Προς το περιεχόμενο

Το PES έρχεται μέσα στο μήνα με free-to-play έκδοση


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποιο προ 16 ρε παιδιά. Πανηγυρική πίκρα.

 

Διαχρονικός φίλος της σειράς απ'την έκδοση του '98 (PS1). Και τι μας κάνει με την νέα έκδοση (PS4)...

Περιορίζει το ρόλο των τερματοφυλάκων σε βαθμό καζουαλιάς.

Αποτέλεσμα, γκολ από παντού, πανεύκολα, χωρίς καν προσπάθεια. Λες και παίζουμε κανα java browser παιχνίδι. Τι κλειστές γωνίες, τι από 40 μέτρα σουτ, τι κεφαλιές απ'το πέναλτι. Όλα ΜΕΣΑ. Ότι πάει στο τέρμα γράφει.

 

Το αναφέρω σε διάφορα φόρα και οι καμμένες απαντήσεις που παίρνω : δε ξέρετε να παίζετε, βάλτε φουλ μάνιουαλ, μην παίρνετε ομαδάρες, αποφύγετε να σουτάρετε και άλλα μαγικά.

 

Να κλαις απ'τη μια με τον πόνο σου που έδωσες 60 ευρώ και παράλληλα με τα φαν μπους που ότι τους σερβίρεις λένε ευχαριστώ.

 

Με αυτά κι αυτά το γυρίσα λίγο στο ΦΙΦΑ κι ακόμη χειρότερα να δοκιμάζω με φίλους το προ15 ... νοσταλγώντας την τιμημένη ισορροπία/ικανότητα στα τέρματα ..που χάθηκε.

 

Γιατί πρέπει να πειράζει ΚΑΘΕ χρόνο κάτι;

 

Σημείωση : Δε με νοιάζει πόσο ομαλό είναι όταν παίζεις με την ΑΙ. Όταν το δοκιμάζεις με φίλους ή παίζεις ονλάιν ξενερώνεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους λένε τι διαφορά έχει από το demo να πω ότι έχω το demo και μόνο αυτό είχα παίξει και ο κολλητος μου που έτρωγε πενταρες ο οποίος έχει την κανονική έκδοση μου έλεγε ότι δεν έχει καμία σχέση. Δεν τον πίστευα μέχρι που το έφερε και το επαιξα. Όντως παιδιά καμία σχέση. Πάλι τον πάτησα αλλά καμία σχέση... Ίσως το free to play να έχει gameplay από το κανονικό και όχι του demo... Το ελπίζω δλδ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το δοκιμάσουμε σίγουρα,προσωπικά αν και μεγάλος φαν του pes ακόμη και φέτος θεωρώ το fifa ανώτερο αν και οι αποστάσεις έχουν μειωθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και είμαι φανατικός φίλος της σειράς από εποχές ISS Pro κάπου στο 1997 αν θυμάμαι καλά δυστυχώς πλέον το PES έχει μείνει πολύ πίσω από το Fifa. Κρίμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά μωρέ και το demo μια χαρά είναι.....

Κάθε χρόνο βγαίνει και καινούριο και παίζουμε με την παρέα χωρίς να πληρώσω τίποτα....

 

Ελπίζω αυτό το F2P να έχει local match.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού στην είδηση λέει ότι το Exhibition mode θα έχει 7 all-star ομάδες. Και το demo κάπου τόσες είχε.

φιλε ειναι ακριβως το ιδιο, το ειχε κατεβασει πριν κανα 2μηνο ενας φιλος και παιζαμε,και πηγα και εγω προσφατα και δεν υπηρχε σαν demo,πραγματικα πολυ κουλη κινηση της konami να ανεβοκατεβαζει το ιδιο παιχνιδι αλλαζοντας τον τιτλο,απο demo σε free to play βασικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανατικός του PRO ήμουν, όταν έπαιζα σε PC με "ΤΟΥΜΠΑΝΟ" mod που το 'χε "μαξάρει" κι είχε κάνει το παιχνίδι εφάμιλλο του FIFA.

 

Τώρα στην κονσόλα (PS4), ούτε για πλάκα δεν επιστρέφω στο PRO. Το αγόρασα ορίτζιναλ όταν βγήκε... το μεταπώλησα μετά από 2 βδομάδες και πήρα μεταχειρισμένο το FIFA και δεν ξανακοίταξα πίσω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Μην κλάψεις μόνο και PES, PES πως δε με γνώρισες ποτέ
ήταν οι καλύτερες στιγμές, που θα μείνουν πάντα ζωντανές
PES πως δε μ’ είδες ποτέ ω ω ω
PES πως δε με είχες ποτέ ω ω ω
Γιαυτό PES!"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"οι παίχτες του PES θα πουν ότι το gameplay της Konami είναι τεχνικά ανώτερο"


Μέχρι και οι πιο φανατικοί της σειράς, τέτοια επιχείρημα δε χρησιμοποίησαν ποτέ, αναγνώριζαν την ανωτερότητα του Φίφα σε αυτό το κομμάτι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

 Το κατεβασα στο πισι χθες. Πολυ απλο το βρηκα στον χειρισμο σε σχεση με το φιφα...τερματοφυλακες τροχονομοι ωστοσο στο φιφα χανεις κατι αχαστα και τσαντιζεσαι ασχημα...ΧΑΘΗΚΑ με τα οτι ναναι ονοματα των παιχτων οπως και με τα στατς τα οποια προς το παρον ΔΕΝ ξερω να τα διαβαζω. Δεν ξερω ΑΝ θα με κρατησει. Βασικα στο ονλαιν του φιφα ειμαστε 99% σιγουροι οτι το πανω χερι το εχει εκεινος που εχει το ισχυροτερο account (πχ φιφα ποιντς) και γι αυτο μπηκαμε στον κοπο να το δοκιμασουμε. Εδω αν το εχω καταλαβει καλα οσο παιζεις οι παιχτες της ομαδας σου παιρνουν βαθμους και ανεβαινουν τα στατς τους. Απο τη στιγμη που θα παιζουμε ΜΟΝΟ μεταξυ μας (με ενα φιλαρακι, γινεται αυτο ε?) ελπιζω να ειναι επιτελους ΔΙΚΑΙΑ τα πραγματα (ονλαιν).

 

Τελικα uninstall σημερα 29/5/2016  :ph34r: 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...