Προς το περιεχόμενο

H Sony βελτιώνει την απόδοση του PS4 "ξεκλειδώνοντας" τον 7ο πυρήνα


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ερώτηση : και γιατί δεν ήταν όλα στο 100% από την αρχή?

Αν δεν χρειαζοταν η αποδοση για τα υπαρχουν παιχνιδια γιατι να ηταν? κολλησες ποτε σε κανενα παιχνιδι?

ελεος ολοι εχουν παραπονο γιατι ξεκλειδωσε εναν πυρηνα η σονυ.....για να το εκανε θα χρειαστικε λιγο παραπανω δυναμη και να δωσει λιγο παραπανω οριο στους  Dev,....

 

ειδατε τωρα διαφορα ολοι οι κριτες ολοι γιναται  Dev  τωρα....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απλά παίρνεις ένα One στα 250€ με χειριστήριο και δυο παιχνίδια δωρο. Βάζεις και μια κάρτα live με 30€ για ένα χρόνο και έχεις κάθε μήνα 2 με τέσσερα παιχνίδια τσάμπα που μένουν στον account σου και τα παίζεις και σε άλλο Xbox.

 

Επίσης γλιτώνεις κατεβάσματα απο τορενταδικα, κρακς, κάρτες γραφικών κλπ.

Και την κονσόλα την πας οπουδήποτε, σαλόνι, κρεβατοκάμαρα, εξοχικό, σε έναν φίλο απλά βγάζοντας της απο την πρίζα. Δυο καλώδια έχει όλα κιόλα.

 

Απλά θα έχεις λιιιιιγο χειρότερα γραφικά απο οτι ένα high end PC, και δεν θα ασχοληθείς με κάρτες κλπ για μια 7ετια τουλάχιστον.

 

Δεν είναι λάθος η σκέψη σου, απλά έδειξα ένα άλλο point of view :)

1. Το να δίνεις χρήματα για να έχεις access σε online games είναι κάτι παραπάνω από κλοπή, είναι κακούργημα μπορώ να πω :P

 

2. Για τα τορρεντς, με μια 6αρα - 8αρα γραμμή, σε μερικές ωρίτσες έχεις στα χέρια σου ζεστά και αφράτα games, επίσης τα περσσότερα πλέον είναι RePack και PreCracked άρα κάνεις setup όσο φτιάχνεις καφέ, στρίβεις ένα τσιγαράκι, ξαπλάρεις στην καρέκλα σου, τσιμπάς ένα xbox controller for windows και απολαμβάνεις. Εδώ να σημείωσω πως τίτλους που το αξίζουν πραγματικά για τα γούστα μου, τους έχω πληρώσει χρυσούς και σε αρκετούς σε limited editions και ας τους είχα κατεβάσει πριν.

 

3. Γιατί δεν μπορώ να πάρω το pc μαζί μου? Δε με έχεις δει στο μηχανάκι με την κοτσαδούρα πίσω να στο πάω ταξίδι :P :P

 

4. Για την 7ετία τώρα.. και με το pc έχω βαρεθεί να ακυρώνω τις εταιρίες τόσα χρόνια για τα και καλά minimum specs..  όταν έλεγαν θέλει quad core κλπ. εγώ ακόμα το έτρεχα στα high με core 2 duo και 4gb ram 45 - 50 fps. Aυτό όλο σηκώνει μια άλλη συζήτηση πολύ μεγάλη..

 

5. Σέβομαι απόλυτα το point of view σου, και δεν σου κρύβω ότι και εμένα μου αρέσει πολύ η ιδέα της κονσόλας, ειδικά όσο μεγαλώνω τόσο πλησιάζει, απλά ακόμα το θεωρώ πεταμένα λεφτά για κάποια πολύ συγκεκριμένα πράγματα. Και επειδή λόγο το ότι η δουλειά μου εδώ και χρόνια είναι σε PC, έχω συνδέσει και τα πάντα με αυτό και τις δυνατότητες του.

 

Πάντως, φανατικός αντικονσολιστής δεν είμαι, με κονσόλες μεγάλωσα και εγώ, από την εποχή του super nintendo, κοίτα που φτάσαμε... incredible things.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Το να δίνεις χρήματα για να έχεις access σε online games είναι κάτι παραπάνω από κλοπή, είναι κακούργημα μπορώ να πω :P

 

2. Για τα τορρεντς, με μια 6αρα - 8αρα γραμμή, σε μερικές ωρίτσες έχεις στα χέρια σου ζεστά και αφράτα games, επίσης τα περσσότερα πλέον είναι RePack και PreCracked άρα κάνεις setup όσο φτιάχνεις καφέ, στρίβεις ένα τσιγαράκι, ξαπλάρεις στην καρέκλα σου, τσιμπάς ένα xbox controller for windows και απολαμβάνεις. Εδώ να σημείωσω πως τίτλους που το αξίζουν πραγματικά για τα γούστα μου, τους έχω πληρώσει χρυσούς και σε αρκετούς σε limited editions και ας τους είχα κατεβάσει πριν.

 

3. Γιατί δεν μπορώ να πάρω το pc μαζί μου? Δε με έχεις δει στο μηχανάκι με την κοτσαδούρα πίσω να στο πάω ταξίδι :P :P

 

4. Για την 7ετία τώρα.. και με το pc έχω βαρεθεί να ακυρώνω τις εταιρίες τόσα χρόνια για τα και καλά minimum specs.. όταν έλεγαν θέλει quad core κλπ. εγώ ακόμα το έτρεχα στα high με core 2 duo και 4gb ram 45 - 50 fps. Aυτό όλο σηκώνει μια άλλη συζήτηση πολύ μεγάλη..

 

5. Σέβομαι απόλυτα το point of view σου, και δεν σου κρύβω ότι και εμένα μου αρέσει πολύ η ιδέα της κονσόλας, ειδικά όσο μεγαλώνω τόσο πλησιάζει, απλά ακόμα το θεωρώ πεταμένα λεφτά για κάποια πολύ συγκεκριμένα πράγματα. Και επειδή λόγο το ότι η δουλειά μου εδώ και χρόνια είναι σε PC, έχω συνδέσει και τα πάντα με αυτό και τις δυνατότητες του.

 

Πάντως, φανατικός αντικονσολιστής δεν είμαι, με κονσόλες μεγάλωσα και εγώ, από την εποχή του super nintendo, κοίτα που φτάσαμε... incredible things.

Χαίρομαι που.. "διαφωνούμε" και καταλήγουμε στο οτι είναι το τι προτιμάει ο καθένας

 

Επίσης γέλασα με το 3. Χαχα (like)

 

Σχετικά με το 1. δεν το θεωρώ κλοπή γιατί με 30€ το χρόνο εχω το λιγότερο 35 παιχνίδια χωρίς να κάτσω να ψάξω για καλα torrents κλπ

(επίσης δεν ειμαι μεγάλος φαν της πειρατείας σε games και μουσική, στηρίζω τις εταιριες/καλλιτεχνες που μου αρέσουν. Στις ταινίες βέβαια πέφτει φουλ πειρατεία γιατί πλέον κάθε χρόνο βγαίνουν 10 καλές ταινίες και όλες οι άλλες είναι για τα μπαζα :P )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρομαι που.. "διαφωνούμε" και καταλήγουμε στο οτι είναι το τι προτιμάει ο καθένας

 

Επίσης γέλασα με το 3. Χαχα (like)

 

Σχετικά με το 1. δεν το θεωρώ κλοπή γιατί με 30€ το χρόνο εχω το λιγότερο 35 παιχνίδια χωρίς να κάτσω να ψάξω για καλα torrents κλπ

(επίσης δεν ειμαι μεγάλος φαν της πειρατείας σε games και μουσική, στηρίζω τις εταιριες/καλλιτεχνες που μου αρέσουν. Στις ταινίες βέβαια πέφτει φουλ πειρατεία γιατί πλέον κάθε χρόνο βγαίνουν 10 καλές ταινίες και όλες οι άλλες είναι για τα μπαζα :P )

Και πολύ καλά κάνεις και είσαι κατά της πειρατείας. Δεν είναι καθόλου κακό, εγώ είμαι υπέρ σε ένα 50% και στο άλλο 50% κατά, ο λόγος είναι κάπως παρόμοιος με αυτό που ανέφερες "10 καλές ταινίες και όλες οι άλλες είναι για τα μπαζα".

 

Γενικά είμαι λίγο αυστηρός στο τι και που θα πληρώσω, γιαυτό ένα try before buy, το θεωρώ λίγο must. Αλλά είναι καθαρά στο point of view μου :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θες να σου δειξω το pc μου να τρομαξεις? :) Για να μην πω τιποτα αλλο :D

 

Σιγά τα ωά ρε μεγάλε...Και εμείς έχουμε PC, αλλά δεν κάνουμε έτσι... χαλάρωσε... είσαι ένας από τα δισ. ανθρώπων που έχουν καλό pc....

 

Στο θέμα... Για μένα ότι ξεκλειδώνει.. καλό είναι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ότι και να κάνεις δεν θα συγκρίνονται σε επιδόσεις ούτε με μια GTX 660 ti που είναι κάρτα 3 γενιές παλιά και μέτρια όταν ηταν καινούργια...

Η οποία βέβαια είχε και 300€ καινούρια.

Όσο το Xbox ολόκληρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η οποία βέβαια είχε και 300€ καινούρια.

Όσο το Xbox ολόκληρο.

Kαι την οποια την κουμπωνες στο PC που ηδη εχεις / ειχες, οποτε who cares. 

 

Χωρια που την επαιρνες 1 χρονο μετα στα 180. Χωρια που ειχε και 2 ΑΑΑ games δωρο, των 40 ευρω εκαστος. Χωρια που 300 ευρω δεν σου φτανουν ουτε για την συνδρομη για το xboxlive αυτα τα 10 χρονια (2005-2015)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι κονσόλες είναι πίσω στα γραφικά απο τους υπολογιστές απο τότε που βγήκαν... πόσο μάλλον μετα απο μερικά χρόνια... δεν πα να κάνεις και overclocking και ότι θες ενα φτηνό APU τρέχει το PS4 και ενα ακόμη πιο αργό APU το XO ... ότι και να κάνεις δεν θα συγκρίνονται σε επιδόσεις ούτε με μια GTX 660 ti που είναι κάρτα 3 γενιές παλιά και μέτρια όταν ηταν καινούργια...

 

Η GTX 660 που έχω πάντως, μια χαρά τα παίζει όλα! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι την οποια την κουμπωνες στο PC που ηδη εχεις / ειχες, οποτε who cares.

 

Χωρια που την επαιρνες 1 χρονο μετα στα 180. Χωρια που ειχε και 2 ΑΑΑ games δωρο, των 40 ευρω εκαστος. Χωρια που 300 ευρω δεν σου φτανουν ουτε για την συνδρομη για το xboxlive αυτα τα 10 χρονια (2005-2015)

 

Αν έχεις αντιστοιχο PC.

Αν θες να έχεις συνδρομή.

Δεν παίρνουμε σίγουρο ότι μας βολεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρια που 300 ευρω δεν σου φτανουν ουτε για την συνδρομη για το xboxlive αυτα τα 10 χρονια (2005-2015)

 

Μόνο? Και που να δεις για 30 χρόνια. Εκεί θα θες σίγουρα κοντά στο χιλιάρικο. Δεν συμφέρει τελικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις αντιστοιχο PC.

Αν θες να έχεις συνδρομή.

Δεν παίρνουμε σίγουρο ότι μας βολεύει.

Eνα PC του 2009 θες και κανεις τη δουλεια σου.

Αν εισαι PC gamer, σιγουρα εχεις, γιαυτο εισαι και PC gamer αλλωστε. Οσο για τη συνδρομη τωρα νταξει, τα μισα παιχνιδια ειναι online

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...