρω.

 

Μπορει να φαινεται μικρη η διαφορα αλλα οταν το κανεις για χρονια ειναι αρκετο το ποσο.

 

Λογικα υποθετω εαν κανω την μεταφορα θα μπουν με την ισοτιμια της Leupay.

 

Δοκιμαζω και βλεπουμε.

 

Ευχαριστω για την απαντηση.

Μακαρι να γινει με την ισοτιμια leupay και να γλυτωσεις σε σχεση με την ισοτιμια paypal.

Εχεις δικιο σε αυτο που λες για την διαφορα.

Λογαριασμοι σε δολλαριο ειναι το αδυναμο σημειο σε ολες τις λυσεις που κυκλοφορησαν μεχρι σημερα. Μακαρι στο εγγυς μελλον να βγει και καποια αλλη, διαφορετικη υπηρεσια που να εξυπηρετει περισσοτερο αυτους που εχουν ποσα σε δολλαρια. Και μενα θα με ενδιεφερε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλαβα την κάρτα μόλις πριν λίγο -και την ενεργοποίησα- μετά από 20 ημερολογιακές μέρες. Ελληνική πιστωτική (VISA ή Mastercard) έχει δοκιμάσει κανείς να συνδέσει και περνάει ή όχι;

απο οτι εχω διαβασει οχι, δοκιμασε και πες μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο οτι εχω διαβασει οχι, δοκιμασε και πες μας.

Μπα δεν το ρισκάρω. Αν είναι όπως η Leupost στην οποία οι κάρτες που συνδέονται δεσμεύουν μια από τις 5 διαθέσιμες θέσεις και ακόμα και αν τις διαγράψεις δε μπορείς να προσθέσεις νέα δε λέει... Για αυτό ρωτάω αν το έχει δοκιμάσει κανείς.

 

Υ.Γ. Από το απόγευμα έγινε και Standard το account μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...