Προς το περιεχόμενο

Δεύτερο trailer για το Batman v Superman: Dawn of Justice


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 75
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

H στολή του μπάτμαν απαράδεκτη δεν μου αρέσει καθόλου...

Επίσης το παραφορτώνουν σε εφέ κτλ..

Η στολή είναι από το κόμικ ,έτσι είναι σε κάποια φάση .
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο,τι και να λέμε εμείς ή οποίοι άλλοι σχολιάζουν την ταινία (ή έστω έμμεσα...μέσω του παραπανω από όσο πρέπει "κατατοπιστικου" trailer) δύο είναι αυτά που θα μετρήσουν στο τέλος: 1. Ποιος και ποσό μάγκας είναι ο "κακός" (δηλαδή η ερμηνεία και το όλο "στήσιμο" του "μύθου" του κακού) - καθώς οι καλύτερες ταινίες είναι αυτές που ο κακός δίνει ρέστα (Joker x2-Νικολσον και Λεντζερ, Bane-Χαρντυ, Penguin-ΝτεΒιτο, ας πουμε) και 2. Στις πόσες εκατοντάδες μύρια θα κατσει η μπίλια (500k θα έχει για πλάκα...). Τα υπόλοιπα είναι...να έχουμε να λέμε... Και τα prequel του Star Wars καλά δεν τα λες... Αλλά...τα μυριακια τους τα τσιμπησαν και τσουπ ...να το sequel τωρα (και η φρενιτιδα πάλι!)... Εδώ ρε κάνουν τρέλα box office τα "fast & furious"(...για όνομα!!!! δηλαδή)... Θα κωλωσει το Hollywood αν ο Aflek είναι καλός Batman ή ο Bale...αφού το 10ευρω (ναι θα πάρω και ποπ κορν) θα το πάρουν από όλους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H στολή του μπάτμαν απαράδεκτη δεν μου αρέσει καθόλου...

Επίσης το παραφορτώνουν σε εφέ κτλ..

 

Aν δεις στο dark knight returns απο οπου βασιζεται η ιστορια, η στολη ειναι ολοιδια.

Ειναι ειδικα φτιαγμενη για την μαχη με τον σουπερμαν, κατι σαν hulkbuster ενα πραγμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο σκοτεινος ιπποτης ηταν ενας....Keaton.Ομως περασμενες εποχες πλεον αλλα φυσικα καλυτερες οι 2 τοτε ταινιες του Barton με οτιδηποτε αλλο ειδα μετα απο αυτες.

Η στολη του νεου Batman ειναι για γελια,πραγματικα,βαλτε την πρωτη στολη να κανω γλεντι,κι οχι αυτη την λινατσα που του φορεσαν.

Κατα τα αλλα,δειχνει να ειναι καλη,καργα στο εφε ομως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τον Bale ο Ben Affleck είναι πολύ καλύτερος για ''batman''. 

Έχει δει ποτέ κανένας πώς είναι ο Bruce Wayne?? Πάντως δεν μοιάζει καθόλου με τον Christian Bale. Ο Affleck είναι οκ , πιστεύω. 

 

Ελπίζω να μην βραχνιάζει πάλι ο batman σαν χαζό όπως στην τριλογία με τον Bale..... -_-

 

Γιατί δεν κάνουν τον bats επικό σαν αυτό των Batman Arkham( gaming) ?? 

 

Πάντως η όλη ιστορία είναι ένα εντελώς νέο σύμπαν και δε βασίζεται σε καμία περίπτωση στις ρίζες των ηρώων.

 

2.40  <= Δυστυχώς βραχνιάζει.

 

Εγώ ξενερώνω μόνο για 1 λόγο.

 

No origin story για τον Batman αυτής της σειράς, ενώ o Superman είχε την δική του ταινία. Δεν σε βοηθάει να ταυτιστείς με τους χαρακτήρες ή έλλειψη origin story (με τους ίδιους ηθοποιούς και το ίδιο universe-setting)

 

Υ.Γ.

Έχω την αίσθηση ότι αυτό που πολεμάνε είναι μία μίξη του Doomsday με το πτώμα του Zod. Αλλιώς είναι εντελώς άκυρο το εγχείρημα και δείχνει για ακόμα μια φορά την έλλειψη origin story.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω κι εγώ. Δεν νομίζω πως είναι ο κανονικός Doomsday αλλά μια μετάλλαξη του σώματος του Zod.

 

Κατά τα άλλα πόσες φορές ακόμα να δούμε το origin του Batman ή του Spiderman; Φαντάζομαι θα υπάρχουν κάποια flashbacks αλλά μέχρι εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστεύω οτι οι σεναριογράφοι έπειτα απο τόσα επεισόδια έχουν στερέψει απο ιστορίες....επομένως ένας αχταρμάς ήταν αναγκαίος για να κρατήσει το ενδιαφέρον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσον αφορά τα εφέ της ταινίας κτλ θα ειναι πολύ καλή.

Αλλά όσον αφορά τον τίτλο την υπόθεση και την μυθολογια, ειναι μια μεγάλη πατάτα!

Ο superman ειναι εξωγήινος με υπερφυσικές δυνάμεις. Ο batman από μόνος του ειναι κοινός θνητός που βασίζεται στην γήινη τεχνολογία για να πολεμήσει.

 

Στην επόμενη ταινία θα ήθελα δω και τον πικατσου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...