Προς το περιεχόμενο

LeuPay MasterCard και LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

συμφωνω απολυτα μαζι σου, η leupost ειναι οτι ταχυτερο κυκλοφορει στην αγορα για καποιον που θελει να βγαλει καρτα εξωτερικου και μα τη φορτισει αμεσως. το iban που σου δινουν μαζι με τη leupost εχεις βρει που υπαρχει μεσα στην εφαρμογη ; ή πρεπει να ανοιξεις leupay ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν το έχω βρει. Ίσως να το δίνει αφού γίνει το verification με upload διαβατηρίου, αλλά δεν σκοπεύω να κάνω κάτι τέτοιο. Μου αρκούν τα όρια που έχει. Τους "γκρίνιαξα" εδώ μέσα προ καιρού γιατί δεν μου έπαιρνε φόρτιση πάνω από 5€ για κάποιο λόγο από τη webuy, αλλά τελικά μια χαρά φορτίσε και 100€ που ανέβασα. Μένει βέβαια να λυθεί και το ζήτημα του ότι δεν δέχεται σύνδεση άλλης κάρτας ακόμα και αν διαγραφεί κάποια από τις 2 που επιτρέπει. Αυτό είναι μείον γιατί έχει "χαθεί" μια ευκαιρία με μια eurobank που σύνδεσα και η οποία δεν φορτίζει και κάποια στιγμή θα λήξει και η webuy που καταλαμβάνει τη 2η θέση, οπότε το account πάει σε αχρηστία τότε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

verification δεν μου ζηταει, ισως επειδη ο leupay λογαριασμος μου ειναι ηδη standard και ο leupost ανοιξε με το ιδιο νουμερο κινητου. σχετικα με τις καρτες στειλε mail στο support ισως μπορεσουν να σου αφαιρεσουν αυτη που δεν σου περασε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα κι απο εμένα.

κάποιες διευκρινίσεις που θα ήθελα.

η μεταφορά χρημάτων ανάμεσα σε διαφορετικούς λογαριασμούς νομισμάτων του ίδιου χρήστη πχ €->$ χρεώνεται με 0,1€ και εφαρμόζεται η ισοτιμία που αναφέρεται στο site ¨η υπάρχει και κάποιο έξοδο μετατροπής νομίσματος;

 

στο site αναφέρει : μεταφορά σε λέβα βουλγαρίας 0,5€. δηλαδή αν στείλω έμβασμα σε λέβα σε βουλγάρικη τράπεζα θα με χρεώσει με 3€ ή με 0,5€;

 

επίσης κάτι που έχω αναφέρει σε άλλο forum αλλά δεν έχω πάρει απάντηση. δεν αφορά αποκλειστικά την Leupay βέβαια. το γράφω κι εδώ, μήπως και κάποιος ξέρει να απαντήσει.

 

ενημερωτικά, οι λογαριασμοί σε λέβα (BGN) δε διατηρούνται στη sata bank αλλά στη unicredit bulbank.

επίσης στον τιμοκατάλογο της unicredit bulbank που εμένα με μπερδεύει αναφέρει ότι εισερχόμενα εμβάσματα σε BGN είναι δωρεάν.

άρα αν στείλω από τον leupay δε θα με χρεώσουν; (θα φαίνεται κιόλας ότι είναι εσωτερικός λογαριασμός, δικός τους)

 

βασικά με ενδιαφέρει διότι μου έχουν στείλει από ελληνική τράπεζα στην βουλγάρικη τράπεζα και με χρεώνει το εισερχόμενο 7€. +1€ η ελληνική

λέω μήπως με αυτό το κόλπο γλιτώσω αυτά τα έξοδα.

 

προφανώς πρέπει να το δοκιμάσω για να μάθω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα κι απο εμένα.

κάποιες διευκρινίσεις που θα ήθελα.

η μεταφορά χρημάτων ανάμεσα σε διαφορετικούς λογαριασμούς νομισμάτων του ίδιου χρήστη πχ €->$ χρεώνεται με 0,1€ και εφαρμόζεται η ισοτιμία που αναφέρεται στο site ¨η υπάρχει και κάποιο έξοδο μετατροπής νομίσματος;

 

στο site αναφέρει : μεταφορά σε λέβα βουλγαρίας 0,5€. δηλαδή αν στείλω έμβασμα σε λέβα σε βουλγάρικη τράπεζα θα με χρεώσει με 3€ ή με 0,5€;

 

επίσης κάτι που έχω αναφέρει σε άλλο forum αλλά δεν έχω πάρει απάντηση. δεν αφορά αποκλειστικά την Leupay βέβαια. το γράφω κι εδώ, μήπως και κάποιος ξέρει να απαντήσει.

 

ενημερωτικά, οι λογαριασμοί σε λέβα (BGN) δε διατηρούνται στη sata bank αλλά στη unicredit bulbank.

επίσης στον τιμοκατάλογο της unicredit bulbank που εμένα με μπερδεύει αναφέρει ότι εισερχόμενα εμβάσματα σε BGN είναι δωρεάν.

άρα αν στείλω από τον leupay δε θα με χρεώσουν; (θα φαίνεται κιόλας ότι είναι εσωτερικός λογαριασμός, δικός τους)

 

βασικά με ενδιαφέρει διότι μου έχουν στείλει από ελληνική τράπεζα στην βουλγάρικη τράπεζα και με χρεώνει το εισερχόμενο 7€. +1€ η ελληνική

λέω μήπως με αυτό το κόλπο γλιτώσω αυτά τα έξοδα.

 

προφανώς πρέπει να το δοκιμάσω για να μάθω.

Γιατί δεν ρωτάς με email στο support;   [email protected]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αποστολή της κάρτας αργεί μήπως λόγω μπλόκων στα σύνορα από τους αγρότες?

Εγω μολις σημερα την παρελαβα συνολο 15 μερες εκανε η αποστολη της ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρασαν ήδη 18 εργάσιμες σε εμένα

Τι προσωπικα στοιχεια εστειλες και με ποιο τροπο (upload η mail ) για να σου σταλει η καρτα;
Τσεκαρε το και μετα στειλε mail στο support. [email protected]
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα καποιες αγορες στο Ebay χρησιμοποιωντας την virtual καρτα της Leupost και σε καθε συναλλαγη το Paypal μου κρατουσε  απο 1$.

 

Εχει περασει πανω απο 1 μηνας και ειπα να ρωτησω στην Leupost ποτε θα πιστωθουν αυτα τα ποσα των 1$, τα οποια ειναι περιπου στα δεκα.

 

Η απαντηση τους ηταν η εξης:

We would like to inform you that there is indication in our system that thementioned transactions have not been settled yet, so the amount has only beenblocked. Please be informed that in order to release the transaction we need anofficial written statement that the transactions are not going to be settled bythe merchant with described date, amount and approval code of the transactions. If the transactions are not settled, but there is no statement provided by themerchant, your funds will be disposable at your balance 45 days after the dateof the transactions. If you need further assistance, please, do not hesitate to contact us. Best regards, LeuPost TeamCustomer Support

Γνωριζει καποιος επ'αυτου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...