Προς το περιεχόμενο

Αδύνατη ανάκτηση δεδομένων σε android κινητό ύστερα από hard reset.


Koukou roukou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας,θα ήθελα τη βοήθειά σας, αν κάποιος ξέρει να μου πει γιατί δεν μπορώ να βγάλω άκρη. Έχω ένα android κινητό, το οποίο αντιμετώπιζε πρόβλημα με το play store. Αναγκάστηκα να κάνω hard reset γιατί οι εφαρμογές δεν έκαναν ενημερώσεις με αποτέλεσμα να υπολειτουργούν. Πριν κάνω όμως το reset μέσω του antivirus comodo έκανα αντίγραφο ασφαλείας όσων αφορά τις επαφές και τα μηνύματά μου ,που αποθηκεύτηκε στην εξωτερική κάρτα. Τώρα ενώ το play store λειτούργησε επιτέλους κατέβασα πάλι το comodo ,το οποίο δείχνει την τελευταία δημιουργία του αντίγραφου ασφαλείας μου,όμως όταν πατάω επαναφορά μου λέει "κανένα αντίγραφο ασφαλείας διαθέσιμο" . Κάποια ιδέα για το τι μπορώ να κάνω ώστε να επανέλθουν τα δεδομένα μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως το comodo που κατεβασες τωρα δεν ειναι η ιδια εκδοση με αυτη που ειχες οταν εκανες backup? Αν θημασε πια εκδοση ειχες πριν, βρες τη στο ιντερνετ και κατεβασε τη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ακριβώς η ίδια έκδοση. Μπήκα μέσω του email μου και τη βρήκα και τη κατέβασα (σου δείχνει ποιες εφαρμογές έχεις κατεβάσει ακόμη κι όταν τις έχεις διαγράψει απ το κινητό σου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λέω εξωτερική μνήμη εννοώ τη κάρτα sd. Όταν το συνδέω με τον υπολογιστή αυτός ο φάκελος (του back up) είναι άδειος. Ή τουλάχιστον έτσι έδειχνε πάντα. Αλλά ξέρω ότι λειτουργούσε γιατί πριν κάνω το ρεσετ το τσέκαρα το πρωί σβήνοντας κάποια πράγματα και πατώντας επαναφορά. Κι ήταν κομπλέ. :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο προγραμμα φενετε αυτο το αρχειο? Aν δε φενετε κοιτα λιγο αν εχει στις ρυθμισεις που να αποθηκευει τα backup και ορισε το φακελο που εχεις αποθηκευση το backup! Καταλαβα οτι λες τη καρτα sd! Παντος αν εισαι σιγουρος οτι ειναι η ιδια εκδοση που ειχες και πριν και το αρχειο δε φενετε πουθενα δλδ χαθηκε δε νομιζω να γινετε κατι!

Επισης δες αν εχει καμια επιλογη απο που να διαβαζει τα backup το προγραμμα! Γενικα ψαξε λιγο στις ρυθμισεις!

 

UPDATE: Λοιπον κατεβασα την εφαρμογη για να δω πως δουλευει και εκανα backup, μολις εγινε το backup μετακινισα το αρχειο καπου αλου και δε το εβλεπε οποτε πηγα στις ρυθμισεις και διαλεξα το φακελο που ειχα μετακινιση το αρχειο και το ειδε κανονικα! Οποτε αυτο που πρεπει να κανεις ειναι να πας στις ρυθμισεις και εκει που λεει 'μονοπατι αντιγραφου ασφαλειας' να βαλεις το φακελο που ειναι αποθηκευμενο το backup και ετσι θα το δει κανονικα! Τουλαχιστον σε μενα δουλεψε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο πρόγραμμα γράφει πότε έκανα το τελευταίο αντίγραφο ασφάλειας και έχει σαν επιλογή στο ιστορικό ,μόνο τη διαγραφή. Τίποτα άλλο. Και νομίζω ότι αυτή ήταν η έκδοση.  Δεν υπάρχει καμία διαφοροποίηση.. Και οι ρυθμίσεις του συγκεκριμένου προγράμματος είναι ελάχιστες.Νομίζω δεν αναφέρει τπτ σχετικα με την αποθήκευση κτλ. Πφ, όπως και να έχει σ ευχαριστώ πολύ που ασχολήθηκες με το θέμα μου.


Ωπ κάτσε πως το έκανες αυτό; Είπαμε είμαι άσχετη αλλά όχι και άχρηστη. Εγώ έχω το comodo mobile security εκδοση 2.7.5 έκδοση οργανισμού ιων :54. εσύ ποια κατέβασες;!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο πρόγραμμα γράφει πότε έκανα το τελευταίο αντίγραφο ασφάλειας και έχει σαν επιλογή στο ιστορικό ,μόνο τη διαγραφή. Τίποτα άλλο. Και νομίζω ότι αυτή ήταν η έκδοση.  Δεν υπάρχει καμία διαφοροποίηση.. Και οι ρυθμίσεις του συγκεκριμένου προγράμματος είναι ελάχιστες.Νομίζω δεν αναφέρει τπτ σχετικα με την αποθήκευση κτλ. Πφ, όπως και να έχει σ ευχαριστώ πολύ που ασχολήθηκες με το θέμα μου.

Ωπ κάτσε πως το έκανες αυτό; Είπαμε είμαι άσχετη αλλά όχι και άχρηστη. Εγώ έχω το comodo mobile security εκδοση 2.7.5 έκδοση οργανισμού ιων :54. εσύ ποια κατέβασες;!

Εχεις αυτο: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.comodo.cisme.antivirus

Και το backup το κανεις μ'αυτο: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.comodo.cisme.backup

Σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι αυτή είναι η νεότερη εκδοση. Εγω δε μπορούσα να κάνω ενημέρωση κι εχω τη παλιά εκδοση. Προσπαθω να σ κανω copy-paste το link αλλά δε γίνεται. Πως το 'κανες εσύ; :P

άργησα ν απαντησω γτ με πετούσε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι απο υπολογιστη εγω!

Λοιπον, βρες που ειναι αποθηκευμενο το αρχειο του backup με το Διαχειριστής αρχείων ΕS!

Μετα πηγενε στο προγραμμα και πανω αριστερα που εχει τρεις γραμμες θα βρεις τις ρυθμισεις, απο εκει διαλεξε το φακελο που βρισκετε το αρχειο και λογικα θα το δει!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό έχω : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.comodo.pimsecure

το κατέβασα αυτό που μου είπες.. θα το κοιτάξω κι αυριο καλύτερα,με καθαρό μυαλό..
Δεν φαίνεται που αποθηκεύεται το αρχείο. Και πάλι 1000 ευχαριστώ που με βοηθάς!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σου πάλι! Δε ξέρω αν κοίταξες την έκδοση που σου έστειλα. Σε αυτή την έκδοση οι επιλογές των ρυθμίσεων,είναι οι εξής : ρυθμίσεις υπηρεσίας ασφάλειας ,ρυθμίσεις αποκλεισμένων κλήσεων / sms , λογισμικό και ενημερώσεις ,ρυθμίσεις υπηρεσίας ειδοποιήσεων. Σε καμία από αυτές,δε μου δίνει επιλογή ώστε να κάνω το παραπάνω που είπες.. :cry: Κάποια άλλη ιδέα;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...