Προς το περιεχόμενο

Number26: Τραπεζική Startup - Γερμανικός Λογαριασμός και Mastercard


djuan1988

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

22 ώρες πριν, George! είπε

Να φανταστώ μεταφορά χρημάτων από λογαριασμό Ν26 σε τσεχικο λογαριασμό έχει 0€ προμήθεια;

Κάποιος που να μπορεί να μου απαντήσει σε αυτό γιατί θέλω να κάνω άμεσα την μεταφορά; Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, George! είπε

Κάποιος που να μπορεί να μου απαντήσει σε αυτό γιατί θέλω να κάνω άμεσα την μεταφορά; Ευχαριστώ.

Από την n26 δεν νομίζω να έχεις κάποια χρέωση, ρίξε μια ματιά στον τσεχικο λογαριασμό και δες εάν υπάρχει κάποια χρέωση στο εισερχόμενο έμβασμα. Οι ελληνικές τράπεζες χρεώνουν για εισερχόμενο έμβασμα από ένα ποσό και πάνω. 

6 λεπτά πριν, V3NDETTA είπε

Από την n26 δεν νομίζω να έχεις κάποια χρέωση, ρίξε μια ματιά στον τσεχικο λογαριασμό και δες εάν υπάρχει κάποια χρέωση στο εισερχόμενο έμβασμα. Οι ελληνικές τράπεζες χρεώνουν για εισερχόμενο έμβασμα από ένα ποσό και πάνω. 

Money transfer fee of 0.35 to 2.85 percent, depending on the currency (via TransferWise)

Έχει αλλάξει η πολιτική αποτι φαίνεται, αλλά τελευταία φορά που είχα στείλει δεν με έχει χρεώσει. Ας απαντήσει και κάποιος άλλος. 

Επεξ/σία από V3NDETTA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, V3NDETTA είπε

Από την n26 δεν νομίζω να έχεις κάποια χρέωση, ρίξε μια ματιά στον τσεχικο λογαριασμό και δες εάν υπάρχει κάποια χρέωση στο εισερχόμενο έμβασμα. Οι ελληνικές τράπεζες χρεώνουν για εισερχόμενο έμβασμα από ένα ποσό και πάνω. 

Citibank είναι, θα κοιτάξω μήπως καταφέρω να βρω κάτι. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Doubt είπε

Γιατί μέσω Transferwise?

Γιατί 

Wise—international money transfers, without the fuss

Sending money abroad with your N26 personal account is easy, fast and reliable—no hidden fees, no hassle. Thanks to our partnership with Wise, you can choose from a vast selection of currencies and make international transfers at the real market exchange rate. And with the feature directly integrated into your N26 app, all it takes is a few taps.

 

https://n26.com/en-eu/transferwise

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε τι κάνω εγώ; φοβάμαι μην τους κρατήσει καμιά προμήθεια και μου ζητήσουν κι άλλη κατάθεση και ξαναπληρώσω προμήθεια και συνεχιστεί για πολλές φορές η έξτρα χρέωση μέχρι να ξεμπερδέψω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, George! είπε

Πρόκειται για την γνωστή Asus και θέλουν να τους πληρώσω σε ευρώ:

Screenshot_20210413-214204_(1)~2.png

Eμβασμα θα τα κάνεις;Δεν έχουν πληρωμή με κάρτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Eμβασμα θα τα κάνεις;Δεν έχουν πληρωμή με κάρτα;

Τι να σου πω δεν ξέρω, εμένα αυτό μου έστειλαν με το ΙΒΑΝ που φαίνεται στην κάτω γωνία δεξιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...