Προς το περιεχόμενο

Κολλαει η Ωτιτιδα?


cococrops

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωτιτιδα μπορει να προκληθει απο κρυολογημα και το κρυολογημα κολλιεται.Οποτε υπαρχει μια περιπτωση να κολλησεις εμμεσα.

 

 

Μην σας τυχει ιλιγγος,δεν παλευεται.. :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυο φορες θυμάμαι είχα πόνο στο αυτί. Όταν έπαθα ωτίτιδα μικρός,ε είχε λυγίσει όμως στον πόνο. Και ενήλικας οταν λόγο φρονιμίτη με πόναγε πολύ το αυτί. Ειναι βάσανο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι άσε..και ένας φρονιμίτης τωρα μου κάνει κόλπα και θέλει εξαγωγή. Το αυτί ευτυχώς δεν με έχει πιάσει (ακόμα )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασσικα συμπτωματα κρυολογηματος που δεν περναει.Παω στο γιατρο(παθολογος) με βλεπει και μου γραφει αντιβιωση(augmentin ή nelabocin δεν θυμαμαι).Περναει η πρωτη εβδομαδα,μπαινω στην δευτερη εμφανη βελτιωση μονο καποιες ενοχλησεις στο αυτι.Με το που σταματησα την αντιβιωση μετα απο 2 μερες ξεκιναει το μαρτυριο μου.Εκει που καθομουν αμεριμνος στο pc  νιωθω το αυτι μου να βουλωνει και ολα να γυριζουν.Μετα απο καποια ωρα παλι το ιδιο ξανα και ξανα.Πρωτογνωρο συναισθημα που σε αφηνει ανικανο να κανεις οτιδηποτε εκτος απο το να μεινεις σταθερος και να παλεψεις μην ξερασεις μεχρι να σταματησει.Παω στο νοσοκομειο(για πρωτη φορα) η αναμονη τεραστια και το προβλημα μου μικρο με σχεση αλλους.Αποφασιζω να φυγω και να παω σε ενα ενα γιατρο εξω.Σε αυτο το σημειο να αναφερω το παραπονο μου.Πολλοι (δεν μιλαω για ολους,ειδικα με την σημερινη κατασταση) ξοδευουμε  σπαταλουμε λεφτα σε υπερκοστολογημενα προιοντα,σε υπερκαταναλωση καφε,τσιγαρων και ετοιμων φαγητων.Στα 5-25€(36-72€ σε απογευματινους  γιατρους στα νοσοκομεια) ή στα 30-100€(σε ιδιωτες) θα κολλησετε οταν προκειται για την υγεια σας?Τεσπα,συνεχιζω...

Παω στον ΩΡΛ που παω συνηθως,ξεκιναει τις ερωτησεις και μου ριχνει μια ματια.Συμπερασμα,μια αντιβιωση μονο δεν επαρκουσε αλλα ο συνδιασμος με ρινικο spray++.Μου γραφει την ιδια αντιβωση(βαρεθηκα) συν τα αλλα.Την δευτερη μερα κιολας ενιωθα(δεν ημουν) μια χαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με τους γιατρούς έχεις δίκιο. Σπαταλάμε ενα κάρο λεφτά σε τσιγάρα, μακακιες γενικά και στον γιατρό τα λυπόμαστε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...