Προς το περιεχόμενο

LeuPay MasterCard και LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στο φόρουμ,

Σκέφτομαι να φτιάξω ένα λογαριασμό leupay προκειμένου να μεταφέρω μερικα μικροποσά από Αγγλία σε λογαριασμό leupay με pounds και έπειτα να τα μεταφέρω σε ρέβολουτ λογαριασμό προκειμένου να εκμεταλλευτώ την σχετικά καλύτερη ισοτιμία μεταξύ αγγλικών λιρών και δολλαρίου ή ευρώ αντίστοιχα προκειμένου να κάνω κάποιες αγορές. Επειδή σε κάποια πόστ είδα ότι δεν κοστίζει η παραπάνω μέθοδος ενώ στην αρχή γράφει ότι κοστίζει 3 ευρώ, τελικά δεν κατάλαβα. Τί ισχύει???

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χρεωστική Debit Mastercard της Eurobank, συνδέεται μεν αλλά δεν γίνεται verify ούτε επιτυγχάνει φορτιση της Leupay με αυτήν όπως δοκίμασα 2-3 φορές απ΄το μεσημέρι. Αν θυμάμαι καλά ήταν στη λίστα που παρατέθηκε σε προηγούμενα posts ανάμεσα σε αυτές που "περνάνε" αλλά η τωρινή μου εμπειρία λέει ότι όχι. Μήπως είχε δοκιμαστεί μόνο σε Leupost; Πως μπορώ τώρα να την διαγράψω αυτήν από το Leupay account μου; Δεν βλέπω κάποια επιλογή...

 

so93 αυτά τα "μικροποσά" στην Αγγλία που τα έχεις; Αν είναι σε δικό σου Αγγλικό λογαριασμό δεν βλέπω κανένα λόγο να χρησιμοποιήσεις ως μεσάζοντα τη Leupay. Είτε ψωνίζεις κατευθείαν  με χρέωση αυτού του λογαριασμού, ή τα στέλνεις με έμβασμα κατευθείαν στη Revolut.

Επεξ/σία από theopan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρεωστική Debit Mastercard της Eurobank, συνδέεται μεν αλλά δεν γίνεται verify ούτε επιτυγχάνει φορτιση της Leupay με αυτήν όπως δοκίμασα 2-3 φορές απ΄το μεσημέρι. Αν θυμάμαι καλά ήταν στη λίστα που παρατέθηκε σε προηγούμενα posts ανάμεσα σε αυτές που "περνάνε" αλλά η τωρινή μου εμπειρία λέει ότι όχι. Μήπως είχε δοκιμαστεί μόνο σε Leupost; Πως μπορώ τώρα να την διαγράψω αυτήν από το Leupay account μου; Δεν βλέπω κάποια επιλογή...

 

so93 αυτά τα "μικροποσά" στην Αγγλία που τα έχεις; Αν είναι σε δικό σου Αγγλικό λογαριασμό δεν βλέπω κανένα λόγο να χρησιμοποιήσεις ως μεσάζοντα τη Leupay. Είτε ψωνίζεις κατευθείαν  με χρέωση αυτού του λογαριασμού, ή τα στέλνεις με έμβασμα κατευθείαν στη Revolut.

Συνδέθηκε αλλά δεν φορτίζει;  Δηλαδή τι μύνημα σου βγάζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα, εχω κανει λογαριασμο στην Leupay ανεβασα τα εγγραφα και εκανα order card.Στο order card εχει κατασταση pending, οταν την στειλουν θα αλλαξει ή παραμενει ετσι?Επισης ποσες περιπου μερες κανει ν φτασει και ερχετε σαν συστημενο γραμμα ή απλο και με ποιο ταχυδρομειο (uk global post,usps,china post,) ? Επισης εκανα  εμβασμα απο την paypal δηλαδη withdraw ενα απο λαθος σε ευρω το οποιο το εκανα σε λογαριασμο δολλαριων sthn leupay και ενα κανονικα σε ευρω σε λογαριασμο ευρω .Θα φτασουν και τα 2 και αν ναι σε ποσο περιπου? Ειναι μικρα ποσα 1 και 2 ευρω για δοκιμη.Επισης εκανα ενα λαθος στο δηλωμενο ονομα ειναι GIORGOS και στο verification εβαλα GEORGIOS οπως στην ταυτοτητα ειναι προβλημα αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέθηκε αλλά δεν φορτίζει;  Δηλαδή τι μύνημα σου βγάζει;

Συνδέθηκε αλλά ποτέ δεν έκανε τη χρέωση για το verification. Αυτό όμως δε νομίζω να έχει σημασία καθώς και χωρίς verfication μου βγάζει ότι έχω 100€ ημερήσιο όριο φόρτισης. Προσπαθώς λοιπόν να φορτώσω 50€ από την κάρτα, προχωράει στην επόμενη σελίδα που ζητάει CVV, τον εισάγω, προχωράει στην επόμενη που ζητάει το Mastercard Securecode, το εισάγω και όταν στο τέλος πατάω ταυτοποίηση βγάζει με κόκκινα γράμματα:

"Unsuccessful operation!

Please, try again later." Το δοκίμασα και μόλις τώρα για 4η-5η φορά πάντα το ίδιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρεωστική Debit Mastercard της Eurobank, συνδέεται μεν αλλά δεν γίνεται verify ούτε επιτυγχάνει φορτιση της Leupay με αυτήν όπως δοκίμασα 2-3 φορές απ΄το μεσημέρι. ...

Μια χαρα συνδεθηκε σε μενα, εγινε verified και επισης πετυχε και η φορτιση.

Παρε phone banking eurobank να ζητησεις βοηθεια. Δικο τους το θεμα, οχι της leupay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέθηκε αλλά ποτέ δεν έκανε τη χρέωση για το verification. Αυτό όμως δε νομίζω να έχει σημασία καθώς και χωρίς verfication μου βγάζει ότι έχω 100€ ημερήσιο όριο φόρτισης. Προσπαθώς λοιπόν να φορτώσω 50€ από την κάρτα, προχωράει στην επόμενη σελίδα που ζητάει CVV, τον εισάγω, προχωράει στην επόμενη που ζητάει το Mastercard Securecode, το εισάγω και όταν στο τέλος πατάω ταυτοποίηση βγάζει με κόκκινα γράμματα:

"Unsuccessful operation!

Please, try again later." Το δοκίμασα και μόλις τώρα για 4η-5η φορά πάντα το ίδιο...

Eγω αν θυμάμαι σωστά την είχα συνδέσει στο site την εκανα verify (μου ήρθε κωδικός με sms στο κινητό) και μετά έστειλα το ποσό με προμήθεια 1% .  Η κάρτα mastercard (εκτος Εθνικής) είναι στο ίδιο όνομα με τον κάτοχο του λογαριασμού leupay υποθέτω, γιατι ναι μεν σου δίνει η leupay προσωπικό ΙΒΑΝ οπότε μπορεί οποιοσδήποτε απο άλλο τραπεζικό λογαριασμό να σου στείλει χρήματα αλλά αν η κάρτα ειναι σε όνομα άλλου δεν νομίζω να γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... Επειδή σε κάποια πόστ είδα ότι δεν κοστίζει η παραπάνω μέθοδος ενώ στην αρχή γράφει ότι κοστίζει 3 ευρώ, τελικά δεν κατάλαβα. Τί ισχύει???

 

Ευχαριστώ.εσαι.σ

Κανε παραθεση τις δημοσιευσεις που περιγραφουν μεθοδους τις οποιες συγκρινεις. Προσωπικα δεν καταλαβα, τι δεν κοστιζει και τι κοστιζει 3 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα συνδεθηκε σε μενα, εγινε verified και επισης πετυχε και η φορτιση.

Παρε phone banking eurobank να ζητησεις βοηθεια. Δικο τους το θεμα, οχι της leupay.

Μου έβαλες ιδέες και το κοίταξα (έχω 2 λογαριασμούς συνδεδεμένους στην εν λόγω κάρτα) και διαπίστωσα ότι όντως ως "πρωτεύων" ήταν ορισμένος ο άλλος που δεν είχε επαρκές υπόλοιπο. Άλλαξα και έβαλα πρωτεύοντα αυτόν που έχει λεφτά και πάλι βγάζει το ίδιο σφάλμα όμως. Θα δοκιμάσω και λίγο αργότερα ή αύριο ξανά μπας και θέλει χρόνο για να ισχύσει η αλλαγή.

Eγω αν θυμάμαι σωστά την είχα συνδέσει στο site την εκανα verify (μου ήρθε κωδικός με sms στο κινητό) και μετά έστειλα το ποσό με προμήθεια 1% .  Η κάρτα mastercard (εκτος Εθνικής) είναι στο ίδιο όνομα με τον κάτοχο του λογαριασμού leupay υποθέτω, γιατι ναι μεν σου δίνει η leupay προσωπικό ΙΒΑΝ οπότε μπορεί οποιοσδήποτε απο άλλο τραπεζικό λογαριασμό να σου στείλει χρήματα αλλά αν η κάρτα ειναι σε όνομα άλλου δεν νομίζω να γίνεται.

Το ίδιο ακριβώς είναι το ονοματεπώνυμό που έχω δηλώσει στη Leupay και στη Eurobank, όμως στην κάρτα της Eurobank για κάποιο λόγο έχουν χαραγμένο πρώτα το 1ο γράμμα του επωνύμου μου και μετά ολόκληρο το μικρό όνομα (δηλαδή έστω NIKOLAOS PAPPAS στα κιτάπια τους, η κάρτα γράφει P. NIKOLAOS).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέθηκε αλλά ποτέ δεν έκανε τη χρέωση για το verification.....

Σε μενα εκανε χρεωση για το verification. Μαλιστα ο κωδικος δεν φανηκε στο ebanking μου. Επρεπε να παρω τηλεφωνο phone banking eurobank για να μου τον δωσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μενα εκανε χρεωση για το verification. Μαλιστα ο κωδικος δεν φανηκε στο ebanking μου. Επρεπε να παρω τηλεφωνο phone banking eurobank για να μου τον δωσουν.

Την έχει κάνει κι εμένα τελικά τη χρέωση για το verfication στον άλλο λογαριασμό (αυτόν που είχα ως πρωτεύοντα και δεν έχει επαρκές υπόλοιπο) και φαίνεται ως δέσμευση απλά όπως το λες χωρίς άλλα στοιχεία. Το θέμα είναι ότι θα έπρεπε να δέχεται φόρτιση 50€ έτσι δεν είναι; Μήπως το πρόβλημα που έχω είναι 2πλο και φταίει και το όνομα στην κάρτα που έχουν βάλει οι ανόητοι της Eurobank...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την έχει κάνει κι εμένα τελικά τη χρέωση για το verfication στον άλλο λογαριασμό (αυτόν που είχα ως πρωτεύοντα και δεν έχει επαρκές υπόλοιπο) και φαίνεται ως δέσμευση απλά όπως το λες χωρίς άλλα στοιχεία. Το θέμα είναι ότι θα έπρεπε να δέχεται φόρτιση 50€ έτσι δεν είναι; Μήπως το πρόβλημα που έχω είναι 2πλο και φταίει και το όνομα στην κάρτα που έχουν βάλει οι ανόητοι της Eurobank...

Τι να πω; δεν ξερω. Καλυτερα μην σε παρω στο λαιμο μου με υποθεσεις. Για μενα, θα επρεπε να δεχτει την φορτιση και χωρις verification, αλλα ειναι απλα υποθεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα, εχω κανει λογαριασμο στην Leupay ανεβασα τα εγγραφα και εκανα order card.Στο order card εχει κατασταση pending, οταν την στειλουν θα αλλαξει ή παραμενει ετσι?Επισης ποσες περιπου μερες κανει ν φτασει και ερχετε σαν συστημενο γραμμα ή απλο και με ποιο ταχυδρομειο (uk global post,usps,china post,) ? Επισης εκανα  εμβασμα απο την paypal δηλαδη withdraw ενα απο λαθος σε ευρω το οποιο το εκανα σε λογαριασμο δολλαριων sthn leupay και ενα κανονικα σε ευρω σε λογαριασμο ευρω .Θα φτασουν και τα 2 και αν ναι σε ποσο περιπου? Ειναι μικρα ποσα 1 και 2 ευρω για δοκιμη.Επισης εκανα ενα λαθος στο δηλωμενο ονομα ειναι GIORGOS και στο verification εβαλα GEORGIOS οπως στην ταυτοτητα ειναι προβλημα αυτο?

:shifty:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:shifty:

καλησπερα, εχω κανει λογαριασμο στην Leupay ανεβασα τα εγγραφα και εκανα order card.Στο order card εχει κατασταση pending, οταν την στειλουν θα αλλαξει ή παραμενει ετσι?Επισης ποσες περιπου μερες κανει ν φτασει και ερχετε σαν συστημενο γραμμα ή απλο και με ποιο ταχυδρομειο (uk global post,usps,china post,) ? Επισης εκανα  εμβασμα απο την paypal δηλαδη withdraw ενα απο λαθος σε ευρω το οποιο το εκανα σε λογαριασμο δολλαριων sthn leupay και ενα κανονικα σε ευρω σε λογαριασμο ευρω .Θα φτασουν και τα 2 και αν ναι σε ποσο περιπου? Ειναι μικρα ποσα 1 και 2 ευρω για δοκιμη.Επισης εκανα ενα λαθος στο δηλωμενο ονομα ειναι GIORGOS και στο verification εβαλα GEORGIOS οπως στην ταυτοτητα ειναι προβλημα αυτο?

Οταν παραλαβεις, ενεργοποιεις καρτα που γινεται active. Φευγει η ενδειξη pending. 
Σε μενα,
-παραλαβη καρτας ταχυδρομειο σε 23 ημερολογιακες μερες.
-Απλο ταχυδρομειο, με διανομεα ελτα της περιοχης.
-Εμβασμα εξωτερικου σε 1 εργασιμη μερα σε λογαριασμο leupay
-Αναληψη απο paypal balance σε συνδεδεμενο στο paypal λογαριασμο leupay 2 εργασιμες μερες(το paypal μου εγραφε 5-6 μερες, οταν πατησα να γινει αναληψη). 
Δεν ξερω σε ποιο verification εστειλες λαθος ονομα. Συζητησε το με το support.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο user πανω δεξια εχει User: GIORGOS   και το επωνυμο και στο verification στα

Personal details εβαλα το ονομα οπως στην ταυτοτητα
First name(s): GEORGIOS

Λετε να εχω προβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...