Προς το περιεχόμενο

Δεύτερο trailer για το Batman v Superman: Dawn of Justice


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά γιατί λέγονται ανακρίβειες..Η ταινία δεν είναι standalone αλλά η αρχή μιας σειράς ταινιών ηρώων που θα απαρτίζουν την Justice League της DC...Είναι ας πούμε όπως η αρχή του Iron Man που εξελήχθηκε στους Avengers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 75
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Πρώτον, ο Luthor δεν είναι ψυχοπαθής όπως μας τον δείχνουν εδώ λες και είναι ο Joker..Δεύτερον γιατί άλλαξαν έτσι τα φώτα στον Doomsday???? Και τι, θα τον νικήσουν 3-4 ήρωες μαζί όταν κανονικά καθάρισε όποιον ήρωα υπήρχε στον πλανήτη + ότι "σκότωσε" τον Superman...??? Τραγικοί σε αυτά τα δύο που είδα. Κατά τα άλλα φαίνεται χαριτωμένο σκηνοθετικά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είπε και ένα παιδί πιο πάνω η στολή του Μπάτμαν δεν θα μπορούσε να είναι η κανονική όταν παλεύει με έναν άνθρωπο που μπορεί να σηκώσει ολόκληρο κρουαζιερόπλοιο για πλάκα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τον Bale ο Ben Affleck είναι πολύ καλύτερος για ''batman''. 

Έχει δει ποτέ κανένας πώς είναι ο Bruce Wayne?? Πάντως δεν μοιάζει καθόλου με τον Christian Bale. Ο Affleck είναι οκ , πιστεύω. 

 

Ελπίζω να μην βραχνιάζει πάλι ο batman σαν χαζό όπως στην τριλογία με τον Bale..... -_- 

 

Γιατί δεν κάνουν τον bats επικό σαν αυτό των Batman Arkham( gaming) ?? 

 

Πάντως η όλη ιστορία είναι ένα εντελώς νέο σύμπαν και δε βασίζεται σε καμία περίπτωση στις ρίζες των ηρώων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως η όλη ιστορία είναι ένα εντελώς νέο σύμπαν και δε βασίζεται σε καμία περίπτωση στις ρίζες των ηρώων.

 

συγνώμη αλλά δεν ισχύει αυτό το "σε καμία περίπτωση" που λες.

Στη σειρά των κόμικ έχουν βγει κατά καιρούς πολλές διαφορετικές εκδοχές, και κάποιες από αυτές υλοποιούνται σε αυτή την ταινία.

Το γεγονός ότι εμφανίζεται η γυναίκα θαύμα μαζί με σούπερμαν και πολεμάνε το τέρας αυτό είναι κομμάτι των κόμικ. Ή η μάχη σούπερμαν με μπάτμαν με την ειδική στολή.

Το μόνο που ήταν διαφορετικό αν θυμάμαι καλά είναι το πως δημιουργήθηκε το τέρας όπου δε θυμάμαι να είχε παίξει ρόλο ο Λούθορ. Υπάρχει wiki για αυτή τη σειρά των κόμικ που αν ψάξεις λίγο στο ίντερνετ θα την βρεις. Εγώ σίγουρα θα το ψάξω με αφορμή την ταινία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά μου κάνουν εντύπωση τα θετικά σχόλια των φίλων εδώ πέρα...Αυτό το τρέηλερ κατά την γνώμη μου γκρέμισε το hype της ταινίας.Περίμενα να δω μια μάχη μέχρι εσχάτων μεταξύ των 2 υπερηρώων δοσμένη με ένα κλιμακούμενο επικό τρόπο....Απλώς μου φαίνεται πολύ ψεύτικο, οι ερμηνείες, το όλο στήσιμο, επιφανειακό και χάρτινο.Προσέξτε δε μιλάω για δράση αυτή φαίνεται ότι θα είναι αρκετή.Μιλάω για την υπόθεση, την ιστορία, την ανάπτυξη και ουσιαστικά την δημιουργία της Justice League.Ο S kai o Bat κάνουν πλακίτσα ποιος έφερε την wonderwoman στο χορό, ένας κάκιστος CGI και αγνώριστος - αλλά και τοποθετημένος τελείως στο άσχετο- Doomsday, ένας Lex τελείως εκτός κλίματος τόπου και χρόνου.Πραγματικά σε κάποια φάση νόμιζα ότι έβλεπα fan made παρωδία του internet.Α και να μη ξεχάσω ο Βαt τα έχει με τον Sup γιατί διέλυσε μια ολόκληρη πόλη και στο τέλος φαίνεται να διαλύουν μια άλλη-την ίδια?- μαζί κάνοντας και πλακίτσα! Θα το δω είμαι μεγάλος φαν αλλά προβλέπω - οπώς και ο ίδιος ο  Affleck απ ότι διάβασα είναι αγχωμένος για το εγχείρημα- πανωλεθρία και ότι θα είναι η χαρά του 13-15χρονού που θέλει να δει ανεγκέφαλη δράση και χαρακτήρες καρικατούρες βγαλμένους από ένα φαστ food ταινιοβιομηχανία...Μείνετε στα κόμικ καλύτερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακο με την DC ολα αυτα τα χρονια ειναι οτι εχει κανει παρα πολλα reboots και στης σειρες και στα καρτουν,τωρα θελω να πιστευω οτι οι σειρες που εχει θα παραμεινουν οπως εχει και ελπιζω να της κολλησουν μαζι με της ταινιες!!

Αυτο το πραμα το εκανε η marvel και το λατρεψα,το agents of shield συνδέεται αμεσα με της ταινιες της marvel,επισης και οι σειρες μεταξυ τους συνδεονται,agents of shield,daredevil,jessica jones,agent carter κτλ.

Αν θελουν να το παιξουν σωστα το παιχνιδι στους φαν,να αντιγραψουν και λιγο απο την marvel,το συστημα που εχει. 

 

 

Πραγματικά μου κάνουν εντύπωση τα θετικά σχόλια των φίλων εδώ πέρα...Αυτό το τρέηλερ κατά την γνώμη μου γκρέμισε το hype της ταινίας.Περίμενα να δω μια μάχη μέχρι εσχάτων μεταξύ των 2 υπερηρώων δοσμένη με ένα κλιμακούμενο επικό τρόπο....Απλώς μου φαίνεται πολύ ψεύτικο, οι ερμηνείες, το όλο στήσιμο, επιφανειακό και χάρτινο.Προσέξτε δε μιλάω για δράση αυτή φαίνεται ότι θα είναι αρκετή.Μιλάω για την υπόθεση, την ιστορία, την ανάπτυξη και ουσιαστικά την δημιουργία της Justice League.Ο S kai o Bat κάνουν πλακίτσα ποιος έφερε την wonderwoman στο χορό, ένας κάκιστος CGI και αγνώριστος - αλλά και τοποθετημένος τελείως στο άσχετο- Doomsday, ένας Lex τελείως εκτός κλίματος τόπου και χρόνου.Πραγματικά σε κάποια φάση νόμιζα ότι έβλεπα fan made παρωδία του internet.Α και να μη ξεχάσω ο Βαt τα έχει με τον Sup γιατί διέλυσε μια ολόκληρη πόλη και στο τέλος φαίνεται να διαλύουν μια άλλη-την ίδια?- μαζί κάνοντας και πλακίτσα! Θα το δω είμαι μεγάλος φαν αλλά προβλέπω - οπώς και ο ίδιος ο  Affleck απ ότι διάβασα είναι αγχωμένος για το εγχείρημα- πανωλεθρία και ότι θα είναι η χαρά του 13-15χρονού που θέλει να δει ανεγκέφαλη δράση και χαρακτήρες καρικατούρες βγαλμένους από ένα φαστ food ταινιοβιομηχανία...Μείνετε στα κόμικ καλύτερα.

 
Δεν μπορεις να φανταστεις ποσο δικιο εχεις,και με προλαβες γιατι ηθελα να πω για το αθλιο CGI που εχουν,ακομα και στης σειρες εχουν το ποιο low budget cgi που υπαρχει ποτε,χιλιες φορες τα καρτουν της dc παρα ταινιες και σειρες,τελικα βγηκε σε καλο που την marvel την πηρε η disney,γιατι ετσι εχει λεφτα να σκαει σε cgi και σεναρια.
Ναι ειμαι φαν της marvel,αλλα παντα με ενθουσιαζουν τα κομικσ/καρτουν της DC,και το τελευταιο που εβγαλε,το Gods and Monsters,ηταν τελειο και σκοτεινο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O συγκεκριμένος Batman είναι μάλλον απόγονος της κρυφής σχέσης Batwoman και Robocop!

 

 

δεν γινεται, η Batwoman ειναι λεσβια στα κομικς. εκτος και αν το εριξε στο bi.  :-D

Πραγματικά μου κάνουν εντύπωση τα θετικά σχόλια των φίλων εδώ πέρα...Αυτό το τρέηλερ κατά την γνώμη μου γκρέμισε το hype της ταινίας.Περίμενα να δω μια μάχη μέχρι εσχάτων μεταξύ των 2 υπερηρώων δοσμένη με ένα κλιμακούμενο επικό τρόπο....Απλώς μου φαίνεται πολύ ψεύτικο, οι ερμηνείες, το όλο στήσιμο, επιφανειακό και χάρτινο.Προσέξτε δε μιλάω για δράση αυτή φαίνεται ότι θα είναι αρκετή.Μιλάω για την υπόθεση, την ιστορία, την ανάπτυξη και ουσιαστικά την δημιουργία της Justice League.Ο S kai o Bat κάνουν πλακίτσα ποιος έφερε την wonderwoman στο χορό, ένας κάκιστος CGI και αγνώριστος - αλλά και τοποθετημένος τελείως στο άσχετο- Doomsday, ένας Lex τελείως εκτός κλίματος τόπου και χρόνου.Πραγματικά σε κάποια φάση νόμιζα ότι έβλεπα fan made παρωδία του internet.Α και να μη ξεχάσω ο Βαt τα έχει με τον Sup γιατί διέλυσε μια ολόκληρη πόλη και στο τέλος φαίνεται να διαλύουν μια άλλη-την ίδια?- μαζί κάνοντας και πλακίτσα! Θα το δω είμαι μεγάλος φαν αλλά προβλέπω - οπώς και ο ίδιος ο  Affleck απ ότι διάβασα είναι αγχωμένος για το εγχείρημα- πανωλεθρία και ότι θα είναι η χαρά του 13-15χρονού που θέλει να δει ανεγκέφαλη δράση και χαρακτήρες καρικατούρες βγαλμένους από ένα φαστ food ταινιοβιομηχανία...Μείνετε στα κόμικ καλύτερα.

 

δεν καταστρεφουν καμια πολη οταν παλευουν μεταξυ τους, συμφωνα με το leaked script: 

 

 

 

η μαχη τους γινεται σε μια περιοχη προαστειων στην Gotham η οποια ειχε καταστρεφει ολασχερως απο την World Engine στο MOS.

αυτη ανοικοδομειται τωρα απο την Wayne Εnterprises για να δοθουν νεες εστιες στις φτωχες οικογενειες, και τα κτιρια που καταστρεφονται ειναι αδεια.

 

αργοτερα ομως οταν εμφανιζεται ο Doomsday, η μαχη με αυτον μεταφερεται στην Metropolis οπου προσπαθουν να σωσουν τους αθωους πολιτες ενω ο Doomsday καταστρεφει τα παντα.

 

 

 

οποιος θελει να διαβασει την πλοκη της ταινιας, εδω:

https://www.reddit.com/r/movies/comments/3c5kmi/potential_spoilers_a_detailed_plot_of_batman_v?sort=top

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κραζουμε την ειδική στολή που φοράει οταν πολεμάει τον Σουπερμαν.

Αυτή είναι "ειδική" και είναι κατανοητό οτι μπορεί να είναι αρκετά διαφορετική.

 

Κραζουμε την κανονική στολή την οποία φοράει στην υπόλοιπη ταινία και στην οποία έχουν αλλάξει τα φώτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...